Fontanna multimedialna w lipcu 2013?

Tak według artystycznej wizji projektantów ma wyglądać kompleks fontann w rejonie al. Lubomirskich. Fot. ARCHAD

RZESZÓW. Miasto chce, by prace rozpoczęły się jeszcze jesienią.

Wiadomo już, ile pochłonie budowa kompleksu fontann, który powstanie w rejonie al. Lubomirskich. Firma z Rzeszowa, która jako jedna z dwóch zgłosiła się do przetargu na realizację inwestycji, wyceniła prace na 6,01 mln. zł, drugi wykonawca z Leszna zażądał 6,04 mln. zł.

Obie propozycje mieszczą się w kwocie 6,1 mln. zł, które na ten cel chciało wyłożyć miasto. Wcześniejsze przetargi trzeba było unieważniać, bo wykonawcy żądali kwot, które przekraczały ją aż o milion złotych.

Zanim  miasto podpisze umowę z wykonawcą, obie oferty muszą zostać jeszcze sprawdzone pod względem formalnym. Jeżeli nie będzie ku temu przeszkód, umowa z tańszym realizatorem zostanie podpisana w ciągu dwóch tygodni.

Fontann ma być siedem, z czego pięć mniejszych, jedna okrągła o powierzchni 132 m. kw i multimedialna o powierzchni 128 m.kw z ekranem wodnym o długości 15 m. i wysokości 8 m., na którym będą się odbywały pokazy laserowe. Miasto planuje, że gotowe będą najpóźniej pod koniec maja 2013 r.

Plany inwestycyjne zawierają również budowę amfiteatru, który ma powstać na skarpie wzdłuż al. Lubomirskich oraz modernizację otoczenia fontanny (m. in. budowę placu zabaw na placu o pow. 1,5 ha.). Pieniądze na ten cel zostaną wykrojone z puli przeznaczonej na bieżące wydatki miasta. Zakończenie tych prac planowane jest na lipiec przyszłego roku.

ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
clonx
clonx
8 lat temu

wreszcie sie za to zabiora

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

jak amfiteatr to gdzie scena ? a kto na tej scenie wystąpi po raz pierwszy – czy autor pomysłu z wodą i laserami.

rr
rr
8 lat temu

woda będzie tryskac z muru sądowego była próba w tamtym roku

Andżi
Andżi
8 lat temu

powiem tylko tyle,że ta akurat inwestycja jest bezsensu. LODOWISKO BY SIĘ PRZYDAŁO!!! co z tego , że sezonowa inwestycja, ale Sanok jakoś dał radę !!!

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

a co z wodą ? bo w Wisłoku płytko – czy wodą będzie zapełniona fosa dookoła zamku ?