Fałszywy siostrzeniec za kratkami

RZESZÓW. Starsza pani nie tylko nie dała się nabrać, ale jeszcze umożliwiła policjantom aresztowanie oszustów.

W czwartek przed południem 82-letnia mieszkanka Rzeszowa odebrała telefon. Młody mężczyzna przedstawił się jako jej siostrzeniec i prosił o pożyczenie 30 tysięcy złotych. Kobieta nabrała podejrzeń. Poprosiła o czas na zastanowienie się i nie natychmiast zawiadomiła policję.

Często na łamach Super Nowości informujemy o oszustach działających “na wnuczka”. Radzimy, co zrobić gdy niespodziewanie telefonuje osoba podająca się za krewnego i prosi o pożyczenie dużej sumy pieniędzy. Te nasze apele przynoszą skutek. Kolejny raz oszust, tym razem fałszywy siostrzeniec, zamiast obłowić się na starszej pani, wpadł w ręce policjantów.

– Po telefonie od kobiety, którą próbowano oszukać, funkcjonariusze z wydziału  kryminalnego urządzili zasadzkę – relacjonuje podinsp. Zbigniew Kocój, oficer prasowy rzeszowskiej policji. – Poradzili kobiecie, by podczas kolejnej rozmowy udawała, że wierzy oszustowi i obiecała przekazać pieniądze. Przestępca wpadł w tę pułapkę. Został zatrzymany przez policjantów, gdy umówiony po odbiór pieniędzy wszedł do klatki schodowej.

Fałszywym siostrzeńcem okazał się 53-letni Pomorzanin. Szybko przyznał się do próby oszustwa, na której został złapany i kilku podobnych akcji dokonanych wcześniej w Rzeszowie. Policjanci podejrzewają, ze zatrzymany przestępstwa ma na sumieniu więcej skoków “na wnuczka” zarówno na Podkarpaciu, jak i w innych województwach.

Zatrzymana została też 17-latka towarzysząca przestępcy z Pomorza. Dziewczyna również pochodzi z Wybrzeża, a w Rzeszowie mieszkała w hotelu razem ze swoim 53-letnim przyjacielem. Policjanci sprawdzają, jaki jest udział nastolatki w dokonywanych oszustwach.

“Siostrzeniec” usłyszał dziś zarzuty dokonania i próby dokonania oszustwa. Grozi mu za to do 8 lat więzienia. Policja wnioskuje o tymczasowe aresztowanie przestępcy. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie prokurator po przesłuchaniu oszusta.

Krzysztof Rokosz

Tu zobaczysz film z zatrzymania.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments