Fontanna multimedialna pochłonie 6,01 mln zł

Tak według artystycznej wizji projektantów ma wyglądać kompleks fontann w rejonie al. Lubomirskich. Fot. ARCHAD

RZESZÓW. Budową kompleksu fontann na czele z multimedialną, które powstaną w rejonie al. Lubomirskich zajmie się firma Erbud z Rzeszowa, która wygrała przetarg.

Fontann ma być 7 z czego pięć mniejszych, jedna okrągła o powierzchni 132 m. kw i multimedialna o powierzchni 128 m.kw. z ekranem wodnym o długości 15 m i wysokości 8 m na którym będą się odbywały pokazy laserowe.

Wszystkie mają być gotowe najpóźniej pod koniec maja 2013 r. W planach jest także budowa amfiteatru, który ma powstać na skarpie wzdłuż al. Lubomirskich oraz modernizacja otoczenia fontanny (m. in. budowa placu zabaw na placu o pow. 1,5 ha.).

Zakończenie tych prac planowane jest na lipiec przyszłego roku. Wkrótce ma zostać podpisana umowa z wykonawcą.

Prace mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rzeszowiak
rzeszowiak
8 lat temu

” (…)to Rzeszów gorszy ?- oby wody nie zabrakło w Wisłoku.” – co ty pierniczysz koleś skoro fontanny będą mieli swoje ujście i z niego będą w koło czerpały wode ??

anna
anna
8 lat temu
Reply to  rzeszowiak

Ile mieszkań można za to wybudować ale pierdoły są ważniejsze dla prezydenta.

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

słychać krytykę ale podam że fontanny są w wielu miejscach na świecie; Barcelona/ Las Vegas/ Osaka – ma i Warszawa- 367 dysz- jednocześnie w ciągu minuty bije 30 tyś.litrów wody- świeci 300 lamp LED.
ma i Wrocław- niecka 1 ha- 300 dysz- pokazuje[ gejzery,dysze pieniące,dynamiczne,mgłe,punktowe dysze,i ma 3 dysze ogniowe]- 800 świateł- słup wody 40 metrów-ekran wodny 700 m2 na animacje – kosztowała 10 milionów.
to Rzeszów gorszy ?- oby wody nie zabrakło w Wisłoku.