Fontanna multimedialna do trzech razy sztuka

Tak ma wyglądać kompleks fontann w rejonie al. Lubomirskich. Fot. ARCHAD

RZESZÓW. W tym tygodniu po raz trzeci zostanie ogłoszony przetarg na realizację kompleksu fontann na czele z multimedialną, które powstaną w rejonie al. Lubomirskich.

Fontann ma być siedem, z czego pięć mniejszych, jedna okrągła o powierzchni 132 m. kw i multimedialna o powierzchni 128 m.kw z ekranem wodnym o długości 15 m. i wysokości 8 m, na którym będą się odbywały pokazy laserowe. Chęć realizacji zachcianki prezydenta Tadeusza Ferenca wykazały dotychczas tylko dwie firmy: Erbud z Warszawy i firma Gutkowski z Leszna. Obie jednak zażądały kwot, które aż o milion przekraczają proponowaną przez miasto, czyli 6 mln. zł.

Ratusz liczy, że tym razem uda się wreszcie wyłonić wykonawcę, który zażąda kwoty, na którą mogło by się zgodzić miasto. Jak na razie urzędnicy zmniejszyli nieznacznie zakres prac przy inwestycji tak, by ogólny koszt budowy nieco się obniżył (zrezygnowali z kilku metrów kwadratowych chodnika z kostki).

Przetarg potrwa 14 dni. Jeżeli w tym czasie uda się wreszcie wybrać wykonawcę, prace ruszą we wrześniu, a zakończą się w połowie przyszłego roku.

ksz

do “Fontanna multimedialna do trzech razy sztuka”

  1. ROMAN

    protestuję – rozpocząć inwestycje związane z drogami /obwodnice dookoła miasta/ skrzyżowaniami dwu-poziomowymi – fontanna tak potem jak ratusz nie ma gdzie się schłodzić postawić balie na rynku co 3 godziny zmieniać wodę na zimną – to wystarczy a 6 milionów zostanie- chyba że mają przejść z konta „A” na konto „B” – a to przepraszam.

    • rzeszowaiak

      do roman: człowieku co ty farmazolisz ,a nie są drogi budowane !!!!!! masz problemy ze wzrokiem że tego nie dostrzegasz ??? odnośnie skrzyżowań bezkolizyjnych to pomyśl na co 400mln dostaniemy z uni ,nie mysl sobie że tylko na autobusy bałwanie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.