Ferenc faworytem w wyborach

21 października dowiemy się, kto został prezydentem Rzeszowa. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. Czy już wtedy rzeszowianie dowiedzą się, kto został nowym prezydentem miasta?

Szereg obietnic, zapowiedzi i wytykania błędów – tak w skrócie wyglądają ostatnie tygodnie na politycznej mapie Rzeszowa. Rywalizacja pomiędzy Tadeuszem Ferencem (Rozwój Rzeszowa) a Wojciechem Buczakiem (PiS) o urząd prezydenta miasta rozgrzała do czerwoności. Jako że jesteśmy na finiszu kampanii wyborczej, przedstawiamy najważniejsze punkty programów obu kandydatów i sprawdzamy kto ma większe szanse na zwycięstwo.

W stolicy naszego regionu o fotel prezydenta ubiega się pięciu kandydatów (Tadeusz Ferenc, Wojciech Buczak, Maciej Masłowski, Krzysztof Kaszuba, Łukasz Belter), lecz zdaniem rzeszowian tylko dwóch pierwszych ma szanse na sukces.

Doświadczenie i poparcie mieszkańców
Tadeusz Ferenc rządzi Rzeszowem od 16 lat (w tegorocznych wyborach będzie walczył już o piątą kadencję) i gdy obejmował urząd w kasie miasta było niecałe 400 mln zł, z czego na inwestycje ok. 50 mln zł. Dziś budżet Rzeszowa przekracza 1,5 mld zł, a pieniądze na inwestycję stanową jego jedną trzecią. Jakie może być miasto w kolejnej kadencji rządów Ferenca?

Jako jedną z obietnic – już zrealizowaną – można potraktować wprowadzenie w mieście bezpłatnej komunikacji dla ok. 20 tys. uczniów. Prezydent od dawna wspomina także o zbudowaniu Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, przebudowie czterech największych skrzyżowań oraz modernizacji deptaka na ul. Grunwaldzkiej. Z obszaru rozwiązań komunikacyjnych, obecnie realizowane jest także połączenie ul. Lubelskiej z ul. Warszawską, a w przyszłości podobny los ma spotkać ul. Warszawską z ul. Krakowską (tzw. obwodnica północna).

Ponadto prezydent zamierza wybudować w Rzeszowie basen solankowy przy ul. Rycerskiej i nie ukrywa, że miasto chciałoby w przyszłości zainwestować w mini-zoo. Ratusz od lat stara się również o przejęcie Zamku Lubomirskich – w którym obecnie znajduje się Sąd Okręgowy – w celu zaadaptowania go na cele kulturalne. W grę wchodzi dodatkowo stworzenie nowej szkoły muzycznej (al. Wyspiańskiego), zorganizowanie festiwalu jazzowego im. Tomasza Stańki, rozbudowa Hali Podpromie i zainwestowanie w kryte lodowisko na Drabiniance oraz Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne.

Świeża krew i nowe pomysły
Poseł Wojciech Buczak chce wprowadzić w Rzeszowie program „Parking P-Plus” dotyczący budowy w mieście wielopoziomowych parkingów. W kręgu rozwiązań drogowych mowa także m.in. o połączeniu ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dębicką, ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej czy też budowie Wisłokostrady, czyli przedłużenia na północ al. Rejtana. Parlamentarzysta zamierza wprowadzić dodatkową 50 proc. zniżkę na bilety MPK dla wszystkich studentów, a dla celów kultury, utworzyć Rzeszowski Park Sztuki oraz Galerię Szajny.

Jeśli chodzi o zdrowie, to Buczak wierzy w utworzenie w mieście szpitala uniwersyteckiego/klinicznego, a w kwestii rodziny – budowę interaktywnych placów zabaw. W jego opinii wzdłuż Wisłoka powinie powstać „Park Wisłok” – nowocześnie urządzone tereny rekreacyjne, a chaotyczna zabudowa miasta nie powinna mieć miejsca. Co więcej? Mowa o budowie aquaparku na Staromieściu, i podobnie jak w przypadku Ferenca – stworzeniu lodowiska miejskiego, RCK, i zagospodarowaniu Zamku Lubomirskich.

