Firmy i gminy, które grają fair

Wśród samorządów dbających o inwestorów jest m.in. Tryńcza. Wójt Ryszard Jędruch odebrał certyfikat z rąk marszałka Mirosława Karapyty

PODKARPACIE. Kilkadziesiąt firm i kilkanaście samorządów otrzymało w tym roku certyfikat Fair Play

W ub. tygodniu na Zamku w Łańcucie po raz kolejny przyznano certyfikaty fair play dla firm i samorządów. Celem konkursu jest promocja etycznych zachowań i wrażliwości społecznej w biznesie oraz promocja innowacyjności.
„Certyfikowana lokalizacja inwestycji” poświadcza, iż samorząd jest w pełni zaangażowany w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej, a także aktywnie pracuje by przyciągać nowych inwestorów.

– To wskazuje polskim i zagranicznym firmom, w których gminach warto zainwestować – mówi Paweł Zając, dyrektor Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie.

Wśród samorządowców, którzy odebrali certyfikaty byli m.in. Ryszard Jędruch z Tryńczy, Krzysztof Grad z Chmielnika czy Zbigniew Sawińki z Soliny.

Natomiast wśród kilkadziesiąt firm, które otrzymały certyfikat, reprezentuje szeroki przekrój podkarpackiego biznesu. Są rodzinne firmy, jest giełdowy Bać-Pol S.A, Elektrownia Solina, Elektrownia Stalowa Wola, Zeto Rzeszów, Omega Pilzno, Greinplast czy Spółdzielnia Pracy „Oświata”.

Adam Cyło

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments