Florian w roli egzekutora. ZDJĘCIA

Bohaterem wczorajszego meczu był strzelec dwóch goli Dawid Florian (przy piłce). Fot. Wit Hadło

STAL SANDECO RZESZÓW – WIGRY SUWAŁKI. Doświadczony pomocnik przesądził o wygranej gospodarzy, którzy zapewnili sobie utrzymanie

ZOBACZ ZDJĘCIA

Stal po raz ostatni w tym sezonie zagrała przed własną publicznością. Pożegnanie wypadło nadzwyczaj efektownie, a co najważniejsze przyniosło biało-niebieskim upragniony komplet punktów, który sprawił, że już nie muszą się martwić o ligowy byt.

Wygrana z Wigrami była jak najbardziej pożądana, bo dawała naszej drużynie spokój na ligowym finiszu. Ekipa z Suwałk do Boguchwały przyjechała pewna utrzymania, ale za darmo nie zamierzała oddać punktów. Goście wyjechali jednak z niczym, w czym spora zasługa Dawida Floriana. Odkąd za wyniki Stali odpowiada Ryszard Kuźma, ten piłkarz wyraźnie odżył, a jego forma poszła w górę. Potwierdzenie miało miejsce wczoraj, gdy prawy pomocnik strzelił dwa gole, solidnie zapracowując na miano bohatera meczu.

Najpierw udało mu się wykorzystać podanie Andrei Prokicia i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans. Po zmianie stron znów zachował zimną krew i zdobył gola, pieczętującego wygraną gospodarzy.

Kibice moment zwątpienia przeżyli tuż przed przerwą gdy z boiska wyleciał Tomasz Persona. Osłabiona Stal mogła spodziewać się kłopotów w II odsłonie, ale szybko siły na boisku się wyrównały, bo do szatni został odesłany Michał Twardowski. W II połowie, oprócz wspomnianego Floriana, na wyróżnienie zasłużył Piotr Klepczarek. Rajdy tego doświadczonego zawodnika siały spore spustoszenie w szeregach obronnych rywali.

STAL 3
WIGRY 1
(2-0)
1-0 Florian (13.)
2-0 Nakrosius (30.)
3-0 Florian (79.)
3-1 Bobrowski (82.)

STAL: Wietecha – Konrad Hus (78. Krzysztoń), Przybyszewski, Nakrosius, Klepczarek, Florian (87. Duda), Margol, Lisańczuk (90. Jakubowski), Prokic, Persona, Stachyra
WIGRY: Salik – Koszycki (64. Sobolewski), Gondek (46. Bobrowski), Makarewicz, Słowicki, Pomian (79. Walicki), Niewulis, Twardowski, Tagil, Statkievicius (64. Wojnowski), Kisiel

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec). Żółte kartki: Prokic, Persona, Rzeźnik, Przybyszewski oraz Makarewicz, Słowicki, Niewulis, Twardowski, Tagil, Kisiel. Czerwone kartki: Persona (45.-druga żółta) oraz Twardowski (48.-druga żółta). Widzów 700.

Piotr Pezdan

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.