Ferencowe obiecanki-cacanki, a mieszkańcom smutek

RZESZÓW. Czytelnicy Super Nowości zgłaszają inwestycje, których brakuje w projekcie budżetu na 2011 r.

Niesłabnący odzew Czytelników towarzyszy naszej akcji dotyczącej niezrealizowanych obietnic prezydenta Tadeusza Ferenca. Dziś przedstawiamy kolejne sprawy zgłoszone przez mieszkańców zniecierpliwionych bezczynnością ratusza.

O uporządkowanie bałaganu wokół hali na Podpromiu mieszkańcy prosili kolejno prezydenta Szlachtę i Ferenca. W 2005 r. zwrócili się o budowę niezbędnych parkingów przy ul. Lenartowicza, m.in. na placu po zburzonej pizzerii. Odpowiedź z ratusza była pozytywna.

– Minęło kilka lat, druga kadencja prezydenta i dalej nic się nie dzieje – skarżą się ludzie. – Tereny pod parkingi wciąż straszą błotem i chwastami. Jaka to reklama Rzeszowa w miejscu międzynarodowych imprez sportowych? Wstyd, że miasto chce dać 700 tysięcy złotych na reklamie w filmie, a żałuje dużo mniejszych pieniędzy na zwykły parking!

Na Załężu wciąż jak na wsi

Sporo interwencji Czytelników dotyczy osiedla Załęże, przyłączonego w 2006 r. do miasta.

– W budżecie nie przewidziano funduszy na budowę chodnika wzdłuż ulicy Załęskiej – sygnalizuje pani Maria. – Sprawa drzewostanu lip, które są pod ochroną, nie może być powodem do zaniechania tej inwestycji. Chodnik może równie dobrze przebiegać po przeciwnej stronie ulicy. W Trzebownisku zbudowano chodnik przy zachowaniu drzewostanu, który nie jest chroniony!

Mieszkanka Załęża dodaje, że skrzyżowanie Załęskiej z ulicą Rzecha jest bardzo niebezpieczne. – Brakuje tam sygnalizacji świetlnej, przez co w godzinach szczytu wzdłuż ulicy Załęskiej tworzą się korki – mówi.

Kolejne Wasze zgłoszenia zaprezentujemy jutro. Cały czas czekamy na sygnały od Czytelników dotyczące niezbędnych, oczekiwanych inwestycji oraz niezrealizowanych obietnic prezydenta pod nr. telefonu 17 747-09-32, oraz pod adresem mailowym: kkuchta@pressmedia.com.pl

Wszystkie Wasze sygnały przedstawimy radnym.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments