Forum

3 lata więzienia dla księdza za molestowanie ministrantów
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
06-02-2019
20:03

STALOWA WOLA. Zapadł wyrok na byłego proboszcza parafii w Lipie.

Sąd Rejonowy w Stalowej woli skazał we wtorek 58-letniego księdza kanonika Stanisława M., byłego proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lipie w pow. stalowowolskim i wcześniej proboszcza parafii w Otroczu w pow. Janowskim, na 3 lata więzienia. Duchowny, na którym ciążyły 3 zarzuty o charakterze pedofilskim dobrowolnie poddał się karze. Ofiary duchownego pochodzą z jednej i drugiej parafii.

- Prócz kary bezwzględnego więzienia sąd orzekł wobec Stanisława M. 5-letni zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i również 5-letni zakaz zajmowania stanowisk związanych z edukacją – potwierdza prok. Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która postawiła duchownego w stan oskarżenia.

Ks. Stanisław M. został oskarżony o trzykrotne doprowadzenie trzech małoletnich chłopców poniżej 15. roku życia do poddania się innej czynności seksualnej. Do dwóch czynów doszło w Lipie i miały miejsce w kwietniu ub.r. oraz sierpniu 2006 r. (pokrzywdzony jest już pełnoletni). Do trzeciego – w byłej parafii duchownego w Otroczu w 2004 r. (pokrzywdzony również jest już pełnoletni). Duchowny przyznał się do wszystkich zarzutów.

14-latek odważył się mówić

Ta bulwersująca sprawa ujrzała światło dzienne w kwietniu 2018 r. dzięki 14-letniemu ministrantowi z Lipy. Chłopiec zdecydował się opowiedzieć o tym, jak ks. Stanisław M. molestował go przed wieczorną mszą. - Syn przyszedł do domu i powiedział, że ksiądz zaszedł go od tyłu i wsadził mu w spodnie ręce. Krzyknął do niego „Co robisz?!”, a ksiądz na to, że „nic” i kazał mu zostać i czytać na mszy czytanie. Tak też zrobił – opowiadała nam matka chłopca. - Młodszy syn, który go wtedy widział w kościele mówił, że był w takim szoku, że mylił się w czytaniu i miał w oczach łzy.

Z relacji matki chłopca wiemy, że następnego dnia 14-latek opowiedział o zajściu w szkole. - Otrzymałam telefon od pani dyrektor. Powiedziała, że syn opowiedział o tym, co się wydarzyło wikaremu, który uczy w tej szkole religii – mówiła.

Powiadomiono kurię i organy ścigania. Sprawa trafiła do prokuratury w Tarnobrzegu. Gdy zrobiło się o niej głośno, o krzywdach wyrządzonych przez duchownego odważyli się też opowiedzieć byli ministranci z poprzedniej parafii ks. Stanisława M. w Otroczu. Matka 14-latka skontaktowała się z nimi. - Opowiadali mi, że spotkali się wszyscy i stwierdzili: „popatrzcie, 14-latek się odważył, a my siedzieliśmy cicho przez tyle lat i tylko nas babcie upominały, żeby o tym głośno nie mówić”. Zadzwoniłam do nich, rozpłakałam się, a oni mówią: nie płacz, my powiemy jak było, nie jesteście z tym sami – relacjonowała kobieta. Mężczyźni zgodzili się przekazać swoje dane prokuraturze i zostali przesłuchani. Duchowny został aresztowany i początkowo usłyszał 4 zarzuty. W efekcie został oskarżony o 3 czyny, bo pierwszy z nich - dotyczący roku 2001 uległ przedawnieniu. Ks. Stanisławowi M. groziło do 12 lat pozbawienia wolności. Zdecydował się jednak dobrowolnie poddać karze i zaproponował 3 lata więzienia. Przystał na to prokurator i sąd, dlatego sprawa zakończyła się tylko na jednej rozprawie. Wyrok czeka teraz na uprawomocnienie.

Katarzyna Szczyrek

07-02-2019
10:49
hijena

po osadzeniu w kryminale tego zwyrodnialego zboka w koloratce ,nauczą go tam już miłości do bliżniego

07-02-2019
13:05
ewa

dlaczego ten zboczenoiec- pederasta nie ma koloratki???

07-02-2019
14:03
X53

Jestem wierzący ale do kościoła nie chodzę a jak widzę film KLER to nie fikcja

07-02-2019
14:05
seminarzysta

Jedyną karą w Polsce dla księdza pedofila to przeniesienie do innej parafii. Posyłając swoje dzieci na religię czy służenia do mszy jako ministrant miejcie tą wiedzę z tyłu głowy drodzy rodzice.

08-02-2019
12:42
Wikary

Dobrodzieju Stanisławie w ZK będziesz ćwiczony.

9
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Adrian BayfordhijenaPożyczki przez internetterMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)