Falstart Knappa w Grand Prix

ICE SPEEDWAY. Fatalnie rozpoczął zmagania w cyklu Grand Prix Grzegorz Knapp. W sobotnim turnieju Polak zajął dopiero 14. miejsce i w niedzielę był tylko rezerwowym. Oba turnieje zdominowali Rosjanie, a wygrał obrońca mistrzowskiego tytułu, Nikołaj Krasnikow.

W sobotnich zawodach Knapp po fazie zasadniczej zgromadził na swoim koncie zaledwie 2 punkty, a w finale D zdołał pokonać Johnny Tuinstrę i Stefana Pletschachera. Zawody przebiegały pod dyktando Rosjan, którzy zajęli siedem czołowych miejsc. Najlepszy z zawodników „reszty świata” Gunther Bauer był 8. Słabo wypadł Austriak, Franky Zorn który był dopiero 12.

W niedzielę Grzegorz Knapp w fazie zasadniczej pojawił się na torze tylko raz i przywiózł do mety jeden punkt, za plecami Daniła Iwanowa i Siergieja Karaczincewa. Polakowi wystarczyło to do „wskoczenia” do czołowej 16 i udziału w finale D, w którym podobnie jak w sobotę zajął 2. miejsce. Bezkonkurencyjny po raz kolejny okazał się Krasnikow. Tym razem osiem czołowych miejsc zajęli rosyjscy zawodnicy. Kolejne dwa turnieje Grand Prix odbędą się w najbliższy weekend (12 – 13 lutego) w Togliatti.

15. J. Tuinstra (Holandia) – 2 (0,1,1,0,0),

16. S. Pletschacher (Niemcy) – 1 (0,0,d,0,1).

Finał D: Koij, Pletschacher, Knapp, Tuinstra; Finał C: Karaczincew, Svensson, Simon, Zorn; Finał B: W. Chomicewicz, Bułankin, I. Iwanow, Bauer; Finał A: Krasnikow, Kononow, D. Chomicewicz, D. Iwanow