2,6 mln zł na tzw. czternastki dla nauczycieli
Przeczytaj oryginalny post blogu
02-11-2012
13:31
paulina

DĘBICA. Zadłużone miasto wyda miliony na nauczycielskie przywileje.

Na środowej sesji rady miasta ostro dyskutowano sprawę wydatków na edukację. Radni poddali w wątpliwość rozmiar wydatków na tzw. czternastki dla dębickich nauczycieli. Ratusz ma w tym roku wydać na ten cel aż 2,6 mln…

02-11-2012
18:06
B-a

Przepraszam za błąd, powinno być:
„Nauczyciel nie bierze nadgodzin” – a skąd ma je wziąć?!

02-11-2012
18:07
K.Bimbała

Promocja nierobów – 18 godzin na tydzień + wakacje, ferie itd. Czysta głupota . A ile w tym roku rząd niezgodnie z Konstytucją okradł emerytów w waloryzacji kwotowej?. A wreszcie ile ta grupa społeczna dorabia sobie na korepetycjach , oczywiście na czarno?.

02-11-2012
20:19
ojciec Pijus

Każdy kij ma dwa końce.
Jak się szuka oszczędności i się je znajdzie, to potem trzeba wyrównać 14-tką.

03-11-2012
09:29
VIKI

Ja też jestem nauczycielem z 30 letnim stażem pracy, ale mój etat to 26 godzin i nie mam żadnych dodatków motywacyjnych, nikt mi nic nie wyrównuje, tak nasze MEN również zatrudnia nauczycieli na takich etatach. Zdecydowanie uważam, że to co się teraz dzieje to jest chore, to jest promocja leni i nieudaczników oraz papiromaniaków, bo dziś nie jest ważne nauczanie, ważne jest papieropisanie, kto ich więcej napisze ten jest lepszy. Moim zdaniem to rodzice powinni decydować, który z nauczycieli danej szkoły ma nauczać ich dzieci i wtedy byłaby selekcja naturalna.

03-11-2012
09:31
Zio

Trzeba zlikwidować Kartę Nauczyciela. Ale oczywiście 400 tysięczny elektorat + rodziny, więc zawsze będą ich hołubić jak górników za PRL-u.

04-11-2012
15:06
xyz

Jako podatnik jestem przeciwny idiotycznym komunistycznym przepisom(karta nauczyciela) aby płacić nierobom tzw. nauczycielom "czternaski ","trzynaski " . To kompletna paranoja należy zredukować zbędne etaty nierobów tzw. nauczycieli bo przecież jest niż demograficzny , zwiększyć ilość godzin do 40 na tydzień -50% nierobów do zwolnienia- oszczędności z tego tytułu należy przeznaczyć na niezbędne inwestycje gospodarcze, Nierobom budżetowym mówimy kategoryczne NIE ! PODATNICY.

25-03-2013
23:49
Natalia

Człowieku nie wiesz o czym piszesz, może nie jest to najcieższy zawód na świecie, ale łatwo tez nie jest, w ferie i wakacje musimy byc do dyspozycji dyrektora, nie wspomnę o tym że urlopu nie mozesz wziać kiedy chcesz, tylko w czasie wakacji czyli wtedy kiedy jest wszedzie tłok i wszystko jest najdroższe. Co miesiac rada pedagogiczna (minimum 4 godziny) zebrania z rodzicami, szkolenia też- co miesiac cos, przygotowywanie sprawdzianów i klasówek (co wieczór praktycznie sie siedzi i cos przygotowuje lub sprawdza) organizowanie uroczystosci szkolnych no i oczyciwscie godziny karciane dwie tygodniowe (bezpłatne) o których juz nikt nie napisze. NIE PRACUJEMY 18 GODZIN TYGODNIOWO, nie znam takiego nauczyciela, tylko ktos kto nie ma o tym pojecia tak mówi. Poza tym zawód jest niewdzieczny i bardzo obciazający psychicznie zwazając na coraz trudniejsze dzieci z którymi sobie nawet rodzice nie radza. A płaca też wysoka nie jest. Nie chodzi mi o zadne 14stki ale jak widze ze ktos pisze takie bzdury i wielkie pretensje ma to az krew zalewa człowieka, który wrócił z pracy bo był od rana i zaraz zabiera sie za sprawdziany, nawet nie jedząc obiadu. Sklepowa wraca do domu i nie mysli o pracy, zajmuje sie swoim zyciem prywatnym a my musimy wiecznie cos robic związanego ze szkołą. Dziekuję i zegnam.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.