Fałszywy celebryta sprowokował entuzjazm ludzi

Wydarzenie zostało uwiecznione przez fałszywą ekipę telewizyjną i umieszczone na Youtube. Fot.Youtube

NOWY JORK. Pewien zupełnie nieznany Amerykanin w  prosty sposób przekonał tłum ludzi w centrum Nowego Jorku, że jest celebrytą. Były zdjęcia, autografy, piski i ogólne uwielbienie.

Do „wkrętu” doszło pod koniec lipca. Brett Cohen wraz z przyjaciółmi postanowił przeprowadzić swoisty eksperyment społeczny, żeby pokazać jak obecna kultura masowa wpływa na ludzi. Ubrał się jak „typowy celebryta”, zorganizował dwóch rosłych osiłków w garniturach robiących za ochroniarzy, a jego znajomi udawali agenta, asystentów oraz papparaziego i operatora kamery. Eksperyment zaczął się wieczorem przed wyjściem z budynku dużej telewizji NBC na Manhattanie.

Znajomi udający asystentów chwilę przed pojawieniem się Cohena zaczęli stwarzać wrażenie, jakby z budynku NBC miał wyjść ktoś ważny. Zebrało się kilkanaście zainteresowanych osób, które nie wiedziały na kogo czekają, ale wiedziały, że to ktoś znany. Kiedy pojawił się Cohen w obstawie ochroniarzy i kamery, automatycznie zaczęło się szaleństwo. Były autografy, wspólne zdjęcia i piski.

Przez kilkadziesiąt następnych minut Cohen wraz z obstawą „błyszczał”  na Times Square wywołując niemałe zamieszanie. Ludzie pytani przez „obstawę” o to, skąd znają celebrytę, z którym właśnie sobie robili zdjęcia, gładko kłamali, że widzieli go w takim to a takim filmie, lub słuchali jego piosenek. Wszyscy do kamery mówili, jaki jest fajny, utalentowany i jak wielką ma karierę przed sobą.

 Źródło: TVN 24/ps

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

i to jest dobitny przykład jak można zmanipulować wszystko w dzisiejszym świecie – to przykład co to jest owczy pęd- to przykład jak dzisiejszy człowiek – pomimo że podobno istota rozumna – jest ciemny jak but.- to przykład że na 100 – tu tylko 10 – ciu umie myśleć – reszta to matolstwo,to przykład że masom można wcisnąć do łba każdy kit i ta masa weźmie to za pewnik- po prostu czarna rozpacz.