Forum

31 osób stanie przed sądem
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-11-2016
12:03

RZESZÓW, TARNOBRZEG. Finał największej afery łapówkarskiej na Podkarpaciu związanej z kupowaniem egzaminów na prawo jazdy. 

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia przeciwko 31 osobom zamieszanym w proceder kupowania egzaminów na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Na ławie oskarżonych zasiądą egzaminatorzy, instruktorzy nauki jazdy, lekarz okulista, radca prawny, policjant i strażak.

- Wśród oskarżonych jest dwóch egzaminatorów WORD w Tarnobrzegu, którym zarzucono działanie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw związanych z przeprowadzeniem części praktycznej egzaminu na prawo jazdy. Stworzyli oni bezprawny mechanizm umożliwiający wcześniejsze poznanie danych osób egzaminowanych. Działał on w taki sposób, że przed rozpoczęciem egzaminu wymieniali pomiędzy sobą dane osób, które mają do niego przystąpić, by umożliwić im jego pozytywnego zaliczenie w przypadku wylosowania przez jednego z członków grupy. Obu egzaminatorom zarzucono również niedopełnienie obowiązków służbowych, a jednemu z nich dodatkowo przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za pozytywne załatwienie części praktycznej egzaminu na prawo jazdy - mówi dr Rafał Teluk, szef Podkarpackiego Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

- Pozostałe 29 osób to pośrednicy w tym procederze, wśród których są instruktorzy nauki jazdy, lekarz okulista, radca prawny, policjant i strażak oskarżone zostało o powoływanie się na wpływy w tarnobrzeskim WORD w zamian za korzyść majątkową, wręczanie korzyści majątkowych egzaminatorom tego ośrodka bądź nakłanianie ich do niedopełnienia obowiązków służbowych. Wszyscy oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw - dodaje prokurator Teluk.

Oskarżonym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności w zależności od rodzaju zarzuconych im przez prokuraturę czynów. Przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, łapownictwo karą do 10 lat, a płatna protekcja w instytucji państwowej karą do 8 lat pozbawienia wolności.

30 osób dobrowolnie poddało się karze
Przesłany do sądu akt oskarżenia to druga odsłona sprawy dotyczącej przestępczego porozumienia związanego z kupowaniem egzaminów na prawo jazdy w tarnobrzeskim WORD. 11 października skierowany został do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego wobec 30 osób, w tym 11 egzaminatorów, lekarza oraz 18 osób, które powoływały się na wpływy w WORD w Tarnobrzegu w zamian z korzyść majątkową, wręczały korzyści majątkowe egzaminatorom bądź nakłaniały ich do niedopełnienia obowiązków służbowych.

Katarzyna Szczyrek

10-11-2016
12:17
czekamy

Panie prokuratorze w Korczowej celnicy pomogli wyłudzić 110 milionów. Kiedy oni za to odpowiedzą?????????????Śledztwo się ciągnie już od 2012 roku

10-11-2016
15:39
Michalik

napiszcie ile trzeba dać łapówki USAaby przekupić elektora - tak aby głosował np. za Trumpem zamiast za Clinton ?

10-11-2016
15:39
Michalik

napiszcie ile trzeba dać łapówki USA aby przekupić elektora - tak aby głosował np. za Trumpem zamiast za Clinton ?

11-11-2016
11:52
Michał

czy ty błażnie nie zamieniłeś się łbami z własnym członkiem ?

12-11-2016
17:33
Michalik

gdyby tobie tyle dzieci co dzień wchodziło do łóżka - też byś zamiast łba miał członka

3
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RyszardBonifacy KrufkaUrzędnik z UMAdrian Bayford Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)