Filharmonia zaprasza

10 marca 2011r.
Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego w Rzeszowie

– Kabaret Pod Wyrwigroszem, zasłużenie cieszy się mianem jednego z najpopularniejszych polskich kabaretów. Ich występy to widowiska zabawne i dynamiczne, pełne drwiny i rubasznego humoru. To kwintesencja wielu gatunków teatralno-muzycznych. Prezentuje więc szalone tempo, niezliczoną ilość przebieranek, komedię omyłek. Niezwykle zabawne teksty przybrane są w styl farsowy, który stoi na pograniczu teatru i kabaretu. Wizytówką kabaretu są z pewnością parodie, a także zabawne skecze, komentujące aktualną
rzeczywistość społeczną. W lutym 2008 kabaret nagrał wersję przeboju Jožin z bažin zespołu Banjo Band z Czech i zatytułowaną „Donald marzy”.

Kabaret Tenor Czesław Jakubiec, który postara się odpowiedzieć na pytanie:

Czy muzyką klasyczną można się bawić ? A my od razu odpowiadamy że tak, szczególnie, gdy program jest pełen żartu i wyszukanego humoru a muzyka klasyczna zaaranżowana w sposób lekki,rozrywkowy i porywający! Propozycja Czesława Jakubca KABARETU – TENOR „Spotkanie z muzyką klasyczną z przymrużeniem oka” to:- autorski program oparty na wybuchowym połączeniu dwóch wydawać mogłoby się odległych światów: opery i kabaretu.

W marcu 2009 zdobył II miejsce i tytuł „beŚciaka” na 8 Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej – DebeŚciaK’2009 oraz w lipcu 2009 zajął I miejsce w GrandPrix 15. Mazurskiego Koła Kabaretowego w Ełku.

Kilkakrotnie gościł na „Dniach Polskich” w Austrii, Szwajcarii i Włoszech a na specjalne zaproszenie Chopin Theatre zawitał z koncertem noworocznym do Chicago.A sam przez dwa lata był twarzą Orlenu w serii lubianych przez odbiorców, kabaretowych i dowcipnych reklam z cyklu „Pan Kierowca i…”

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments