Forum Innowacji w Politechnice Rzeszowskiej (14-15.05)

Fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. 8 kwietnia br. w Politechnice Rzeszowskiej odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca IV Forum Innowacji.

Co roku Forum odbywa się w innym miejscu w Rzeszowie. W dn. 14-15 maja br. impreza ta po raz pierwszy odbędzie się na terenie Politechniki Rzeszowskiej. Jest to związane m.in. z główną tematyką poruszaną w IV edycji Forum związaną z przemysłem lotniczym i kosmonautyką.

Podczas konferencji przedstawiciele organizatorów – Województwo Podkarpackie, Instytut Studiów Wschodnich, Miasto Rzeszów, BD Center, Politechnika Rzeszowska – podpisali umowy o współpracy w zakresie organizacji IV Forum Innowacji oraz zaprezentowali główne tematy, które będą poruszane podczas tegorocznej edycji. Dominującą tematyką będzie lotnictwo i kosmonautyka oraz ekoinnowacyjność. Jednym z powodów, który zadecydował o wyborze takiej tematyki do tej edycji Forum było przystąpienie Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) co, jak zauważyli organizatorzy, umożliwi m.in. krajowym placówkom naukowo – badawczym uczestnictwo w europejskich programach i projektach kosmicznych. W dalszej perspektywie jest to związane także z dostosowaniem kierunków kształcenia do wymogów rynku pracy. Drugi blok tematyczny zostanie poświęcony ekoinnowacyjności, która ma coraz większe znaczenie w funkcjonowaniu przedsiębiorstw czy miast.

Forum Innowacji jest to platforma dyskusyjna, w której uczestniczą naukowcy, przedsiębiorcy, politycy i samorządowcy. W Politechnice Rzeszowskiej, paneliści będą dyskutować m.in. na temat korzyści gospodarczych wynikających z przystąpienia Polski do ESA, celowości eksploracji kosmosu, programów satelitarnych Gallieo i Copericus czy systemów wdrażania ekoinnowacyjności. W gronie panelistów, obok prof. Włodzimierza Lewandowskiego z MIMiW Sevres, prof. dr. hab. Piotra Wolańskiego z PAN, prof. dr. hab. inż. Marka Orkisza – rektora Politechniki Rzeszowskiej, będzie też gość specjalny, dr Scott E. Parażyński – astronauta NASA, lekarz, specjalista medycyny kosmicznej.
W Miasteczku Innowacji wystawi się m.in. Politechnika Rzeszowska, Centrum Badań Kosmicznych PAN, PGE Obrót.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o