Flagi na autobusach MPK, groźba strajku. Rozpoczął się protest przeciwko odwołaniu Teresy Kubas-Hul

– Bardzo ubolewam nad tym, że kiedy w spółce w końcu jest dobrze, kiedy można normalnie pracować i działać, zachodzi potrzeba zmieniać coś, co dobrze funkcjonuje – mówi o swoim odwołaniu Teresa Kubas-Hul (50 l.), polityk PO, przewodnicząca sejmiku wojewódzkiego. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Prezydent Tadeusz Ferenc odwołał Teresę Kubas-Hul z funkcji przewodniczącej Rady Nadzorczej MPK nie informując jej o tym.

– Bardzo ubolewam nad tym, że kiedy w spółce w końcu jest dobrze, kiedy można normalnie pracować i działać, zachodzi potrzeba zmieniać coś, co dobrze funkcjonuje – mówi o swoim odwołaniu Teresa Kubas-Hul (50 l.), polityk PO, przewodnicząca sejmiku wojewódzkiego i do niedawna przewodnicząca Rady Nadzorczej MPK. Związki zawodowe działające w MPK nie zgadzają się z decyzją prezydenta. – Została odwołana, bo zagłosowała wbrew jego decyzji, uważamy, że zasługuje na obronę – przekonuje Michał Białogłowski (57l.) przewodniczący NSZZ “Solidarność” w MPK.

Teresa Kubas-Hul do Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dołączyła w styczniu 2008 r., a 30 września objęła funkcję przewodniczącej. Stało się to za sprawą prezydenta Tadeusza Ferenca (73 l.). – Spółka znajdowała się wówczas w bardzo złej sytuacji finansowej. Trwał spór zbiorowy, nie regulowała terminowo zobowiązań. Wówczas prezydent zadzwonił do mnie i poprosił o pomoc w prowadzeniu spółki. Zgodziłam się licząc, że jeżeli nastąpi moment zmian, to również otrzymam telefon ze stosownym zawiadomieniem – mówi.

– Przez ostatnie kilka lat zarząd spółki wprowadził wiele istotnych zmian, wdrożył program restrukturyzacji, które to działania przyniosły efekty. Pracownicy zgodzili się na szereg ustępstw, co przyniosło oszczędności, np. zrezygnowali z pobierania „trzynastki”.

W marcu prezydent nakazał radzie wprowadzenie do programu posiedzenia punktu o odwołaniu prezesa MPK, Sławomira Krygowskiego. – Dokonaliśmy rzetelnej analizy jego działań, opierając się o podsumowanie 3 ostatnich lat jego pracy. Uznaliśmy, że pan prezes dobrze zarządza spółką i podjęliśmy decyzję, by nie odwoływać go ze stanowiska. Jestem przekonana, że to właśnie te decyzje były powodem mojego odwołania – mówi Kubas-Hul. – Ubolewam jednak nad tym, że o sprawie nie zostałam poinformowana wprost, a opierałam się jedynie na doniesieniach prasowych i medialnych oraz na informacjach od osób zbliżonych do ratusza.

Z decyzją o odwołaniu nie zgadzają się związkowcy działający w MPK. – Od środy autobusy MPK będą jeździć z informacją na przedniej szybie o prowadzonej akcji protestacyjnej i z chorągiewkami w barwach narodowych – mówi Michał Białogłowski. – Później przeprowadzone zostanie referendum, by załoga mogła się wypowiedzieć za strajkiem lub przeciwko niemu. Popieramy panią Teresę Kubas-Hul w pełnej rozciągłości i uważamy, że zasługuje na obronę. Jednocześnie jesteśmy zdegustowani tym, że Rada Miasta biernie patrzy na to wszystko co się dzieje i dostosowuje się do decyzji jednej osoby.

Katarzyna Szczyrek

17
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
zenekjojoblokerszbyniustary rzeszowiak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jojo
Gość
jojo

niech poczuja jak to jest wypiep…ze stanowiska nie musieli to robic z niektorymi teraz niech oni sie troche zastanowia nad soba a tacy dzialacze zwiazkowi to do wora i na wislok

zbyniu
Gość
zbyniu

Męczennica Teresa od MPK

stary rzeszowiak
Gość
stary rzeszowiak

A co pracownicy zakladu maja do RADY NADZORCZEJ ?
Przeciez to nie jest pracownik zakladu. To nadzor z ZEWNATRZ nad zakladem !
O co chodzi w tym calym balaganie i grandzie na ulicach miasta ?
Kto w tym macza palce i jaki ma w tym cel ? Moze Kuria bo to jest ostanio modne ?
A moze tak pod Palac Prezydencki z rozancami, krzyzami, kropidlem i kadzidlem ?
Nie jestem zwolennikiem Ferenca ale ciekawi mnie ta sytuacja.

