Fontanna za grube miliony kolejnym kaprysem prezydenta Ferenca

Fot. Pracownia Projektowa Archad

RZESZÓW. Bardzo drogie zachcianki włodarza miasta.

Projekt zlecony przez prezydenta Ferenca jeszcze w poprzedniej kadencji, czyli bajońsko droga fontanna, najprawdopodobniej w przyszłym roku zostanie zrealizowany na placu Armii Krajowej w Rzeszowie. Na nic zdały się głosy rozsądku mówiące, że na takie “cudo” miasta po prostu nie stać. Prezydent Ferenc pozostaje nieugięty i forsuje swój kolejny horrendalnie kosztowny pomysł za pieniądze podatników.

Tłumaczenia prezydenta Ferenca są jak zwykle pokrętne i populistyczne – trudno bowiem dyskutować z tym, że fontanna i pięć wodotrysków tańczących w rytm muzyki to efektowna budowla i architektoniczne cacko.

Podobnie ma się też rzecz ze światełkami bożonarodzeniowymi, którymi co roku raczy rzeszowian prezydent Ferenc i które to światełka z roku na rok są droższe. Owszem są ładne, szkopuł tkwi jednak w cenie, zarówno owych światełek jak i wspomnianej fontanny. I powstaje pytanie: czy Rzeszów na to wszystko stać? Odpowiedź jest oczywista – nie stać. Ale tym już prezydent Ferenc się nie przejmuje.

Jego zwolennicy i potakiwacze również. Jedna z radnych powiedziała np. że takie inwestycje to we wszystkich metropoliach standard. Być może tak jest, tyle tylko, że Rzeszów na razie jeszcze metropolią nie jest, a i wybudowanie fontanny za ok. 10 milionów złotych metropolią go nie uczyni. Co prawda w projekcie budżetu na 2012 rok zarezerwowano na fontannę “tylko” 6 milionów, ale powszechnie wiadomo, że za mniej niż wspomniane 10 milionów  złotych nikt tego nie wybuduje. Rzecznik prezydenta na łamach mediów twierdzi, że nie można mówić jeszcze o konkretnych kwotach, bo wstępne kosztorysy mają to do siebie, że się nie sprawdzają. To prawda, tylko Maciej Chłodnicki zapomniał dodać, że w praktyce budowlanej zawsze okazuje się że inwestycja jest dużo droższa niż zakładano.

Krzysztof Pipała

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dosia
dosia
9 lat temu

To są jakieś jaja!!! Kolejne miliony na fontannę?! Wystarczy, że Ferenc wyrzuci ponad 12 milionów na durną okrągłą kładkę. Ludzie!!! Czy ktoś w końcu opamięta tego dziadka z ratusza??? Szkoda, że akcja referendalna została wstrzymana. Ferenc powinien już odejść i odpocząć. Inaczej zamęczy nas doszczętnie.

ja
ja
9 lat temu

bardzo ladna fontanna, moze wkoncu cos nowoczesnego i pieknego powstanie w rzeszowie, nie tylko same galerie, ktore i tak nie wnosza nic nowego,bo w kazdej te same sieci sklepow..

ela
ela
9 lat temu

w koncu zajmij sie ferenc tym co wazne np. przebudowa dworca glownego pkp a nie pier… fontannami !!

zdegustowany mieszkaniec
zdegustowany mieszkaniec
9 lat temu

tak tak nowoczesnym a najnowocześniej wygląda centrum komunikacyjne Rzeszowa, tam dopiero widać nowoczesność, żelazno-drewniana kładka z XIX w., hałdy węgla tez obraz z tego okresu i dworzec po liftingu, który teraz wygląda jak koszmar z lata 50 ubiegłego wieku, nie zapominając o nowoczesnych peronach i przejściu podziemnych z którego można wyjść tylko na jedną stronę miasta ! – TAK TAK każdy kto przyjeżdża podziwia tą swoistą nowoczesność !

zdegustowany mieszkaniec
zdegustowany mieszkaniec
9 lat temu

a i wszystko pod szumna nazwą dworzec Rzeszów Główny !

prawierzeszowik
prawierzeszowik
9 lat temu

miła Jagodko,wydaję mi sieze znajomośc miasta ograniczona jest z perspektywy pekaesa,budek na pl.Wolnosci i straganow na dołowej.Proponuję zwiedzić inne urokliwe częsci miasta,te piękne.Wydaje mi się też, że swoj wpis wyklepałaś na służbowym kompie UM.

jagoda
jagoda
9 lat temu

Wszystko co jest robione przez obecnego prezydenta jest be i niepotrzebne.Spójrzmy na innych włodarzy -miasta są szare nieprzyjemne bo oni wydają pieniądze nie tak jak powinni.My mamy się czym pochwalić. Mam wielu znajomych którzy odwiedzają Rzeszów sporadycznie są zachwyceni zmianami w wyglądzie.Miasto dawniej szare nieprzyjemne stało się i staje nadal miastem nowoczesnym.Nie zrobili tego wcześniejsi włodarze bo woleli piastować ciepłe posadki i nic nie robić. Dla pesymistów – dajcie ludziom pracować i nie przeszkadzajcie.

babcia zosia
babcia zosia
9 lat temu

ciekawe imieniem jakiego księdza czy błogosławionego nazwą ten wodotrysk.Mamy już sutannowe ulice,place,skwery, szkoły ba ,nawet parki i zieleńce, też z koloratką.Zdaje się że limit się wyczerpał a, może teraz po litanii polecą -tam trochę jeszcze jest .Chociaż w tym tempie nadawania z poświęceniem i pokropkiem to i tutaj posucha jak nic nastąpi.Właśnie i co wtedy.Zabawnie czyta się kroniki policyjne.Na ul.J.P.ii powiesił się niejaki Zenon R a, na ul. św.Jana zgwałcili Mariannę S. zaś mordy obijają na ul.św.Józefa.i już wszystko wiadomo

katolik
katolik
9 lat temu
Reply to  babcia zosia

noooo,coś w tym jest.Kiedyś była ul.Warszawska i było na niej 3 meliny a, dzisiaj nazywa się bł.Tadeusza Judy i są dalej meliny tylko 7.Widać że na dobre wychodzą te zmiany i ułatwia się człowiekowi dostęp do dóbr i jego potrzeb.Nawet panienki co w potrzebie ulżyć chłopu potrafią też chętniej lokują się przy ulicach uświęconych patronem a, im wyższy w hierarchii tym bardziej oblegany.Coś w tym musi być

tadeusz
tadeusz
9 lat temu
Reply to  katolik

jesteś chory z nienawiści,prawdopobnie gej,lub masz kłopoty ze wzwodem i dlatego wszystko kojarzy Ci się z d……

cewka
cewka
9 lat temu
Reply to  tadeusz

tadeuszu,co cię ubodło.Prostata dokucza i niemoc cię złożyła a, może tyś sukienkowy i koloratka uciska grdykę.Daj spokój,życie jest jakie jest,korzystać raczej trzeba niż moralności szukać.Jej nigdy nie było-to tylko pozory,uwierz weteranowi.A,adwersarze ,poprzednicy uważasz ,nie mają racji.Tak,opisali to barwnie i zabawnie -ale czy w tym nie ma prawdy.Odmów koronkę, może wróci jasne spojrzenie i olewaj jak większość cienkim sikiem-życzę aby ci wrócił