Kto wygra?
Trudno dziś przewidzieć, kto 21 października będzie mógł otwierać szampana. Wiele osób docenia pomysłowe koncepcje posła Wojciecha Buczaka, twierdząc, że Rzeszowem powinna wstrząsnąć świeżość, lecz spora grupa mieszkańców ma inne zdanie. Rzeszowianie obawiają się, że jeśli PiS przejmie władze w stolicy regionu to przeniesie ogólnokrajowe, zaciekłe walki o np. upartyjnianie urzędów i niszczenie demokracji do miasta. – Nie chcemy partyjniactwa, konfliktów i ciągłych przepychanek, a spokoju i rozwoju Rzeszowa – ocenia Konrad Fijołek, radny Rozwoju Rzeszowa.

Kolejnym argumentem, jaki się słyszy, jest to, iż PiS niefortunnie wybrał kandydata na prezydenta, który w swoim dotychczasowym dorobku nie wykazał się żadnymi zdolnościami menadżerskimi i nie osiągnął żadnych sukcesów. – Buczakowi brakuje doświadczenia i może nie wiedzieć jak zarządzać miastem – wyjaśnia Konrad Fijołek.

Co z kolei uważa obóz wyborczy Wojciecha Buczaka? – Aby Rzeszów się nie zatrzymywał potrzebuje świeżego spojrzenia, nowych ludzi, pełnych zapału i zaangażowania – tłumaczy z kolei Marcin Fijołek, radny PiS. – Aż 16 lat urzędowania prezydenta Ferenca to zdecydowanie za długo, a ostatnie jego działania pokazują, że się zwyczajnie wypalił  – dodaje.

Wielu politologów wskazuje Tadeusza Ferenca jako faworyta w wyścigu prezydenckim. Eksperci nie wykluczają, że może on wygrać już w pierwszej turze głosowania. Ma przewagę nad konkurentami, ponieważ dysponuje ogromnym budżetem, który wydaje legalnie jako urzędujący prezydent i jednocześnie to jest elementem jego kampanii wyborczej. Każdy urzędujący wójt, burmistrz czy prezydent zawsze ma przewagę nad konkurencją.

***

Tadeusz Ferenc,
Ekonomista, polityk, poseł na Sejm IV kadencji, od 16 lat prezydent Rzeszowa. W wyborach 1997, 2011 i 2015 r. bezskutecznie ubiegał się o mandat senatora. Od 1991 do 2001 r. był prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowe Miasto”. Zdobył Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (2010) oraz tytuł doktora honoris causa Politechniki Rzeszowskiej (2017).

Wojciech Buczak
Inżynier mechanik, związkowiec i samorządowiec, od 2013 do 2014 r. przewodniczący sejmiku podkarpackiego, poseł na Sejm VIII kadencji. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej, były przewodniczący zarządu Regionu Rzeszów NSZZ „S”. W 2015 r. został wybrany z list PiS na posła do Sejmu. Honorowy obywatel Sokołowa Małopolskiego.

Kamil Lech

76
Dodaj komentarz

avatar
44 Comment threads
32 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
aniołPISTTWyborcajuhas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anioł
Gość
anioł

Z tymi wyborami samorzadowymi to jaja jak berety . Wszyscy kandydaci obiecuja raj na ziemi. Tymczasem ul Rejtana. Samochody stoja w 4 km kolejce tzw korek .a na tablicy wyswietleń . Do centrum 3 minuty. Kto tu z kogo stroi sobie żarty??? To jakas kpina z realiów i prawdy. Tzw suchy zbiornik słocinski. Sytuowany w terenie wyżynnym pagórkowatym.Woda lubi lac się do góry. Musza niestety do tego byc odpowiednie pompy. Budowa bloków mieszkalnych w szczerym polu, przypomina zagarnianie ziemi po siebie. Irracjonalna logistyka ruchu drogowego. Wszyscy pchaja sie do centrum olewajac obwodnice.. itp itd

PIS
Gość
PIS

Nie ma alternatywy tylko Taduesz Ferenc

TT
Gość
TT

Wybieramy Ferenca

Wyborca
Gość
Wyborca

Będzie wygrana Ferenca jak nic.

juhas
Gość
juhas

„Skleroza na prezydenta”, powinno być hasłem wyborczym pana Ferenca.

Max
Gość
Max

Szacuje 72% poparcia na Ferenca i wygraną w pierwszej turze!!!

Ccc
Gość
Ccc

Fenomem Tadeusza Ferenca polega na tym ze nawet zwolennicy PIS głosuja na niego.

Mieszka I
Gość
Mieszka I

W niedziele wybiore sprawdzonego prezydenta Taduesza Ferenca

Tony
Gość
Tony

Żadnego pisiora nigdzie to rak który niszczy kraj za przyzwoleniem tępego i niedouczonego społeczeństwa stymulowanego przez czarna korporacje

panW
Gość
panW

Szable do boju, lance w dłoń! Bolszewików GOŃ GOŃ GOŃ!
Wsadź sobie swoje tępe bolszewickie gadki, wiesz gdzie. Tępi to wy jesteście, czerwona zaraz. Na elity się kreują, a nawet płyt na ulicy nie potrafią ułożyć, śmiechu warte.

rodi
Gość
rodi

Jeżeli ktoś chce wygrać wybory po podpowiadam pomysły: 1. darmowa komunikacja dla zameldowanych w Rzeszowie (nie mylić z zamieszkałymi); 2. darmowe miejsca postojowe dla aut z rejestracją RZ (dla RZE, RLA, RLE i innych 10 zł. za godz.); 3. utworzenie przy drogach wjazdowych do miasta parkingów (wzorem Warszawy) „Parkuj i Jedź” (wtedy wieś będzie przesiadać się na autobusy ZTM i płacić za bilety a miasto uwolni się od tych kierowców i znikną korki); 4. przedszkola i szkoły podstawowe tylko dla zameldowanych w Rzeszowie. Każdy kandydat na prezydenta realizując te cztery punkty ma wygraną w kieszeni. Proste?

Oldres
Gość
Oldres

ku przestrodze wszystkim fanom i wyznawcom kultu Ferenca, rozejrzyjcie się wokól siebie i poszukajcie wśrod znajomych, sąsiadów czy rodziny dziadków 80-letnich, spójrzcie obiektywnie na tych ludzi i zadajcie sobie pytanie czy tacy ludzie byliby w stanie pokierować dobrze dużym miastem ze 180 tys.mieszkańców, prawa biologii są nieubłagane i nie pomogą tu żadne fotoshopy czy udawanie młodzieniaszka, siły witalne można jeszcze jako tako podratować ale niemoc intelektu jest bez szans.

Fela
Gość
Fela

Dokonało się kłamstwo wyborcze.Przypatrzmy się zdjęci Tadka zamieszczonym w artykule.Jest diametralnie inne od zdjęcia na rozplakatowanych po mieście agitkach .Tam jest młody i piekny jak na zdjęciu z pierwszego dowodu osobistego.Jak mozna zawierzyć obecnemu zgrzybiałemu starcowi kierowanie miastem.?

Lola
Gość
Lola

Wszyscy rzeszowianie ktorzy pragną rozwoju miasta głosuja na Ferenca

P9O
Gość
P9O

Ferenc faworytem w wyborach i nie ma lepszego.

Wyborca
Gość
Wyborca

Taduesz Ferenc wygra tradycyjnie w pierwszej turze.

Oldres
Gość
Oldres

wszystkim fanom i wyznawcom kultu Ferenca ku przestrodze, poszukajciejcie wokół siebie wśród sąsiadów, znajomych czy członków rodziny 85-latków i zastanówcie się uczciwie, czy chcielibyście aby taki supersklerosenior kierował tak wielką firmą jak 180-tys.miasto, co powiedzielibyście wtedy, dziadek nie zawracaj głowy, idż już na swój bujany fotelik i oglądaj tv seriale.

KRZAK
Gość
KRZAK

Jak można starca 78 letniego wybierać na Prezydenta Rzeszowa. JEDYNIE KTO MOŻE BYĆ ZADOWOLONY Z TEJ PREZYDENTURY TO TYLKO DEWELOPERZY.

Amarino
Gość
Amarino

Widzisz jak można być sprawnym intelektualnie w takim wieku ,ty gdy dożyjesz prezydenta lat to będziesz robił pod siebie.

Oskar
Gość
Oskar

Widzisz jak można być sprawnym intelektualnie w tym wieku ,ty gdy dożyjesz prezydenta lat będziesz robił pod siebie.

Johnsona
Gość
Johnsona

Wygrywa Buczak ,wisza żegnamy ,umieraj w spokoju…..

Johnson Tauron
Gość
Johnson Tauron

Dlaczego zapomniano o życiorysie Ferenca ,dawny aparatczyk partli zjednoczonej PZPR,stary komuch

Zainteresowana
Gość
Zainteresowana

Dajmy szanse młodym – obaj mi sie podobają. i Belter i Masłowski

Mirek
Gość
Mirek

Absolutnie nie , młody niedoświadczony nie może objąć stanowiska tak odpowiedzialnego bo odbije się to na samym mieście .Takiego chłystka żaden inwestor poważnie traktować nie będzie bo od razu zobaczy że to jakiś laik na niczym się nie znający

Max
Gość
Max

Polecam wszystkim zaznajomienie się z biografią a zwłaszcza okresem pełnienia funkcji Prezydenta Warszawy, Stefan Starzyńskiego. Ta postać to całkowite przeciwieństwo ferenca.
I wsadźcie sobie głęboko hasełka o doświadczeniu. Starzyński nie miał żadnego kiedy został jednym z najlepszych w historii. I to nie z powodu września’39 tylko tego co zrobił przez kilka lat pełnienia tej funkcji.
Przede wszystkim rozumiał co to znaczy urbanistyka, pojęcie całkowicie obce ferencowi.

max
Gość
max

Basen solankowy, mini-zoo…? Dzisiaj stałem w korku 1,5 godziny po 15-ej. Wiem, to świadczy o metropoltalnym charakterze Rzeszowa. .. Ludzie! To pipidówka a kiełbaski wyborcze ferenca śmierdzą ze starości na kilometr. Przecież to już było przy poprzednich wyborach.
Od pierwszej kadencji obiecuje oczyszczenie zalewu i co? Won z tym kirownikiem osiedla! Potrzebny jest nowy, patrzący perspektywicznie włodarz a nie umaczany w różne śmierdzące relacje komuch!

Maciek
Gość
Maciek

Kretynie ,wszędzie są korki ,a to wina Ferenca że do tej pory oszołomy z greenpisu blokują inwestycje ?!!!! W każdym mieście są korki , jak ci sie nie podoba to wyjedź na wieś i furmanką poruszaj się.

Jan
Gość
Jan

Panie Ferenc zapraszamy do Przemyśla !!!

lolek
Gość
lolek

Stary komunista chciał dopiero dawać upadlińcon darmowe przejazdy MPK

Inek
Gość
Inek

Co z tego że jest stary, ty zapewne w jego wieku będziesz leżał w łóżku i potrzebował pomocy osób trzecich aby się umyć.

