Fatalna pomyłka ogólnopolskich mediów

Adam Słodowy, popularny prezenter telewizyjny ma 95 lat. Fot. MWMedia

KRAJ. Wieść o śmierci uwielbianego przez widzów popularyzatora majsterkowania zdementowała rodzina.

W piątek w mediach pojawiła się smutna wiadomość o rzekomej śmierci Adama Słodowego, autora kultowego programu „Zrób to sam”. Informacja, którą podchwyciły kolejne redakcje i momentalnie rozprzestrzeniła się w Internecie okazała się fake newsem i wstrząsnęła najbliższymi 95-latka.

Zdementował ją w rozmowie z Konkret24 Maciej Rozbicki, wnuk siostry popularnego prezentera, który nie podał szczegółów dotyczących stanu zdrowia Adama Słodowego, ale uspokoił, że „nie jest to stan, który dawałby postawy do takich doniesień”. – Wiedza ta pochodzi od małżonki Adama Słodowego – poinformował, dodając, że sytuacja, w której znalazła się rodzina prezentera w związku z rozprzestrzenieniem się nieprawdziwej plotki jest bardzo trudna i boleśnie to przeżyli.

Adam Słodowy jest autorem i prowadzącym popularny program telewizyjny dla młodzieży „Zrób to sam”, w którym prezentował jak z ogólnie dostępnych rzeczy np. zużytych opakowań, robić zabawki i przedmioty użytkowe. Audycja była częścią czwartkowego „Ekranu z bratkiem”, a potem niedzielnego „Teleranka”. Program nadawany był przez 24 lata od 1959 do 1983 r, łącznie wyemitowano 505 odcinków. Jest także autorem scenariusza do serii filmów animowanych dla dzieci „Pomysłowy Dobromir” i „Pomysłowy wnuczek” oraz filmów „Śrubokręt i spółka” i „Dziura w ścianie” jak również autorem wielu książek poświęconych samodzielnemu majsterkowaniu, w tym „Lubię majsterkować”. Książka ta została przetłumaczona na języki obce, a jej łączny nakład wyniósł ponad 560 tys. egzemplarzy. Adam Słodowy mieszka w Warszawie z żoną Bożeną. Ma dwóch synów: młodszego Wojciecha, lekarza mieszkającego w Chicago oraz starszego Piotra, matematyka i fizyka, zamieszkałego w Melbourne.

Podobnie jak fani pana Adama na Facebooku, my również życzymy mu co najmniej 100 lat w zdrowiu!

ksz

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
uczeń podstawówkihijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hijena
Gość
hijena

potwierdza się powiedzenie ,że media kłamią

uczeń podstawówki
Gość
uczeń podstawówki

Media są cierpliwe i czekają z tym artykułem aż będzie aktualny.