FILHARMONIA PODKARPACKA im. A. Malawskiego w Rzeszowie

18 listopada w sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej wystąpi solista Wojciech Proniewicz (na zd.) z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Tadeusza Wojciechowskiego.

Opera Moniuszki „Hrabina”
RZESZÓW. 11 listopada (piątek) o godz. 18 w Filharmonii Podkarpackiej usłyszymy operę „Hrabina” w wykonaniu Polskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją Kazimierza Kowalskiego. „Hrabina” to opera w trzech aktach skomponowana przez Moniuszkę do libretta Włodzimierza Wolskiego. Opera jest pogodną satyrą na tę część wyższych warstw społeczeństwa polskiego z początku XIX wieku, która bezkrytycznie poddawała się idącej z Paryża modzie i obyczajom. Bilety 100 zł.

Zaśpiewa Hanna Banaszak
RZESZÓW. Już 12 listopada (sobota) o godz. 20 w Filharmonii Podkarpackiej będzie można usłyszeć Hannę Banaszak – polską piosenkarkę jazzową i estradową. Artystce towarzyszył będzie zespół Piotra Kałużnego. Bilety w cenie 65 zł. do kupienia w Filharmonii, Podziemnej Trasie Turystycznej, kinie „Zorza” i Jazz Klubie „Klimaty”.

WKRÓTCE Między kabaretem, musicalem a farsą…
RZESZÓW. Już po raz kolejny w Filharmonii Podkarpackiej będzie okazja by obejrzeć spektakl “Klimakterium… i już”. Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Sztuka w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, pokazuje jak rożnymi sposobami można sobie z radzić z menopauzą. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej, inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi czy ćwiczeń gimnastycznych. Sztuka ma pokazywać, że poprzez śmiech łatwiej znosimy przeciwności losu. Spektakl odbędzie się 17 listopada (czwartek), o godz. 17.30 i 20.30, zobaczymy Bilety w cenie 70 i 80 zł.

Czajkowski – sekrety duszy mistrza
RZESZÓW. 18 listopada (piątek) o godz. 19 w sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej zabrzmi muzyka jednego z najwybitniejszych kompozytorów rosyjskich – Piotra Czajkowskiego. Wystąpi orkiestra Filharmonii Podkarpackiej, dyrygent Tadeusz Wojciechowski i solista Wojciech Proniewicz (skrzypce). W programie koncert skrzypcowy D-dur op. 35 i IV Symfonia f- moll op. 36. Bilety: 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments