Fałszywy Joker zabił 12 osób

Od dobrze wychowanego młodego człowieka (z lewej) po użytkownika portali erotycznych (po prawej) po naśladowcę Jokera w kreacji Heatha Ledgera w poprzedniej części Batmana - "Mrocznego Rycerza".

DENVER. Prawdziwe strzały w kinie. Hollywood odwołuje premiery filmu o Batmanie.

Zaminowane mieszkanie Jamesa Holmesa, sprawcy strzelaniny w mieście Aurora pod Denver, w której zginęło 12 osób, zostało całkowicie rozminowane. 24-letni James Eagan Holmes urządził masakrę, bo wydawało mu się, że występuje w filmie.

– Wszystkie niebezpieczne materiały zostały usunięte z mieszkania domniemanego sprawcy, 24-letniego Jamesa Holmesa – poinformowały siły porządkowe.  Policja weszła w sobotę do zaminowanego mieszkania Holmesa; saperzy rozbroili ładunki wybuchowe i pomyślnie przeprowadzili kontrolowaną detonację.

Przez cały dzień pirotechnicy starali się przy pomocy specjalistycznego sprzętu rozminować dom Jamesa Holmesa. Ładunek wybuchowy był połączony z linką umieszczoną tuż nad podłogą przy drzwiach wejściowych. Poruszenie linki miało zdetonować ładunek.

Rozbrojenie materiałów w mieszkaniu podejrzanego było konieczne nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale również ze względu na dowody, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu motywów, jakimi kierował się mężczyzna..

W Internecie pojawiły się zdjęcia z wizerunkiem Jamesa Holmesa opublikowane przez portal Adult Friend Finder dla osób szukających seksualnych przygód. Plotkarski portal TMZ podał, że mężczyzna przypominający Holmesa założył tam swój profil na kilka dni przed strzelaniną. Miał także napisać: „Czy odwiedzicie mnie w więzieniu?”.

Holmes przygotowywał się do masakry kilka miesięcy. Broń, z której strzelał, nabywał legalnie w kilkudniowych odstępach w sklepach w Denver i okolicy. Kupił  pistolet Glock kaliber 40, strzelbę Remington, półautomatyczny karabin AR-15 i  drugi pistolet Glock. Około 6 tys. sztuk amunicji nabył w Internecie.

Lubił gry wideo
Sprawca pochodzi z San Diego w Kalifornii. Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów na Uniwersytecie Kalifornijskim w Riverside, od czerwca ubiegłego roku uczył się na wydziale neurologii Akademii Medycznej Uniwersytetu Kolorado. Przed miesiącem zaczął wycofywać się z programu umożliwiającego zdobycie doktoratu.

Osoby, które go znały, opisują go, jako inteligentnego, dobrze wychowanego młodego człowieka, który uczęszczał do lokalnego kościoła prezbiteriańskiego. Niektórzy mówią o jego „sarkastycznym humorze”, inni podkreślają, że był raczej cichy. – Lubił gry wideo, godzinami grał w Guitar Hero – dodają.

W pomarańczowych włosach
24-latek został zatrzymany w nocy z czwartku na piątek na tyłach centrum handlowego, w którym znajduje się multipleks Century 16. Nie stawiał oporu, a aresztującym go policjantom miał powiedzieć, że „jest Jokerem, wrogiem Batmana”, czyli jednym z bohaterów filmu. Miał ufarbowane włosy na pomarańczowo-czerwony kolor.

Uzbrojony Holmes w masce gazowej i kamizelce kuloodpornej krótko po północy z czwartku na piątek zaczął strzelać na premierze trzeciej części filmu o Batmanie „Mroczny Rycerz powstaje”. Wcześniej cisnął w kierunku widowni pojemnik z gazem. Pokaz odbywał się w kinie w centrum handlowym w Aurorze.  W wyniku ataku zginęło 12 osób, a 58 zostało rannych, w tym dzieci. Siedem osób pozostaje w stanie krytycznym.

Źródło: interia.pl/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments