Flagi na autobusach MPK, groźba strajku. Rozpoczął się protest przeciwko odwołaniu Teresy Kubas-Hul

– Bardzo ubolewam nad tym, że kiedy w spółce w końcu jest dobrze, kiedy można normalnie pracować i działać, zachodzi potrzeba zmieniać coś, co dobrze funkcjonuje – mówi o swoim odwołaniu Teresa Kubas-Hul (50 l.), polityk PO, przewodnicząca sejmiku wojewódzkiego. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Prezydent Tadeusz Ferenc odwołał Teresę Kubas-Hul z funkcji przewodniczącej Rady Nadzorczej MPK nie informując jej o tym.

- Bardzo ubolewam nad tym, że kiedy w spółce w końcu jest dobrze, kiedy można normalnie pracować i działać, zachodzi potrzeba zmieniać coś, co dobrze funkcjonuje – mówi o swoim odwołaniu Teresa Kubas-Hul (50 l.), polityk PO, przewodnicząca sejmiku wojewódzkiego i do niedawna przewodnicząca Rady Nadzorczej MPK. Związki zawodowe działające w MPK nie zgadzają się z decyzją prezydenta. – Została odwołana, bo zagłosowała wbrew jego decyzji, uważamy, że zasługuje na obronę – przekonuje Michał Białogłowski (57l.) przewodniczący NSZZ “Solidarność” w MPK.

Teresa Kubas-Hul do Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dołączyła w styczniu 2008 r., a 30 września objęła funkcję przewodniczącej. Stało się to za sprawą prezydenta Tadeusza Ferenca (73 l.). – Spółka znajdowała się wówczas w bardzo złej sytuacji finansowej. Trwał spór zbiorowy, nie regulowała terminowo zobowiązań. Wówczas prezydent zadzwonił do mnie i poprosił o pomoc w prowadzeniu spółki. Zgodziłam się licząc, że jeżeli nastąpi moment zmian, to również otrzymam telefon ze stosownym zawiadomieniem – mówi.

- Przez ostatnie kilka lat zarząd spółki wprowadził wiele istotnych zmian, wdrożył program restrukturyzacji, które to działania przyniosły efekty. Pracownicy zgodzili się na szereg ustępstw, co przyniosło oszczędności, np. zrezygnowali z pobierania „trzynastki”.

W marcu prezydent nakazał radzie wprowadzenie do programu posiedzenia punktu o odwołaniu prezesa MPK, Sławomira Krygowskiego. – Dokonaliśmy rzetelnej analizy jego działań, opierając się o podsumowanie 3 ostatnich lat jego pracy. Uznaliśmy, że pan prezes dobrze zarządza spółką i podjęliśmy decyzję, by nie odwoływać go ze stanowiska. Jestem przekonana, że to właśnie te decyzje były powodem mojego odwołania – mówi Kubas-Hul. – Ubolewam jednak nad tym, że o sprawie nie zostałam poinformowana wprost, a opierałam się jedynie na doniesieniach prasowych i medialnych oraz na informacjach od osób zbliżonych do ratusza.

Z decyzją o odwołaniu nie zgadzają się związkowcy działający w MPK. – Od środy autobusy MPK będą jeździć z informacją na przedniej szybie o prowadzonej akcji protestacyjnej i z chorągiewkami w barwach narodowych – mówi Michał Białogłowski. – Później przeprowadzone zostanie referendum, by załoga mogła się wypowiedzieć za strajkiem lub przeciwko niemu. Popieramy panią Teresę Kubas-Hul w pełnej rozciągłości i uważamy, że zasługuje na obronę. Jednocześnie jesteśmy zdegustowani tym, że Rada Miasta biernie patrzy na to wszystko co się dzieje i dostosowuje się do decyzji jednej osoby.

Katarzyna Szczyrek

do “Flagi na autobusach MPK, groźba strajku. Rozpoczął się protest przeciwko odwołaniu Teresy Kubas-Hul”

 1. jojo

  niech poczuja jak to jest wypiep…ze stanowiska nie musieli to robic z niektorymi teraz niech oni sie troche zastanowia nad soba a tacy dzialacze zwiazkowi to do wora i na wislok

 2. zbyniu

  Męczennica Teresa od MPK

 3. stary rzeszowiak

  A co pracownicy zakladu maja do RADY NADZORCZEJ ?
  Przeciez to nie jest pracownik zakladu. To nadzor z ZEWNATRZ nad zakladem !
  O co chodzi w tym calym balaganie i grandzie na ulicach miasta ?
  Kto w tym macza palce i jaki ma w tym cel ? Moze Kuria bo to jest ostanio modne ?
  A moze tak pod Palac Prezydencki z rozancami, krzyzami, kropidlem i kadzidlem ?
  Nie jestem zwolennikiem Ferenca ale ciekawi mnie ta sytuacja.

 4. ha

  Był taki jeden mądry związkowiec w MPK i on może by pomógł firmie ale ,ALE WYLECIAŁ NA ZBITY PYSK !!!

 5. andi

  BIALOGLOWSKI – w co ty wkrecarz pracownikow i zwiazkowcow zastanow sie to nie sprawa zwiazkow zawodowych nie baw sie w polityke zajmij sie sprawami pracownikow i nie bron tego przybledy z pod jasla ktory zrobil wiele zlego dla samych zwiazkow i ich dzialaczy czyzbys o tym zapomnial krutkowzroczny dzialaczu

 6. Zbynio

  Flagi a może i strajk? Pani Tereso, chylę czoła za mistrzowstwo w manipulowaniu ludźmi. Pani powinna się jednak tego wstydzić. Nie ma ludzi niezastąpionych – jeżeli Ferenc Panią odwołał, to trzeba umieć odejść z godnością, a nie wysługiwać się innymi dla uratowania stołka.

  • zenek

   Aleś ty głupi Zbynio. W jednym zdaniu sam sobie zaprzeczasz. „Nie ma ludzi niezastąpionych „… oczywiście poza twoim pryncypałem Tadeuszem F.

 7. gienek

  kolejna niezastąpiona spod znaku PO podobnie jak Poreba?

 8. Jańciówka

  Kubal-Hul ma prymitywną wiejską gębę tak jak jej sepleniąca siostra.

 9. zdegustowany wyborca

  Pani Teresa Kubas-Hul i jej obecne funkcje:

  – Przewodniczaca Sejmiku Podkarpackiego oraz Przewodnicząca Komisji Głównej. Członek Komisji: Budżetu, Mienia i Finansów oraz Współpracy z Zagranicą, Turystyki i Promocji w Sejmiku (źródło: http://www.sejmik.podkarpackie.pl/index.php/prezydium-sejmiku17)

  - Przewodnicząca Konwentu Przewodniczących Sejmików Województw RP

  - Pelnomocnik ds. Unii Europejskiej Rektora niepublicznej uczelni WSPiA z siedzibą w Przemyślu (źródło: http://www.wspia.eu/uczelnia/pelnomocnik-rektora-ds-unii-europejskiej)

  – Wykladowca tejże WSPiA (dostala nawet nagrode w konkursie SN „Najlepszy wykladowca 2012″)

  - Polityk zwiazany z PO

  - Czlonek Prezydium Rady Instytutu Konsultantow Europejskich (źródło: http://www.eurofundsnews.pl/component/option,com_comprofiler/task,userProfile/user,90/Itemid,78/)

  – do niedawna Przewodniczaca Rady Nadzorczej MPK Rzeszów – wg mnie slusznie odwołana przez Prezydenta Rzeszowa

  niech sobie juz da juz spokoj i skupi sie na funkcjach, które pełni. Dodac do tego mozna jej aktywnosc w kontekscie udzialu w wielu spotkaniach, wydarzeniach czy mediach – wystarczy poszperac w sieci.

  • blokers

   no,no trzeba przyznać ,ze kobitka jest obrotna i nagrabala niemalo.Mam watpliwosć jak ona wyrabia się z czasem zeby wywiazac się wzorowo z nalozonych obowiazkow.Jest jeszcze dom,mycie okien i pranie staremu gaci.

 10. bill

  Związki powinny dbać o pracowników, a nie o członków rady nadzorczej. Troszkę im się pomyliło.

 11. ROMAN

  rada nadzorcza to organ powołany do wykonywania czynności nadzoru / działa w oparciu o właściwe przepisy – ale należy pamiętać że nie jest ona [ ta rada] organem współzarządzającym podmiotem nadzorowanym- szkoda że jeśli ktoś się sprawdził na danym ” stołku” walić go w czambuł – bo niepasuje do jakiegoś układu.

 12. Mieszkaniec

  Moim zdanie nie powinno się łączyć pracy (przewodnicząca Rady Nadzorczej MPK) z polityką (przewodnicząca sejmiku wojewódzkiego).
  Albo pracujesz, albo politykujesz.
  Ta pani zabiera miejsce pracy, a tego raczej brakuje na podkarpaciu.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.