812 nauczycieli zostanie zwolnionych. 2678 straci godziny
Przeczytaj oryginalny post blogu
01-08-2012
06:04
Redaktor

PODKARPACIE. Nauczyciele godzą się na zmniejszenie liczby godzin, bo nie mają innego wyjścia.

- Niektórym brakuje nawet do pół…

01-08-2012
09:59
Marika

A czy trwa jeszcze we Rzeszowie nabór na kierunki pedagogiczne?
Kształci się przyszłych nauczycieli do pracy na plantacjach sezonowych warzyw i owoców ub na zmywak obojętnie w którym państwie na Zachodzie.
Znani mi osobiście absolwenci rzeszowskich uczelni pracują fizycznie w Anglii, Włoszech i sezonowo we Francji. Pojechali tam bo w Rzeszowie i okolicy nie było dla nich nawet pracy fizycznej. Chodziły dzieciaki za pracą i nic. Trzeba pakować tobołek i szukać szczęścia ( zarobku) poza krajem.

Teraz pewnie i młodzi nauczyciele, którzy stracą pracę wyemigrują za chlebem.

01-08-2012
10:01
K. Bimbała

Jeśli nie umieli wychować prawidłowo uczniów na patriotycznych obywateli , niech ponoszą tego konsekwencje. Jakie efekty , takie wynagrodzenie za POpieranie klik , nepotyzmu, bylejakości!.

01-08-2012
11:21
Szuma

Nie ma tylu uczniów jest niż demograficzny nie potrzeba tylu nauczycieli. Jest popyt jest podaż.

01-08-2012
11:33
ekar

A co będzie z katechetami?

01-08-2012
12:02
ROMAN

przyrost maleje z tego dobrobytu no to po co nauczyciele- i bardzo dobrze – wystarczy jedna klasa w całej szkole dwa przedmioty – i sru do roboty do 67 lat – jaki raj !

01-08-2012
21:10
K. Bimbała

ekar – będą mieć więcej czasu na ostatnie pożegnanie?.

02-08-2012
09:55
Jamrozy

No i zbudowano piękny kapitalizm, mamy milionerów, jedną pokazywano w – t v -,oczywiscie ciężko zapracowaną mieszkankę na byłej al. komunistów w zamku po byłych księciuniach Lubomirskich. Z drugiej strony bezrobocie . szerząca się biedę, emigracje zarobkowe,alkocholizm wsród młodzierzy ,zwłaszcza na rzeszowskim rynku, kłotnie i wrzaski do białego rana, i wykłady nauczycielskie w róznego typu szkołach o charakterze – te te- .To wszystko dzieje sie pod okiem czujnych zarządców magistratu.

02-08-2012
10:39
Natalia

W dużej mierze zgodzę się p. Bimbałą, choć może nie kwestii patriotyzmu( bo ten dziś rozumiany jest przez pryzmat PiSu), ale w kwestii wychowania na pewno. Zamiast uczyć współdziałania i empatii, szukać w każdym talentu i rozbudzać pasje, to skupiają się (w czym system ich wspiera, lub wskazuje) na opresyjnym traktowaniu. Odpytywanie, by udowodnić niewiedzę, uciszanie i "usadzanie" tych, którzy pytają i chcą dyskutować. Ale jest coś ,co jest o wiele gorsze, a mianowicie fakt, że ludzie jakby zapomnieli, że bycie nauczycielem to tak naprawdę nie zawód, a misja! Nie pracuje się od godz. do godz.Nie odbębnia się pracy gadając w kółko o tym, co uczeń sam może sobie znaleźć, bo dostępność informacji jest powszechna. To odpowiedzialna praca. Młodzież idąca na kierunki pedagogiczne, jakby zupełnie nie zdawała sobie z tego sprawy. Upadł etos nauczyciela, bo sami się do tego przyczynili. I zanim zaczną płakać i przyjmować postawę roszczeniową, niech się zastanowią, co tak naprawdę z siebie dali! Ilu uczniów dzięki nim odkryło swoją pasję, ilu pomogli i jaki wzorzec dają uczniom. Śmiem twierdzić, że żaden, poza konkluzją: silniejszy zwycięża, ten kto ma władzę -ma rację. I PS-celowo generalizuję, na pewno są i świetni nauczyciele, tylko…jakby jednak niewielu.

02-08-2012
11:41
K. Bimbała

P .Natalio- Muszę jasno napisać – ja nigdy w życiu "Patriotyzm" jako słowa i jego znaczenia pod żadnym pozorem nie rozpatrywałem w znaczeniu partyjnym. Problem tylko w tym że jedne partie polityczne mogą się pod nim podpisywać , drugim są zupełnie te pojęcia obce. Aby daleko nie szukać uzasadnienia proszę sobie porównać historyka z wykształcenia czyli p.prezydenta Komorowskiego i choćby np. prof Szaniawskiego w poglądach na Powstanie Warszawskie , którego wczoraj obchodziliśmy 68 rocznicę – porównując zachowanie prezydenta i wygłoszone kwestie w Polskim Punkcie widzenia (TV TRWAM -mat. dostępny na YOU TUBE) .Naprawdę warto!. Tutaj zapewne otrzyma pani także odpowiedź jakim kto może być nauczycielem np.historii i co może przekazać młodzieży. Ja swoja nauczycielkę dobrze zapamiętałem z z WOP-u pomimo upływu ok.50-ciu lat, kiedy wiele kwestii uczniom można było co najwyżej przekazać cichutko.

Dlaczego w Polsce mamy to co mamy i musimy zwalniać nauczycieli zamiast ciepłych posadek w parlamencie podaje mat. źródłowy z INTERII. I nie dziele na partię, taka czy inną?. Choć swędzi mnie aby napisać za co komu służy i gada do oporu odmiennie od całej swojej znanej rodziny niepełnosprawny poseł Libicki.
"Najbogatszym emerytem na Wiejskiej jest Józef Racki z PSL (69 lat), do 2007 roku wicemarszałek Wielkopolski, który w oświadczeniu majątkowym wykazał 74,9 tys. zł dochodu z emerytury. Niewiele mniej, bo 69 tys., odebrał z ZUS poseł Andrzej Gałażewski z PO (68 lat), pierwszy prezydent Gliwic, a w latach 1997-2000 wicewojewoda śląski.
Z emerytur nie zrezygnowali partyjni liderzy. Wśród posłów PSL oprócz Zycha to Stanisław Żelichowski (68,8 tys. zł w 2011 roku) i Franciszek Stefaniuk (43 tys.). W SLD oprócz Krystyny Łybackiej i Anny Bańkowskiej emeryturę pobierają Leszek Miller (42,5 tys.) i Tadeusz Iwiński (54 tys.). 42,6 tys. zł emerytury zainkasował w 2011 roku Stefan Niesiołowski z Platformy Obywatelskiej."

05-08-2012
14:43
Do Natalii i Bimbały

Nauczyciele a oni w sporej liczbie zagłosowali na obecną partię, nawet gdzieś widziałem że byli jedną z niewielu rodzaju zawodów, gdzie tak jednogłośnie głosowali na nich.

Mają to co chcieli!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.