5 tysięcy osób zamieszka na os. Słoneczne
Przeczytaj oryginalny post blogu
30-01-2012
16:35
paulina

RZESZÓW. Pierwszy 8-piętrowy blok będzie gotowy w trzecim kwartale 2013 roku.

Mieszkańcy ulicy Lwowskiej pytają co będzie budowane w pobliżu tej ulicy, bo pod koniec ubiegłego roku stanęły tam ogromne dźwigi, koparki i ciężki sprzęt budowlany. Okazuje się, że powstanie tam nowe osiedle Słoneczne, na którym zamieszka 5,5-tysiąca mieszkańców. Przy ul. Olbrachta będzie 20 bloków, które będą miały od trzech do ośmiu pięter.

Na 10 hektarach powierzchni staną bloki, a na kolejnych 3 hektarach  domy jednorodzinne i  będzie tam w sumie 1200 mieszkań. Pierwszy 8-piętrowy blok oddany zostanie do użytku już w trzecim kwartale 2013 roku, a pozostałe za kilka lat. W…

31-01-2012
09:55
stary czytelnik

Wychodzi na to, że Rzeszów podchodzi pod Malawę, a skoro tak, to pomysł Tadka Ferenca z tą Malawą wcale taki głupi nie jest – choćby sprawa arterii od ulicy Krzyżanowskiego, równoległej do Słocińskiej, czyniącej z ul.Olbrachta ulicę o dwóch wjazdach i wypadającej do ul. Lwowskiej za Auchanem w kierunku Łańcuta.
Z pewnością skróciłaby dojazd do śródmieścia mieszkańcom tego osiedla.
Nawet jeśli nie wybudowałby jej Ferenc, to zrobią to jego jego następcy, ale już na miejskim terenie, bez niepotrzebnych komplikacji i uzgodnień z sąsiednimi gminami.
Oraz bez szarpania się "za jakiś czas" o przyłączenie tego terenu do Rzeszowa.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.