Fajny mecz przy Wyspiańskiego. ZDJĘCIA

Mecz Resovii z Crasnovią oglądało się z przyjemnością. Fot. Wit Hadło

IV LIGA. RESOVIA II – CRASNOVIA Rzeszowianie powstrzymali rozpędzony zespół z Krasnego

ZOBACZ ZDJĘCIA

Nie było czwartej z rzędu wygranej Crasnovii, a gdyby Daniel Góra zachował pod bramką gości więcej koncentracji, punkty zostałyby w Rzeszowie. W sumie wyszło jednak nie najgorzej, bo remis to sprawiedliwy wynik.

W trzech meczach pod wodzą Jakuba Słomskiego zespół z Krasnego strzelił 10 goli i nie stracił żadnego. Piłkarze, którzy są w takiej formie, atakują bez względu na to gdzie i z kim grają. Goście już po 11 minutach powinni prowadzić 2-0, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali Tomasz Pietrasiewicz i Adrian Szczepański. To się mogło zemścić, bo gdy tylko Resovia otrząsnęła się z przewagi, pokazała, że ma kim straszyć. Wspomniany D. Góra “nawinął” Marcina Góraka, ale z 14 metrów trafił piłką w słupek. Obrońca Crasnovii nie stracił jednak rezonu i jakiś czas potem omal nie zaskoczył źle ustawionego Mateusza Szyszkę (prawie wpadł z piłką do bramki). Ten mecz naprawdę dobrze się oglądało.

A przecież deser piłkarze przygotowali po przerwie. Zaczęło się od bramki Marcina Pietruchy, prawego obrońcy, który wczoraj z powodzeniem zagrał na skrzydle. Chwilę później powinno być 2-0 dla “pasiaków”. Mateusz Góra zacentrował, Daniel uderzył głową, ale zmierzającą do siatki futbolówkę z linii wybił Paweł Drapała. Potem akcja przeniosła się na drugą stronę boiska. Najpierw w słupek trafił najlepszy na murawie Sławomir Rozborski (wychowanek Resovii), za moment bardziej precyzyjny okazał się Witold Baran i zrobiło się 1-1. W 64. minucie rezerwowy Radosław Adamski przeprowadził rajd przez pół boiska i wyłożył piłkę jak na tacy D. Górze, który znów spudłował. – Ajajaj! Taką cudną akcję zepsuł – złapali się za głowy sympatycy Resovii.