Finałowy turniej Pucharu Polski na Podpromiu!

Fot. Archiwum

Finałowy turniej Pucharu Polski w tym sezonie rozegrany zostanie w Rzeszowie. Hala na Podpromiu gościć będzie cztery najlepsze zespoły wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. 21 stycznia rozegrane zostaną półfinały, a dzień później mecz finałowy.

– To bardzo duże wyróżnienie dla naszego miasta – mówi wiceprezes PZPS i prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, Wiesław Radomski. – Dawno już tak prestiżowej imprezy siatkarskiej na Podkarpaciu nie było, choć to tylko w wymiarze klubowym. Na pewno jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kibiców z tego regionu. Stawką finału będzie nie tylko Puchar Polski, ale też awans do przyszłorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów. Hala spełnia wszelkie wymogi, kibice w Rzeszowie uznawani są za najlepszych, tak więc z organizacją nie będzie tutaj żadnego problemu. Nie ukrywam, że bardzo liczę na udany występ w turnieju siatkarzy Asseco Resovii – dodaje znakomity w latach 70. zawodnik drużyny z Rzeszowa.

Choć finałowy turniej rozgrywany będzie w Rzeszowie, jego organizatorem nie będzie Asseco Resovia czy też PWZPS, a Profesjonalna Ligia Piłki Siatkowej. 21 grudnia rozegrane zostaną mecze 1/8 finału PP (tylko jedno spotkanie). Z tej fazy awans wywalczą cztery zespoły, które dołączą do najlepszej czwórki drużyn PlusLigi sklasyfikowanej po I rundzie sezonu zasadniczego (do rozegrania zostały jeszcze dwie kolejki). Mecze 1/4 finału PP (system mecz i rewanż) odbędą się 4 i 7 stycznia 2012 i wyłonią cztery zespoły, które zagrają w Rzeszowie.

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
misiek
misiek
9 lat temu

Niech tylko miasto i El Prezidente nie zawiedzie. Bez kłótni tym razem, zróbmy coś wreszcie idealnie.

uszok
uszok
9 lat temu
Reply to  misiek

tak jak remont ulicy Podkarpackiej ….