17 milionów zł zaległych pensji!
Przeczytaj oryginalny post blogu
25-02-2013
06:06
paulina

PODKARPACIE. Pracodawcy z naszego regionu coraz częściej nie płacą pracownikom. To kolejne pokłosie kryzysu.

W ubiegłym roku pracodawcy z Podkarpacia nie wypłacili swoim pracownikom 17 mln zł. To aż o 7 mln zł więcej niż w 2011 roku, co oznacza, że kryzys gospodarczy w naszym regionie dopiero się zaczyna. Najwięcej problemów, podobnie jak…

25-02-2013
09:16
P.K

Czytając artykuł, można się domyślić że chodzi o pensje dla pracowników zatrudnionych legalnie. Co z pracownikami zatrudnionymi na czarno ?
To właśnie im się nie wypłaca, mnóstwo osób pracowało miesiąc , dwa i nigdy nie otrzymali wynagrodzenia.
Najwięcej zatrudnionych na czarno jest w budownictwie tzn. 60% ogółu zatrudnionych.
Zdarzają się też śmieciowe umowy o dzieło i umowę zlecenie. Co jest śmieszne w praktyce, gdyż prawo mówi,, że jeśli wykonuję prace oraz dostaję za to wynagrodzenie , ma być zawarta umowa o pracę.

25-02-2013
20:12
pracownik fizyczny

Dziwnym trafem kryzys jakoś nie dotyka samych pracodawców,którzy żyją w luksusach.
Jednym z takich pracodawców nie wypłacającym pensji jest prezes firmy MTM-Straszęcin (obecnie firma w stanie upadłości dzięki prezesowi i dyrektorowi który się do tego przyczynił) JERZY BILUT,który zalega pracownikom po 6 wypłat,i ukrywa się obecnie w Ostrowie by nie mieć kontaktu z ludzmi (telefonów też nie odbiera)…..

25-02-2013
20:13
odyn

jakieś przykłady? będzie łatwiej unikać oszustów

22-05-2013
17:46
jeden z licznych wyk

Faktycznie. Pan Jerzy Bilut jest mistrzem w unikaniu wierzycieli. Żal mi przede wszystkim pracowników fizycznych, bo Panie pracujące w biurze ( w szczególności księgowa), jak również Pan zajmujący się transportem są według mnie współwinni. Tak skutecznie "mydlili oczy" wierzycielom narażając ich na straty, więc wydaje mi się, że uczciwe jest, że oni również odczują nieuczciwe postępowanie tego, którego chronili i w jego imieniu oszukiwali. A p. Bilut pewnie założy nową firmę i znowu będzie postępował według swoich starych, sprawdzonych zasad …..

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.