Festiwal Kultur Świata – wszystkie kontynenty w jednym miejscu

Festiwal Kultur Świata organizowany jest z okazji 30 rocznicy powstania The International Art of Living Foundation. Odbędzie się w dniach 2-3 lipca tego roku na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Na trybunach Stadionu zasiądzie blisko 70 tys. osób z ponad 151 krajów. Podczas Festiwalu Kultur Świata zaprezentowana zostanie różnorodność światowego dorobku kulturowego. Główne uroczystości będą miały miejsce na Stadionie Olimpijskim, a Pawilony Pięciu Kontynentów, usytuowane na zielonych terenach otaczających Stadion pokażą wachlarz możliwości kulturowych – Afryki, Europy, Azji-Pacyfiku i obu Ameryk.

Festiwal Kultur Świata stanowi platformę porozumienia i dialogu ludzi o różnym pochodzeniu etnicznym i kulturowym. Jednym z ważniejszych punktów Festiwalu będzie Park Jogi, gdzie przedstawione zostaną korzyści z jej praktykowania, udostępniona wiedza i ukazane techniki zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Pawilony Świata będą również mieścić międzynarodowy festiwal kuchni wegetariańskiej, co da uczestnikom możliwość skosztowania potraw z wszystkich zakątków świata. W trakcie Festiwalu będą miały miejsce – Międzynarodowe Warsztaty dla Kobiet, Światowa Konferencja Młodzieży oraz Konferencja na rzecz Życia Zgodnego z Wartościami Ludzkimi. W każdym z pawilonów organizowane będą odczyty i spotkania. Swój udział w dyskusjach i wymianie poglądów zgłosili przedstawiciele rządów, biznesmeni, akademicy, przedstawiciele ośrodków poza-rządowych, przywódcy duchowi i religijni, sławni mediatorzy i inne znane osobistości z całego świata.

W Wielkim Finale, 2 lipca, usłyszymy koncert na 30 fortepianów i 2 tys. gitar. Do grona pianistów został zaproszony wybitny polski artysta – Artur Dutkiewicz. Ponadto specjalnie na ten wieczór znana chorwacka artystka Korana Karan napisała utwór, który zostanie zaśpiewany przez wokalistów z całego świata. Już rozpoczęły się wstępne rozmowy z polskimi artystami.

Festiwal Kultur Świata będzie wsparty obecnością Komitetu Powitalnego, w skład którego wchodzą znamienici goście z całego świata. Polska będzie reprezentowana m.in. przez Mistrza Olimpijskiego i Mistrza Świata w chodzie Roberta Korzeniowskiego. Festiwal Kultur Świata ma charakter jubileuszowy. Poprzednie tego typu przedsięwzięcie odbyło się z okazji 25 – lecia Fundacji Art of Living. W lutym 2006 roku, z tej okazji przybyło do Indii ponad 2,5 mln gości.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.