50 proc. zniżki na bilety dla rodzin wielodzietnych?
Przeczytaj oryginalny post blogu
30-08-2012
06:13
Redaktor

RZESZÓW. Radni PiS walczą o wprowadzenie karty zniżkowej dla rodzin wielodzietnych.

Radni PiS chcą wprowadzenia “Rzeszowskiej Karty Rodziny Wielodzietnej 3+”. – Rodziny posiadające przynajmniej trójkę dzieci, dzięki niej mogłyby skorzystać z 50. proc. bonifikaty na bilety do ośrodków miejskich -…

30-08-2012
09:16
antyzgrzyt

Większość rodzin w Rzeszowie to 2 rodziców i jedno lub max 2 dzieci. Czy one są wielodzietne? Takimi akcja to Cypryś chyba sam się kładzie na łopatki! Większośc rodzin z 1 lub 2- dzieci myśli że taki pomysł nie dotyczy ich…..

30-08-2012
09:16
Piotr

Dlaczego w Polsce zawsze muszą być święte krowy zwolnione z tego czy innego powodu z płacenia za bilety ,leki czy abonament ? Dobry pomysł Panie Cypryś, bo trzeba pomagać ( ale biednym) rodzinom wielodzietnym .Dużo lepiej byłoby gdyby każdy płacił za przejazd autobusem odpowiednio 2 zł. i 1 zł. Tylko tyle i aż tyle.

30-08-2012
10:17
magda

Świetnie! Mamy pomagać ludziom, którzy nie potrafili zapanować nad swoim popędem seksualnym, ale bronimy się przed pomocą dla małżeństw bezdzietnych dla których jedynym ratunkiem jest albo in vitro albo aadopcja i tworzymy im dodatkowe przeszkody.. Skoro mamy prowadzić politykę pro rodzinną, to róbmy to w pełnym wymiarze, zamiast stosować zasadę równych i równiejszych..
Poza tym, Panie Cypryś – jak ma pan za dużo pieniędzy, to może należałoby zwrócić się np. do dyrekcji Domu Dziecka przy ul. Nizinnej bo tam dzieci też potrzebują pieniążków albo do Rzeszowskiego Hospicjum gdzie też się nie przelewa, a potrzeby są nie ustające?

30-08-2012
11:07
zombi

PIS znany jest z wielu dzieciorobów.Jeden z nich zginął na wycieczce religino-patriotycznej.Nalezy sprzeciwiać się takim inicjatywom.

30-08-2012
11:07
stefan

moze najpierw pozbawić radnych bezpłatnych przejazdów skoro walczymy o rentowność MPK

30-08-2012
11:49
Kasprzak

Niestety, ale w Polsce wielodzietność to najczęściej patologia i dożywotni wyzysk państwa. Jeśli kogoś stać na więcej niż dwoje dzieci, to niech za to płaci, a nie sępi od państwa co raz na kolejne zniżki i darmochy. Od cholery takich przykładów na osiedlach w Rzeszowie. Nic tylko każdy by brał, bo za darmo! Cypryś, Twoje pomysły są tak potrzebne, że brak słów.

30-08-2012
12:52
xyz

Śmieszne są te wypowiedzi krytykanckie. W Europie zachodniej wspiera się rodziny wielodzietne! Dlaczego nie słychać takiej krytyki w stosunku do leniwych singli-pasożytów????
Przypominam wszystkim krytykującym, że to właśnie dzieci będą "za chwilę" zarabiać na nasze emerytury. Mamy w tej chwili dzietność na poziomie 1,13 a do zwykłej wymienialności pokoleń trzeba 2,1…
Poza tym jeżeli ktoś uważa rodziny 3+ za patologiczne to przypominam, że prezydent Komorowski ma pięcioro dzieci…Patologia???? ;-)
Pozdrawiam wszystkich myślących normalnie!

30-08-2012
12:53
K.Bimbała

zombi – jakby nie ci jak określasz (wulgarnie i bez przemyślenia), to nie miałby kto odprowadzić cię na miejsce wiecznego spoczynku?. Sam jak widać masz nabyte w tych sprawach zahamowania ?. A tak ogólnie twoja wypowiedź nadaje się tylko do skasowania moderatorowi forum!!!!! Chamstwa jest dość wszędzie , na forum nie musi?.

30-08-2012
12:53
K.Bimbała

magda – a zastanowiłaś się kiedy na poważnie dlaczego małżeństwa w dużej części nie mogą mieć dzieci ? – zasięgnij wiedzy w stosownej poradni , zamiast pierniczyć o nadpobudliwości seksualnej?. Jednym słowem studentki : mniej alkoholu, tabletek antykoncepcyjnych – więcej rozsądku , zamiast aborcji.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.