Federal-Mogul świętuje i inwestuje

Federal-Mogul Corporation świętuje 10-lecie działalności swojego zakładu w Gorzycach.

GORZYCE, pow. tarnobrzeski. Federal-Mogul Corporation świętuje 10-lecie działalności swojego zakładu w Gorzycach. Przedstawiciele firmy zapowiadają chęć dalszego inwestowania w nowe urządzenia do produkcji tłoków, łożysk oraz innych technologii przeznaczonych do silników nowej generacji.

Zakład w Gorzycach produkuje zaawansowane technologicznie tłoki oraz bezołowiowe, niskotarciowe łożyska silnikowe, które zwiększają wydajność i czystość układu napędowego w pojazdach z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Zatrudnia około 1700 pracowników w Gorzycach.

- Inwestycje zwiększą możliwość rozwoju technologii zmniejszajacych zużycie paliwa i ograniczających emisję spalin – mówi José Maria Alapont, prezes Federal-Mogul.
Produkcja w zakładzie w Gorzycach rozpoczęła się w 1938 roku od małych odlewów dla przemysłu lotniczego. Zakład został przejęty przez Federal-Mogul w 2001 roku. Dzisiaj, wysoko zautomatyzowany zakład korzysta z najnowszych technologii produkcji. Jest to pierwszy zakład Federal-Mogul produkujący nowoczesne tłoki DuraBowl do silników wysokoobciążonych pojazdów.

- W ciągu 10 lat od uruchomienia zakładu, roczna produkcja wzrosła trzykrotnie – dodaje Adam Krępa, Prezes Zarządu Federal-Mogul Gorzyce.
ac

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.