Film Holland kandydatem do prestiżowych nagród

„W ciemności” Agnieszki Holland jest polskim kandydatem do Oscara 2012 w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny. Fot. PAP

„W ciemności”, ostatni film Agnieszki Holland, otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Critics Choice Movie Award w kategorii najlepsza produkcja nieanglojęzyczna. Nagrody zostaną przyznane 12 stycznia.

Tegoroczną listę nominacji do tych nagród ogłosiła organizacja Broadcast Film Critics Association, która zrzesza krytyków filmowych z USA i Kanady. W kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny „W ciemności” Agnieszki Holland konkuruje m.in. z filmami „Skóra, w której żyję” Pedro Almodovara i „Człowiek z Hawru” Akiego Kaurismakiego.

„W ciemności” (tytuł angielski: „In Darkness”), koprodukcja polsko-niemiecko-kanadyjska, jest polskim kandydatem do Oscara 2012 w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny.

– Prestiżowe wyróżnienie przyznane „W ciemności” przez amerykańskich krytyków, poprzedzone pasmem sukcesów filmu na międzynarodowych festiwalach i świetnymi recenzjami, stanowi dla produkcji Holland świetny prognostyk przed zbliżającym się ogłoszeniem nominacji amerykańskiej Akademii Filmowej – podkreślono w środowym komunikacie dystrybutora.

Nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone 24 stycznia, a ceremonia wręczenia statuetek odbędzie się 26 lutego.

PAP, anja

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments