Ferenc: – W centrum nie ma problemu z parkowaniem

RZESZÓW. Kolejne pomysły na miejsca postojowe

Według władz miasta w centrum Rzeszowa… nie brakuje miejsc postojowych, a wszystkie problemy rozwiążą parkingi budowane przez prywatnych inwestorów. Najnowszy pomysł to parking na terenie boisk Szkoły Podstawowej nr 1.

Problemy z parkowaniem w obrębie Śródmieścia to zmora wszystkich zmotoryzowanych mieszkańców Rzeszowa i przyjezdnych. Władze miasta niewiele jednak sobie robią z tych problemów, o czym wielokrotnie pisaliśmy. Na ostatniej sesji radni opozycji w debacie budżetowej dopytywali prezydenta o brak planów miasta w tym zakresie.

– Parkingi będą budowane przez prywatnych inwestorów – z dumą obwieścił Tadeusz Ferenc. – Tylko kiedy, bo zapowiedzi słyszymy od dłuższego czasu, a parkingów nie widać – ripostowali radni. Przypomnieli prezydentowi, że miasto sprzedało niektóre tereny w centrum pod budowę miejsc postojowych, ale skończyło się na zapowiedziach.

Pół tysiąca wolnych miejsc?

Prezydent wysunął więc inny argument. – Z analizy jaką przeprowadziliśmy wynika, że w centrum między godziną 13 a 15 jest 500 wolnych miejsc postojowych – przekonywał Ferenc. Jego więc zdaniem, problemu z parkowaniem w centrum nie ma…

Te wyjaśnienia radnych nie przekonały i wśród poprawek budżetowych zgłoszonych przez klub PiS znalazł się zapis o 150 tys. zł na projekt parkingu wielopoziomowego w rejonie Śródmieścia. Mimo wcześniejszych twierdzeń prezydent tę poprawkę zaakceptował, zresztą podobnie jak pozostałe wnioski PiS.

Parking pod boiskiem podstawówki

Wiceprezydent Marek Ustrobiński zdradził natomiast, że oprócz parkingu jaki powstanie pod ogrodami włoskimi przy bazylice ojców Bernardynów pojawił się nowy pomysł budowy miejsc postojowych. – Inwestor jest zainteresowany terenem przy Szkole Podstawowej nr 1 – wyjaśnił.

Chodzi o plac od strony ul. Sobieskiego, gdzie teraz znajdują się przyszkolne boiska. – Byłby to parking podziemny, zbudowany pod boiskami ze sztuczną nawierzchnią, a cały teren byłby wyższy o 2 – 2,5 metra – tłumaczył Ustrobiński.

Zagraniczny inwestor, który zaproponował władzom miasta takie rozwiązanie, złożył już wniosek o wydanie warunków zabudowy. Jego plany oprócz parkingu na około 100 samochodów obejmują też powstanie od strony ul. Sobieskiego budynku biurowo-usługowego. O tym, czy parking zostanie zbudowany będzie decydować Rada Miasta, wydając zgodę na sprzedaż terenu. Wiadomo jednak, że parking nie rozwiąże problemów z parkowaniem w centrum miasta.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bob
bob
8 lat temu

Prawidlowy tytul artykulu :
Ferenc : W centrum , nie MAM problemow z parkowaniem