Hhhhhh
Gość
Hhhhhh

Coś może o sporcie jak Pan Ferenc ładuje kase w piłkę A co z zuzlem na stadion by przychodził gowno daje kasy przeciesz na ta dyscyplinę najwięcej ludzi chodzi A pan tadziu wali kase w.swiatelka i inne kluby spoko może miliona na zuzel Pan znajdzie

patriot
Gość
patriot

MANI. Ile miejskiej kasy wywalił Ferenc na różnego rodzaju rankingi przez 16 lat – płacąc za każdy etap Twoimi pieniędzmi. To się dopiero dowiemy jak Ferenc przegra. Od razu widać, gościa od lokalnej propagandy

real
Gość
real

Pamiętamy, jak Ferenc wraz z grupą innych prezydentów opowiedział się za przyjmowaniem uchodźców.

Michał
Gość
Michał

Zanim napiszesz znowu swoje wypociny to przeczytaj dokładnie tamten artykuł ,prezydent był za przyjęciem uchodźców z Syrii chrześcijańskich . Informuje ciebie że za wypisywanie na forach publicznych nieprawdziwych informacji na dany temat grozi ci postępowanie sądowe . I na miejscu prezydenta wytoczył bym tobie taką sprawę ,nie tylko odbiło by się się mocno w portfelu ale również na wizerunku.

real
Gość
real

Chcecie uchodźców, to głosujecie na Ferenca! Jest w gronie prezydentów, którzy to zapowiedzieli.

janko
Gość
janko

chcesz uchodźców, to głosuj na PiS. dowiedz się ile PiS przyjmuje i dlaczego tak dużo. narodowcy już protestują przeciwko tej polityce PiS

real
Gość
real

Nie chcę afrykańskich uchodźców-islamistów i dlatego nie zagłosuję na Ferenca. Nie chcę tego, co przeżywają Niemcy, Francuzi, Belgowie itd.

real
Gość
real

Nie o emigrantów mi chodziło, a uchodźców terrorystów islamskich, takich co obecnie sieją pogrom w Niemczech, Francji, Belgi,….. Dlatego nie będę głosować na Ferenca. Poza tym dość chamstwa w ratuszu.

jan
Gość
jan

Pewnie wygra Ferenc, szkoda

Eskimos
Gość
Eskimos

Nie wygra, tylko tak mu się wydaje i taka narracja idzie w świat, jak za czasów Komora i wyborów prezydenckich.

MANI
Gość
MANI

Panie Buczak, jest pan w stanie „przebić” obecnego Prezydenta Rzeszowa ? Uwaga, cytuję :-): „Dziennik. Gazeta Prawna” uznał, że Rzeszów jest polskim liderem budownictwa mieszkań przez spółdzielnie. W latach 2015-2017 w stolicy Podkarpacia powstało 1168 mieszkań spółdzielczych, gdzie w Warszawie powstało ich nieco pond 1100, a w Lublinie, mieście porównywalnym do Rzeszowa, 400. Ranking dziennika „Rzeczpospolita” na najlepszy Samorząd 2018. W kategorii miast na prawach powiatu Rzeszów zajął drugie miejsce. Miasto może pochwalić się zrównoważoną polityką we wszystkich obszarach, a na wyróżnienie może zasługiwać duże zaangażowanie lokalnych władz w ochronę środowiska”. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, zajął drugie miejsce w rankingu… Czytaj więcej »

Eskimos
Gość
Eskimos

To jeszcze poprosiłbym o ekonomiczny ranking. Słyszałem, że jesteśmy za Słupskiem, ale wcale dużo nam nie brakuje.

Gdzie się podziały tereny zielone nad Wisłokiem? Czyżby jakiś ignorant je zabetonował i stawiał bloki? To dno jest nie do przebicia.

Fachowcy z Newsweek i Rzeczpolista – Lis i Hajdarowicz spod śmietnika, tuzy urbanistyki i architektury.

hijena
Gość
hijena

oj tam eskimos marudzisz o terenach rekreacyjnych,masz kładkę w ksztalcie deski klozetowej i posmiewisko na cala Polskę ,masz grający wodotrysk ,masz tapetowane kible na śmieci i osrane przez psy ulice oddalone od ratusza.To jest chwalebny dorobek obecnego burmistrza Rzeszowa.Zapomnialem,jest jeszcze publiczny sraczyk nad Wislokiem za 600 000 zł.Lepsza jest tylko Warszawa,taki sam zrobiła za równego „melona”

Eskimos
Gość
Eskimos

Wiem właśnie. Miałem jeszcze napisać w jaki sposób powstanie od 40 lat projektowane dwupoziomowe skrzyżowanie w miejscu ronda Dmowskego, po wybudowaniu galerii, ale to chyba zbytek, którego miasto nie potrzebuje. A ten Pan z Galerii taki cnotliwy i miły, to niech ma, a co tam.

Meszkaniec
Gość
Meszkaniec

hijena, a Ty co zrobiłeś dla Rzeszowa. Chyba tylko kupę do swojego sracza, którą oddałeś miastu (MPWiK) do zagospodarowania.

hijena
Gość
hijena

Mieszkancu,w odróznieniu od ciebie- stałego klienta MOPS ,Caritasu i podobnych, posiadam duża firmę,place rozmaite podatki,ktore marnowane są pózniej na różne duperele wymyślone w Ratuszu.Chocby wymieniony publiczny sracz nad Wislokiem za 600 000 zł.Za taką kwote buduję dom 200m2 z ogrzewanym garażem i grillem,a nie sracz wyposazony w najtańszą chińską tandetną armaturę i ceramike z przeceny.Puknij się w baniak,jeżeli chcesz jazgotać na forum.

Janek
Gość
Janek

Jeżeli ci przeszkadza polityka i inwestycje w mieście to zawsze możesz się wyprowadzić do krasnego ,tam jest cudowny wójt który wykonuje tyyyyle inwestycji że nie ma się czego przyczepić hahahah
Ty masz firmę chyba na grze komputerowej dla dzieci z autyzmem , a dom to budujesz z pudełka od zapałek .

Pol
Gość
Pol

Zastanów się co piszesz, też możesz mieć dziecko z autyzmem, kiepski przykład podałeś.

top
Gość
top

Super ! I 800 mln długu dla wnuczków.

hijena
Gość
hijena

Mani,ile w Rzeszowie czekają ubodzy mieszkańcy na mieszkanie tzw.kwaterunkowe.?Ile miasto wybudowalo,mieszkań pod wynajem?Ile przyciagnieto inwestorów z grupy Hitech?Miasto rozwija sie dzięki napływowi mieszkańcow pobliskich wiosek ,zatrudniajacych sie w szmateksach ,hipermarketach,skupach zlomu i zelastwa.Intratnie etaty sa z rozdzialu Ratusza .Patrz:towarzyszka Kowalska z egzotycznego Dynowa.Wzrost budzetu miasta spowodowany jest przyrostem ludności z pobliskich wioch i wprowadzeniu bandyckich podatkow miejskich.Co to za propagandowa zrównoważona polityka miasta?Jeżeli bredzisz o bezpiecznym miescie Rzeszowie,to mozesz przekonac się że po godz.22 trudno spotkac mieszkanca na ulicach,najwyżej pojedynczego bojazliwie i chyłkiem przemykającego pod murami ,albo paru pijaczkow wracających z knajpy .Miasto jest bezpieczne ,bo mieszkańcy chodzą spać z… Czytaj więcej »

Olgierd
Gość
Olgierd

A kim to miasto jest aby budować mieszkania dla takich cymbałów jak ty , kto chce zamieszkać we własnym „m”, bierze kredyt i kupuje na wolnym rynku albo od dewelopera , po 5 latach sprzedaje z zyskiem bez podatku i oddaje resztę rat jakie pozostały, a nie się zamartwia i czeka aż mu manna z nieba spadnie.

hijena
Gość
hijena

camil jesteś dupkiem.

hijena
Gość
hijena

Niezalezne Podkarpackie Centrum Badania Opinii Publicznej pokazalo najnowsze wyniki sondy ,ktora pokazuje ,że faworytem do fotela prezydenta miasta jest Pan Buczak .Wyprzedza obecnego burmistrza o 60 punktow procentowych,Pan Kaszuba plasuje sie na drugim miejscu.Jest to bardzo realny wynik ,ktory trzeba brać pod uwagę przy najbliższych wyborach.
Prosze nie moderowac tego wpisu.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Lecz się chłopie i dalej snuj marzenia.

Jacek
Gość
Jacek

To już wszystko jasne skąd takie wypociny marne wychodzą w twoich żałosnych komentarzach. Jesteś narkomanem albo mitomanem , bujającym w chmurach któremu się wydaje że jest kimś lepszym niż jest w rzeczywistości. Dzieciaku wytrzyj gila z nosa i idź mamie powiedz co wyprawiasz w internecie.

Nocny Marek
Gość
Nocny Marek

Od jakiegoś czasu w Rzeszowie jest bardzo niebezpiecznie. Bijatyki kiboli ba Rynku, marsze narodowców, pełno obywateli za wschodniej granicy- awanturujących się nietrzeźwych mających za nic Polaków, brakuje tylko uchodźców- których obecny Prezydent chciał …
Rzeszów może i wygląda pięknie, ale bezpieczeństwo jest ważniejsze. Dlatego zmiana jest konieczna.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Nocny Marku
Zmiana jest konieczna. Zmień miejsce zamieszkania.

antykomuch
Gość
antykomuch

Najwyższy czas przewietrzyć ratusz z komuchów!!!

Eskimos
Gość
Eskimos

Kilka pytań:
Z tego dworca podmiejskiego, co go kandydat do reelekcji otwierał, to gdzie dzisiaj dojadę?
Jaki był dług miasta gdy kandydat do reelekcji urząd obejmował, a jaki jest teraz?
Jaki odsetek urzędników miejskich stanowią mieszkańcy miasta?
Kto wystawił miasto na pośmiewisko (dwukrotnie!) próbując kupić miejsce Floty Świnoujście w 1 lidze?
Komu zawdzięczamy haniebną akcję ruskich troli #thankyourzeszow?
Czyim mentorem jest tow. Kruczek (zwłaszcza jeśli mowa o sporcie w wydaniu przyzakładowym)?

pniok Rzeszowski
Gość
pniok Rzeszowski

Wojciech Buczak
Inżynier mechanik, związkowiec i samorządowiec, od 2013 do 2014 r. przewodniczący sejmiku podkarpackiego, poseł na Sejm VIII kadencji. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej, były przewodniczący zarządu Regionu Rzeszów NSZZ „S”. W 2015 r. został wybrany z list PiS na posła do Sejmu. Honorowy obywatel Sokołowa Małopolskiego.
No to WYNOCHA do Sokołowa Małopolskiego, gdzie jest jego miejsce.

Eskimos
Gość
Eskimos

Ojej, aż tak?

antykomuch
Gość
antykomuch

A ty kmiotku skąd jesteś???

pniok Rzeszowski
Gość
pniok Rzeszowski

Moja rodzina jest mieszkancami Rzeszowa od kilkunastu pokolen.
Na planie Rzeszowa narysowanym przez Wiedemanna z 1762 roku jest narysowany dom moich pradziadow, a na starym cmentarzu leza kosci moich praprapra dziadow.
Sciagnales sie do Rzeszowa kilka lat temu jak sprzedawali za gotowke mieszkania wlasnosciowe i juz sie masz za wielkiego mieszkanca Rzeszowa.
Poszed won parchu.

patriot
Gość
patriot

Ranking Newsweeka Pana Redaktora Lisa… i wszystko wiadomo!!!

Apozatym
Gość
Apozatym

Na szczęście będzie to już ostatnia kadencja Tadeuszka , przetrzymamy , on sam wie , że jego dni są już politycznie policzone …

Wl.
Gość
Wl.

Ja tez chce zmiany ale dobrej zmiany. Kto na miejsce Ferenca? Pan Buczak nie ma zadnego doswiadczenia i nie siedzi w temacie. Pan Ferenc to juz jest 16 lat zna wszystko i wszystkich i na co kogo stac. Dowodem tego jest ze zostal ogloszony najlepszym prezydentem miast wojewodzkich a to nie latwe zadanie. Zreszta widac po Rzeszowie. Co pozostali kandydaci zrobili dla Rzeszowa . Nie zrobia z Rzeszowa Bawari.

antykomuch
Gość
antykomuch

Ha!ha!ha! komuchy nie takie rzeczy jak to potrafią zmanipulować.

patriot
Gość
patriot

Ranking Newsweeka Pana Redaktora Lisa… i wszystko wiadomo!!!

anatol
Gość
anatol

Do samorządowych wyborów 2018 pozostało zaledwie kilka dni. Obecnie rządzący w rzeszowskim Ratuszu, to jak w ostatnim roku drugiej kadencji amerykańskiej prezydentury – spadająca kaczka. Tak też się stanie z obecnymi władzami w Rzeszowie, jeśli by nawet udało się im pozostać przy władzy po obecnych wyborach. Dalsze działania lansowane w stylu ostatnich lat to kierunek w stronę czarnodziuryzacji. Co już boli, co już widać: nadmierne zadłużenie miasta, prognozowane na 1 miliard złotych w 2020, przy dochodach własnych poniżej 550 milionów – co dalsze lata obciąża koniecznością spłat – totalny bałagan w planowaniu przestrzennym miasta, niepotrzebne poszerzanie granic, skoro wszystkie niemal… Czytaj więcej »

Leszek
Gość
Leszek

Jeśli takiego długu ponad 780 mln zł nie będzie w 2018 roku w budżecie ,gminy miasta Rzeszów o jakim informują pracownicy UM nie ma, to tych co o tym piszą i mówią i przedstawiają w wieloletnim programie gminy można przecież oskarżyć o fałszywe dane do sądu w trybie wyborczy.

Beata
Gość
Beata

Z nie swojej torby jest łatwo wydawać.Co się w ostatnich latach stało że nagle mieszkańcy Rzeszowa dowiadują się że dług gminy,miasta Rzeszów już przekracza 60 % dochodów rocznych gminu.Ten wskażnik,tzw bezpiecznik już jest nieaktualny ale w gminie Rzeszów jest przekroczony bo gmina jest zadłużona na 779 mln zł/2018 i 913 mln zł na rok 2019.Czy była kreatywna księgowość w gminie miasta,czy wyjściem jest wizyta w szpitalu długoletniego skarbnika miasta,czy tylko do czasów wyborów.Co sie odwlecze to nie uciecze,skutki długu będą spłacać wnuki i wnuczki.

panW
Gość
panW

Zabrakło wzmianki o największym innowacyjnym osiągnięciu Tadka: PRAWIE 800 MLN DŁUGU!!! Pokażcie mi zrealizowane inwestycje za te pieniądze. Gdzie jest ta kasa?

Nocny Marek
Gość
Nocny Marek

masz deptak na 3-go Maja

Eskimos
Gość
Eskimos

Żaden faworyt, Komor też miał być faworytem, a potem wiadomo co było. Prawda jest taka, że ludzie mają dość pozera i chcą zmiany.

hijena
Gość
hijena

demokracja ,to kretynski ustrój ,gdzie dwóch głupków moze przegłosowac jednego profesora

Gregory
Gość
Gregory

A czy profesor nie może większym głupkiem od tych dwóch co go przegłosowali?