ha
Gość
ha

Był taki jeden mądry związkowiec w MPK i on może by pomógł firmie ale ,ALE WYLECIAŁ NA ZBITY PYSK !!!

zenek
Gość
zenek

FAKTYCZNIE, PRAWDZIWA KANALIA

andi
Gość
andi

BIALOGLOWSKI – w co ty wkrecarz pracownikow i zwiazkowcow zastanow sie to nie sprawa zwiazkow zawodowych nie baw sie w polityke zajmij sie sprawami pracownikow i nie bron tego przybledy z pod jasla ktory zrobil wiele zlego dla samych zwiazkow i ich dzialaczy czyzbys o tym zapomnial krutkowzroczny dzialaczu

zenek
Gość
zenek

Jeżeli myślisz tak jak piszesz, to nie dosyć, że jesteś analfabetą, to jeszcze i durniem.

Zbynio
Gość
Zbynio

Flagi a może i strajk? Pani Tereso, chylę czoła za mistrzowstwo w manipulowaniu ludźmi. Pani powinna się jednak tego wstydzić. Nie ma ludzi niezastąpionych – jeżeli Ferenc Panią odwołał, to trzeba umieć odejść z godnością, a nie wysługiwać się innymi dla uratowania stołka.

zenek
Gość
zenek

Aleś ty głupi Zbynio. W jednym zdaniu sam sobie zaprzeczasz. „Nie ma ludzi niezastąpionych „… oczywiście poza twoim pryncypałem Tadeuszem F.

gienek
Gość
gienek

kolejna niezastąpiona spod znaku PO podobnie jak Poreba?

Jańciówka
Gość
Jańciówka

Kubal-Hul ma prymitywną wiejską gębę tak jak jej sepleniąca siostra.

zdegustowany wyborca
Gość
zdegustowany wyborca

Pani Teresa Kubas-Hul i jej obecne funkcje: – Przewodniczaca Sejmiku Podkarpackiego oraz Przewodnicząca Komisji Głównej. Członek Komisji: Budżetu, Mienia i Finansów oraz Współpracy z Zagranicą, Turystyki i Promocji w Sejmiku (źródło: http://www.sejmik.podkarpackie.pl/index.php/prezydium-sejmiku17) – Przewodnicząca Konwentu Przewodniczących Sejmików Województw RP – Pelnomocnik ds. Unii Europejskiej Rektora niepublicznej uczelni WSPiA z siedzibą w Przemyślu (źródło: http://www.wspia.eu/uczelnia/pelnomocnik-rektora-ds-unii-europejskiej) – Wykladowca tejże WSPiA (dostala nawet nagrode w konkursie SN „Najlepszy wykladowca 2012”) – Polityk zwiazany z PO – Czlonek Prezydium Rady Instytutu Konsultantow Europejskich (źródło: http://www.eurofundsnews.pl/component/option,com_comprofiler/task,userProfile/user,90/Itemid,78/) – do niedawna Przewodniczaca Rady Nadzorczej MPK Rzeszów – wg mnie slusznie odwołana przez Prezydenta Rzeszowa niech sobie juz… Czytaj więcej »

blokers
Gość
blokers

no,no trzeba przyznać ,ze kobitka jest obrotna i nagrabala niemalo.Mam watpliwosć jak ona wyrabia się z czasem zeby wywiazac się wzorowo z nalozonych obowiazkow.Jest jeszcze dom,mycie okien i pranie staremu gaci.

bill
Gość
bill

Związki powinny dbać o pracowników, a nie o członków rady nadzorczej. Troszkę im się pomyliło.

ROMAN
Gość
ROMAN

rada nadzorcza to organ powołany do wykonywania czynności nadzoru / działa w oparciu o właściwe przepisy – ale należy pamiętać że nie jest ona [ ta rada] organem współzarządzającym podmiotem nadzorowanym- szkoda że jeśli ktoś się sprawdził na danym ” stołku” walić go w czambuł – bo niepasuje do jakiegoś układu.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Moim zdanie nie powinno się łączyć pracy (przewodnicząca Rady Nadzorczej MPK) z polityką (przewodnicząca sejmiku wojewódzkiego).
Albo pracujesz, albo politykujesz.
Ta pani zabiera miejsce pracy, a tego raczej brakuje na podkarpaciu.

Zbynio
Gość
Zbynio

Bardzo celna uwaga!