Forum

31 osób stanie przed sądem
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-11-2016
12:03

RZESZÓW, TARNOBRZEG. Finał największej afery łapówkarskiej na Podkarpaciu związanej z kupowaniem egzaminów na prawo jazdy. 

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia przeciwko 31 osobom zamieszanym w proceder kupowania egzaminów na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Na ławie oskarżonych zasiądą egzaminatorzy, instruktorzy nauki jazdy, lekarz okulista, radca prawny, policjant i strażak.

- Wśród oskarżonych jest dwóch egzaminatorów WORD w Tarnobrzegu, którym zarzucono działanie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw związanych z przeprowadzeniem części praktycznej egzaminu na prawo jazdy. Stworzyli oni bezprawny mechanizm umożliwiający wcześniejsze poznanie danych osób egzaminowanych. Działał on w taki sposób, że przed rozpoczęciem egzaminu wymieniali pomiędzy sobą dane osób, które mają do niego przystąpić, by umożliwić im jego pozytywnego zaliczenie w przypadku wylosowania przez jednego z członków grupy. Obu egzaminatorom zarzucono również niedopełnienie obowiązków służbowych, a jednemu z nich dodatkowo przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za pozytywne załatwienie części praktycznej egzaminu na prawo jazdy - mówi dr Rafał Teluk, szef Podkarpackiego Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

- Pozostałe 29 osób to pośrednicy w tym procederze, wśród których są instruktorzy nauki jazdy, lekarz okulista, radca prawny, policjant i strażak oskarżone zostało o powoływanie się na wpływy w tarnobrzeskim WORD w zamian za korzyść majątkową, wręczanie korzyści majątkowych egzaminatorom tego ośrodka bądź nakłanianie ich do niedopełnienia obowiązków służbowych. Wszyscy oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw - dodaje prokurator Teluk.

Oskarżonym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności w zależności od rodzaju zarzuconych im przez prokuraturę czynów. Przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, łapownictwo karą do 10 lat, a płatna protekcja w instytucji państwowej karą do 8 lat pozbawienia wolności.

30 osób dobrowolnie poddało się karze
Przesłany do sądu akt oskarżenia to druga odsłona sprawy dotyczącej przestępczego porozumienia związanego z kupowaniem egzaminów na prawo jazdy w tarnobrzeskim WORD. 11 października skierowany został do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego wobec 30 osób, w tym 11 egzaminatorów, lekarza oraz 18 osób, które powoływały się na wpływy w WORD w Tarnobrzegu w zamian z korzyść majątkową, wręczały korzyści majątkowe egzaminatorom bądź nakłaniały ich do niedopełnienia obowiązków służbowych.

Katarzyna Szczyrek

10-11-2016
12:17
czekamy

Panie prokuratorze w Korczowej celnicy pomogli wyłudzić 110 milionów. Kiedy oni za to odpowiedzą?????????????Śledztwo się ciągnie już od 2012 roku

10-11-2016
15:39
Michalik

napiszcie ile trzeba dać łapówki USAaby przekupić elektora - tak aby głosował np. za Trumpem zamiast za Clinton ?

10-11-2016
15:39
Michalik

napiszcie ile trzeba dać łapówki USA aby przekupić elektora - tak aby głosował np. za Trumpem zamiast za Clinton ?

11-11-2016
11:52
Michał

czy ty błażnie nie zamieniłeś się łbami z własnym członkiem ?

12-11-2016
17:33
Michalik

gdyby tobie tyle dzieci co dzień wchodziło do łóżka - też byś zamiast łba miał członka

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.