Faszystowskie napisy na bloku obok starostwa

Tak “prezentuje się” ściana bloku przy ul. 11 listopada. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Sieg Heil (niech żyje zwycięstwo) – tak brzmiał propagandowy slogan III Rzeszy, m.in. skandowany przez tłumy podczas przemówień Adolfa Hitlera. Jak to się dla nas skończyło, nie trzeba nikomu przypominać.  I właśnie takie faszystowskie hasło można zobaczyć na bloku przy ul. 11 listopada (naprzeciwko siedziby starostwa).

Na ścianie jest również swastyka powieszona na szubienicy i inne “różne graffiti”. – Kilka osób z “osiedla Ruczki” zwracało mi uwagę na to – przyznaje radny Paweł Michno. – Te napisy są tam od dłuższego czasu. Rok temu pisałem o nich na swoim blogu. Od tego czasu nic się nie zmieniło – podkreśla. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Michno zwrócił się władz gminy o zamalowanie faszystowskich napisów, które szpecą blok przy ul. 11 listopada.

– Myśmy w ub. r. przeprowadzili akcję w tej sprawie – mówił burmistrz Jan Zuba. – Dokładniej rzecz biorąc, Straż Miejska wystosowała pisma do właścicieli budynków, na których ścianach takie napisy się pojawiły. To zadziałało. Trzeba będzie tę akcję powtórzyć.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments