Fontanna za grube miliony kolejnym kaprysem prezydenta Ferenca

Fot. Pracownia Projektowa Archad

RZESZÓW. Bardzo drogie zachcianki włodarza miasta.

Projekt zlecony przez prezydenta Ferenca jeszcze w poprzedniej kadencji, czyli bajońsko droga fontanna, najprawdopodobniej w przyszłym roku zostanie zrealizowany na placu Armii Krajowej w Rzeszowie. Na nic zdały się głosy rozsądku mówiące, że na takie “cudo” miasta po prostu nie stać. Prezydent Ferenc pozostaje nieugięty i forsuje swój kolejny horrendalnie kosztowny pomysł za pieniądze podatników.

Tłumaczenia prezydenta Ferenca są jak zwykle pokrętne i populistyczne – trudno bowiem dyskutować z tym, że fontanna i pięć wodotrysków tańczących w rytm muzyki to efektowna budowla i architektoniczne cacko.

Podobnie ma się też rzecz ze światełkami bożonarodzeniowymi, którymi co roku raczy rzeszowian prezydent Ferenc i które to światełka z roku na rok są droższe. Owszem są ładne, szkopuł tkwi jednak w cenie, zarówno owych światełek jak i wspomnianej fontanny. I powstaje pytanie: czy Rzeszów na to wszystko stać? Odpowiedź jest oczywista – nie stać. Ale tym już prezydent Ferenc się nie przejmuje.

Jego zwolennicy i potakiwacze również. Jedna z radnych powiedziała np. że takie inwestycje to we wszystkich metropoliach standard. Być może tak jest, tyle tylko, że Rzeszów na razie jeszcze metropolią nie jest, a i wybudowanie fontanny za ok. 10 milionów złotych metropolią go nie uczyni. Co prawda w projekcie budżetu na 2012 rok zarezerwowano na fontannę “tylko” 6 milionów, ale powszechnie wiadomo, że za mniej niż wspomniane 10 milionów  złotych nikt tego nie wybuduje. Rzecznik prezydenta na łamach mediów twierdzi, że nie można mówić jeszcze o konkretnych kwotach, bo wstępne kosztorysy mają to do siebie, że się nie sprawdzają. To prawda, tylko Maciej Chłodnicki zapomniał dodać, że w praktyce budowlanej zawsze okazuje się że inwestycja jest dużo droższa niż zakładano.

Krzysztof Pipała

do “Fontanna za grube miliony kolejnym kaprysem prezydenta Ferenca”

 1. dosia

  To są jakieś jaja!!! Kolejne miliony na fontannę?! Wystarczy, że Ferenc wyrzuci ponad 12 milionów na durną okrągłą kładkę. Ludzie!!! Czy ktoś w końcu opamięta tego dziadka z ratusza??? Szkoda, że akcja referendalna została wstrzymana. Ferenc powinien już odejść i odpocząć. Inaczej zamęczy nas doszczętnie.

 2. ja

  bardzo ladna fontanna, moze wkoncu cos nowoczesnego i pieknego powstanie w rzeszowie, nie tylko same galerie, ktore i tak nie wnosza nic nowego,bo w kazdej te same sieci sklepow..

 3. ela

  w koncu zajmij sie ferenc tym co wazne np. przebudowa dworca glownego pkp a nie pier… fontannami !!

 4. zdegustowany mieszkaniec

  tak tak nowoczesnym a najnowocześniej wygląda centrum komunikacyjne Rzeszowa, tam dopiero widać nowoczesność, żelazno-drewniana kładka z XIX w., hałdy węgla tez obraz z tego okresu i dworzec po liftingu, który teraz wygląda jak koszmar z lata 50 ubiegłego wieku, nie zapominając o nowoczesnych peronach i przejściu podziemnych z którego można wyjść tylko na jedną stronę miasta ! – TAK TAK każdy kto przyjeżdża podziwia tą swoistą nowoczesność !

 5. prawierzeszowik

  miła Jagodko,wydaję mi sieze znajomośc miasta ograniczona jest z perspektywy pekaesa,budek na pl.Wolnosci i straganow na dołowej.Proponuję zwiedzić inne urokliwe częsci miasta,te piękne.Wydaje mi się też, że swoj wpis wyklepałaś na służbowym kompie UM.

 6. jagoda

  Wszystko co jest robione przez obecnego prezydenta jest be i niepotrzebne.Spójrzmy na innych włodarzy -miasta są szare nieprzyjemne bo oni wydają pieniądze nie tak jak powinni.My mamy się czym pochwalić. Mam wielu znajomych którzy odwiedzają Rzeszów sporadycznie są zachwyceni zmianami w wyglądzie.Miasto dawniej szare nieprzyjemne stało się i staje nadal miastem nowoczesnym.Nie zrobili tego wcześniejsi włodarze bo woleli piastować ciepłe posadki i nic nie robić. Dla pesymistów – dajcie ludziom pracować i nie przeszkadzajcie.

 7. babcia zosia

  ciekawe imieniem jakiego księdza czy błogosławionego nazwą ten wodotrysk.Mamy już sutannowe ulice,place,skwery, szkoły ba ,nawet parki i zieleńce, też z koloratką.Zdaje się że limit się wyczerpał a, może teraz po litanii polecą -tam trochę jeszcze jest .Chociaż w tym tempie nadawania z poświęceniem i pokropkiem to i tutaj posucha jak nic nastąpi.Właśnie i co wtedy.Zabawnie czyta się kroniki policyjne.Na ul.J.P.ii powiesił się niejaki Zenon R a, na ul. św.Jana zgwałcili Mariannę S. zaś mordy obijają na ul.św.Józefa.i już wszystko wiadomo

  • katolik

   noooo,coś w tym jest.Kiedyś była ul.Warszawska i było na niej 3 meliny a, dzisiaj nazywa się bł.Tadeusza Judy i są dalej meliny tylko 7.Widać że na dobre wychodzą te zmiany i ułatwia się człowiekowi dostęp do dóbr i jego potrzeb.Nawet panienki co w potrzebie ulżyć chłopu potrafią też chętniej lokują się przy ulicach uświęconych patronem a, im wyższy w hierarchii tym bardziej oblegany.Coś w tym musi być

   • tadeusz

    jesteś chory z nienawiści,prawdopobnie gej,lub masz kłopoty ze wzwodem i dlatego wszystko kojarzy Ci się z d……

    • cewka

     tadeuszu,co cię ubodło.Prostata dokucza i niemoc cię złożyła a, może tyś sukienkowy i koloratka uciska grdykę.Daj spokój,życie jest jakie jest,korzystać raczej trzeba niż moralności szukać.Jej nigdy nie było-to tylko pozory,uwierz weteranowi.A,adwersarze ,poprzednicy uważasz ,nie mają racji.Tak,opisali to barwnie i zabawnie -ale czy w tym nie ma prawdy.Odmów koronkę, może wróci jasne spojrzenie i olewaj jak większość cienkim sikiem-życzę aby ci wrócił

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.