Forum

31 osób stanie przed sądem
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-11-2016
12:03

RZESZÓW, TARNOBRZEG. Finał największej afery łapówkarskiej na Podkarpaciu związanej z kupowaniem egzaminów na prawo jazdy. 

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia przeciwko 31 osobom zamieszanym w proceder kupowania egzaminów na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Na ławie oskarżonych zasiądą egzaminatorzy, instruktorzy nauki jazdy, lekarz okulista, radca prawny, policjant i strażak.

- Wśród oskarżonych jest dwóch egzaminatorów WORD w Tarnobrzegu, którym zarzucono działanie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw związanych z przeprowadzeniem części praktycznej egzaminu na prawo jazdy. Stworzyli oni bezprawny mechanizm umożliwiający wcześniejsze poznanie danych osób egzaminowanych. Działał on w taki sposób, że przed rozpoczęciem egzaminu wymieniali pomiędzy sobą dane osób, które mają do niego przystąpić, by umożliwić im jego pozytywnego zaliczenie w przypadku wylosowania przez jednego z członków grupy. Obu egzaminatorom zarzucono również niedopełnienie obowiązków służbowych, a jednemu z nich dodatkowo przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za pozytywne załatwienie części praktycznej egzaminu na prawo jazdy - mówi dr Rafał Teluk, szef Podkarpackiego Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

- Pozostałe 29 osób to pośrednicy w tym procederze, wśród których są instruktorzy nauki jazdy, lekarz okulista, radca prawny, policjant i strażak oskarżone zostało o powoływanie się na wpływy w tarnobrzeskim WORD w zamian za korzyść majątkową, wręczanie korzyści majątkowych egzaminatorom tego ośrodka bądź nakłanianie ich do niedopełnienia obowiązków służbowych. Wszyscy oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw - dodaje prokurator Teluk.

Oskarżonym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności w zależności od rodzaju zarzuconych im przez prokuraturę czynów. Przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, łapownictwo karą do 10 lat, a płatna protekcja w instytucji państwowej karą do 8 lat pozbawienia wolności.

30 osób dobrowolnie poddało się karze
Przesłany do sądu akt oskarżenia to druga odsłona sprawy dotyczącej przestępczego porozumienia związanego z kupowaniem egzaminów na prawo jazdy w tarnobrzeskim WORD. 11 października skierowany został do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego wobec 30 osób, w tym 11 egzaminatorów, lekarza oraz 18 osób, które powoływały się na wpływy w WORD w Tarnobrzegu w zamian z korzyść majątkową, wręczały korzyści majątkowe egzaminatorom bądź nakłaniały ich do niedopełnienia obowiązków służbowych.

Katarzyna Szczyrek

10-11-2016
12:17
czekamy

Panie prokuratorze w Korczowej celnicy pomogli wyłudzić 110 milionów. Kiedy oni za to odpowiedzą?????????????Śledztwo się ciągnie już od 2012 roku

10-11-2016
15:39
Michalik

napiszcie ile trzeba dać łapówki USAaby przekupić elektora - tak aby głosował np. za Trumpem zamiast za Clinton ?

10-11-2016
15:39
Michalik

napiszcie ile trzeba dać łapówki USA aby przekupić elektora - tak aby głosował np. za Trumpem zamiast za Clinton ?

11-11-2016
11:52
Michał

czy ty błażnie nie zamieniłeś się łbami z własnym członkiem ?

12-11-2016
17:33
Michalik

gdyby tobie tyle dzieci co dzień wchodziło do łóżka - też byś zamiast łba miał członka

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)