Filia AGH w Mielcu już niemal pewna

Zamiejscowy Oddział Dydaktyczny AGH działa w Mielcu od 4 lat. Jego siedzibą jest zmodernizowany przez miasto obiekt przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Fot. Autor
Zamiejscowy Oddział Dydaktyczny AGH działa w Mielcu od 4 lat. Jego siedzibą jest zmodernizowany przez miasto obiekt przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Fot. Autor

KRAKÓW, MIELEC. Wszystko wskazuje na to, że w Mielcu zostanie utworzony wdział zamiejscowy, czyli filia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W tej sprawie trwają już rozmowy na linii AGH – lokalne samorządy. Jak podkreśla prezydent Janusz Chodorowski (69 l.), celem jest powołanie w Mielcu filii oferującej naukę na kilku kierunkach w systemie dziennym.

– Nasze działania są na bieżąco konsultowane z przedsiębiorcami, bo to właśnie oni wskazują konkretne specjalizacje inżynierskie, najbardziej niezbędne do funkcjonowania i dalszego rozwoju – mówi Chodorowski. – Teraz należy się skupić na rekrutacji i promocji działalności mieleckiej filii AGH. Zdaję sobie sprawę, że studia na tej uczelni nie należą do najłatwiejszych, lecz wybór kierunku i szkoły to przecież inwestycja w swoją przyszłość.

Dodajmy, że od 4 lat z inicjatywy miasta działa w Mielcu Zamiejscowy Oddział Dydaktyczny AGH. W tym roku prace inżynierskie obronili jego pierwsi absolwenci. W październiku nowi studenci rozpoczęli naukę na kierunkach: Mechanika i Budowa Maszyn, Inżynieria Mechaniczna i Materiałowa oraz Mechatronika. Nowe przepisy powodują jednak, że ZOD traci rację bytu i aby oddział w Mielcu został utrzymany, musi zastąpić go filia.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments