Federkiewicz ponownie w Sanoku

7 punktów w trzech ostatnich meczach rundy jesiennej – taki cel przed nowym trenerem postawili działacze Stali.

Ryszard Federkiewicz ponownie będzie trenerem piłkarzy Stali Sanok. Federkiewicz, który wczoraj poprowadził pierwszy trening z sanockimi piłkarzami na stanowisku szkoleniowca zastąpił zwolnionego w poniedziałek Romana Lechoszesta.

Sanocka Stal w tym sezonie spisuje się słabo. W 12 dotychczasowych meczach podopieczni Romana Lechoszesta zdobyli zaledwie 13. punktów i w tabeli zajmują czwarte miejsce od końca.

Cierpliwi działacze

Zmiany szkoleniowca ekipy z Sanoka można było się spodziewać od dłuższego czasu. Tymczasem działacze Stali wykazali się dużą cierpliwością i roszady dokonali dopiero na trzy kolejki przed półmetkiem sezonu. – Na zmiany nigdy nie jest za późno. Musieliśmy coś zrobić, bowiem nasza sytuacja była coraz gorsza. W pewnym momencie wydawało się, że złapaliśmy odpowiedni rytm, jednak ostatnia porażka z Partyzantem przesądziła o zmianie szkoleniowca – informuje prezes Stali, Józef Konieczny, który dodaje: – Czy była to słuszna decyzja – czas pokaże. Chcemy na półmetku sezonu mieć 20 punktów na swoim koncie, tak więc w trzech ostatnich meczach tej rundy liczymy na zdobycie 7 punktów – opisuje prezes sanockiego klubu. Trener Lechoszest pracował w sanockim klubie od 5 lipca 2010 roku. – Chcieliśmy mu podziękować za jego pracę w Sanoku. Był z drużyną w bardzo trudnym dla nas momencie i za to jesteśmy mu wdzięczni – kończy prezes.

Wyeliminował Legię

Ryszard Federkiewicz obecny sezon rozpoczynał jako trener IV-ligowego Rzemieślnika Pilzno, gdzie pracował do końca sierpnia br. W swoim trenerskim CV ma już pracę w Sanoku. Jego największym osiągnięciem ze Stalą, o którym mówiła niemal cała Polska było wyeliminowanie w 1/16 finału Pucharu Polski warszawskiej Legii (sezon 2006/07). –

To już trzecia zmiana

Roman Lechoszest jest już trzecim trenerem podkarpackich III-ligowców, który w tym sezonie stracił pracę. Wcześniej ze swoją posadą pożegnał się Jakub Słomski (Limblach Zaczernie) i Mirosław Kalita (Partyzant Targowiska).

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments