Forum

14 lat ukrywał się w USA. Wpadł szef niebezpiecznej grupy przestępczej
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-10-2016
06:00

RZESZÓW. 46-letniego Marka K. ze Stalowej Woli „wsypał” m.in. jeden ze sprawców zabójstwa prostytutki skazany za to przez niemiecki sąd na 9 lat więzienia.

15 lat więzienia grozi urodzonemu w Stalowej Woli 46-letniemu Markowi K., który kierując zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym dopuścił się w 2002 r. rozbojów na terenie Polski. Według śledczych, mężczyzna m.in. napadł z pistoletem w ręku na bank, a także z karabinem na konwojenta przewożącego pieniądze. Marek K. przez 14 lat skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych. W końcu jednak wpadł.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, który przejął sprawę od Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Marek K. będzie odpowiadał za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, rozbój z użyciem broni palnej i kradzież 100 tys. zł na szkodę Przedsiębiorstwa Surowców Wtórnych „Wtórstal” w Stalowej Woli, kolejny rozbój i kradzież na szkodę Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej Oddział w Gościeradowie kwoty ponad 51 tys. zł. oraz oszustwo na szkodę Europejskiego Funduszu Leasingowego we Wrocławiu.

Odpowie za przestępstwa sprzed 14 lat
- Do wszystkich 4 zarzucanych mężczyźnie przestępstw doszło w okresie od marca do czerwca 2002 r., kiedy to wraz z inną osobą kierował zorganizowaną grupą przestępczą - opowiada dr Rafał Teluk, szef Podkarpackiego Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. - W marcu 2002 r. Marek K. wziął w leasing od Europejskiego Funduszu Leasingowego we Wrocławiu samochód toyota rav 4 o wartości ponad 134 tys. zł, który następnie wraz z innymi osobami wywiózł poza granice naszego kraju i sprzedał na terenie Lwowa. Kolejnego przestępstwa dopuścił się 24 kwietnia, kiedy to sterroryzował bronią palną pracownika banku w Gościeradowie w woj. lubelskim i ukradł 51 tys. 930 zł. Następny zarzut dotyczy wydarzeń z dnia 7 czerwca, kiedy to Marek K. sterroryzował karabinem konwojenta Przedsiębiorstwa Surowców Wtórnych „Wtórstal” w Stalowej Woli i ukradł 100 tys. zł. - wylicza prokurator Teluk.

Postępowania we wszystkich tych sprawach wszczęły kolejno prokuratury rejonowe w: Nisku, Kraśniku i Stalowej Woli, jednak zakończyły się niewykryciem sprawcy, przy czym postępowanie prowadzone w prokuraturze w Nisku pozostawało zawieszone.

Wsypał go zabójca prostytutki
Jak się później okazało, po dokonaniu rozboju w Stalowej Woli Marek. K., uciekł do Stanów Zjednoczonych, gdzie otworzył firmę budowlaną. I dalej skutecznie unikałby odpowiedzialności karnej za popełnione kilkanaście lat temu przestępstwa, gdyby nie wyjaśnienia tarnobrzeżanina Tomasza W., który mając kilkanaście lat zamordował w Hamburgu prostytutkę i został skazany za to na 9 lat więzienia. W 2010 r. mężczyzna opowiedział śledczym o wydarzeniach sprzed kilku lat, co w konsekwencji doprowadziło do wyjaśnienia okoliczności przestępstw, które rozegrały się w 2002 r. Dzięki temu można było powrócić do nierozwiązanych dotąd spraw, a za Markiem K. wystosowano list gończy.

- W efekcie działań śledczych Marek K. został tymczasowo aresztowany w USA i osadzony w więzieniu na terenie stanu Floryda. Stamtąd został przetransportowany do Nowego Jorku i przekazany wydziałowi konwojowemu Komendy Głównej Policji. 22 września bieżącego roku został ekstradowany z lotniska Kennedy’ego do Polski. Po wylądowaniu 23 września na lotnisku w Okęciu został przewieziony do zakładu karnego w Warszawie, skąd następnie trafił do Rzeszowa - relacjonuje prokurator Rafał Teluk. - 4 października Marek K. usłyszał zarzuty prokuratorskie. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i odmówił składania wyjaśnień. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - dodaje prokurator.

Wszystkie osoby, które wraz z nim tworzyły zorganizowaną grupę przestępczą i popełniały wraz z nim przestępstwa są już skazane prawomocnymi wyrokami sądów. Markowi K. grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Szczyrek

10-10-2016
07:18
Karl Krematorzysta

A kiedy Banki i ZUS zostaną postawione za liczne oszustwa oraz próby (ten 2 zwłaszcza) notorycznych wyłudzeń prywatnych pieniędzy?

10-10-2016
10:04
Miśiaczek

A kiedy ten nowy wydział zajmie się zorganizowana grupą przestępcza działającą szczególnie na terenie Podkarpacia.Grupa ta działa od kilku lat n.in w Lublinie,Nowym Sączu,Jaśle,Zakopanem a najaktywniej w Rzeszowie.Celem grupy jest przejmowanie atrakcyjnych nieruchomości,spółek z udziałem Skarbu Państwa pod fikcyjnie wykonane wyceny,które zostały niekiedy wykonane przez kolegów którzy mieli kłopoty finansowe.Pod trak wykonane wyceny zakładano spółki z o.o. a następnie prezesi (słupy) tych spółek składały wnioski o kredyty hipoteczne.Po uzyskaniu kredytu spółki były likwidowane a fikcyjne wycenione aktywa wchodziły aportem z innymi spółkami w układ i znów następny kredyt hipoteczny.Tym sposobem wiele spółek jest nadmuchanych.Przy tym dochodziło do fałszowania dokumentów które następenie były składane do KRS.Tam w Sądzie nikt tych dokumentów już nie weryfikuje bo nie ma interesu.Ale za to można jak się ma układy dokonać wymiany już złożonych dokumentów i też nikt tego nie sprawdza,bo i po co.

10-10-2016
12:59
garda

NIGDY.

10-10-2016
14:02
sonia

a kiedy były poseł Janek B zostanie osadzony?????

10-10-2016
21:35
tusk

a dlaczego ja czytam dwa razy skoro nie piszę dwa razy ?

11-10-2016
10:31
czekista

za dobrych czasów w niby aferze miesnej zakładano pętle a, kto słyszał o jakichś gangach-może czas juz powrócić do starych systemów.Polska odbudowana,drogi mamy,zmotoryzowani aż nadto to czas juz na normalność.Komuno wróć

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.