Firmy na sprzedaż

PODKARPACIE. Siedem spółek z naszego województwa w ofercie Agencji Rozwoju Przemysłu

Należąca do Skarbu Państwa Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. ogłosiła zamiar sprzedaży udziałów w 28 różnych spółkach. Wszystkie przeszły restrukturyzację i są w dobrej kondycji finansowej. Nie brak wśród nich zakładów z naszego regionu.

ARP to państwowa instytucja, która m.in. pomaga państwowym przedsiębiorstwom przemysłowym przejść restrukturyzację, a następnie szuka dla nich inwestora. W tej chwili Agencja posiada udziały w 40 firmach, ale część z nich chce już sprzedać.

Większość wystawionych na sprzedaż spółek ma stabilną sytuację ekonomiczną. Najbardziej znana firma w ofercie to warszawski „Ursus”, ale jest też kilka firm z naszego regionu. Trzy z nich – Euro-Eko, Eurokol i Euro-Mag – obsługują spółki z mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej (dostarczanie wody, odbiór ścieków, magazyny, bocznice kolejowe, itd.), zaś Energetyka Wisłosan z Nowej Dęby dostarcza prąd do strefy tarnobrzeskiej.

Z kolei jasielski Pektowin to producent m.in. win owocowych, przetworów owocowo-warzywnych oraz kwasoodpornych maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego. WSK „PZL-Krosno” produkuje urządzenia dla mleczarstwa, a domeną brzozowskiego Artgosu są tworzywa sztucznych (deski sedesowe czy pojemniki).

– Poszukujemy zarówno inwestorów branżowych jak i finansowych – wyjaśnia Roma Sarzyńska-Przeciechowska, rzecznik ARP.

Adam Cyło

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments