FORUM MŁODYCH UCZONYCH „Od młodego naukowca do laureata Nagrody Nobla”

Rada Młodych Naukowców – organ doradczy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP rozpoczyna realizację ogólnopolskiego projektu „Forum Młodych Uczonych”, którego celem jest spotkanie młodych naukowców z laureatami Nagrody Nobla oraz dyskusja o modelu kariery naukowej w Polsce.

Tegorocznym Gościem Honorowym Forum, które odbędzie się 18 kwietnia będzie prof. Robert Huber – laureat Nagrody Nobla, który wygłosi wykład pt. „Jak zostałem naukowcem.” Spotkanie z noblistą i dyskusje o karierze naukowej w Polsce oraz finansowaniu badań to elementy przewidziane w ramach Forum Młodych Uczonych, które odbędzie się 18 kwietnia w Warszawie.

Zgłoszenia trwają do 4 kwietnia.

Forum jest nowym projektem adresowanym do wyróżniających się młodych polskich naukowców, realizowanym przez Radę Młodych Naukowców we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Forum zaplanowano na 18 kwietnia w Fabryce Trzciny w Warszawie. Będzie to pierwszy projekt z cyklu spotkań organizowanych corocznie z myślą o młodych polskich naukowcach.

Forum będzie miejscem spotkań młodych badaczy z laureatami Nagrody Nobla oraz wybitnymi przedstawicielami polskiej nauki. Przewidziane są dyskusje panelowe, w trakcie których omówiony zostanie model kariery naukowej w każdej z czterech grup nauk: o życiu i Ziemi, chemicznych i o materiałach, matematyczno-fizycznych i inżynierskich oraz humanistycznych i społecznych.

Udział w Forum Młodych Uczonych jest możliwy po przekazaniu do 4 kwietnia br. zgłoszenia internetowego – formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.rmn.org.pl.

Wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego. Szczegółowe informacje na temat spotkania znajdują się na stronie internetowej Rady Młodych Naukowców.
Można je także uzyskać wysyłając e-maila na adres: rmn@nauka.gov.pl

Serdecznie zapraszamy do wspólnej dyskusji w ramach Forum Młodych Uczonych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o