Forum

Afera w starostwie? Dostawał dwie wypłaty
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-04-2019
14:33

MIELEC. Maciej Jemioło pobierał pensje członka Zarządu Powiatu i dyrektora Urzędu Miejskiego w Przecławiu. Czy ma jeszcze inne źródła dochodu?

Maciej Jemioło od kilku miesięcy jest już etatowym członkiem Zarządu Powiatu Mieleckiego. Okazuje się, że do końca lutego b.r. otrzymywał również wynagrodzenie jako dyrektor jednego z wydziałów w Urzędzie Miejskim w Przecławiu, choć tam już nie pracował. Zdaniem radnego powiatowego PiS, Krzysztofa Olszewskiego, Jemioło mógł i może mieć nadal inne źródła dochodu, co niekoniecznie jest zgodne z literą prawa.  

Przez wiele lat Maciej Jemioło był związany z Urzędem Miejskim w Przecławiu, ostatnio był tam dyrektorem Wydziału Urbanistyki i Inwestycji, Ochrony Środowiska i Gospodarki Gruntami. Od pięciu miesięcy jest etatowym członkiem Zarządu Powiatu. Jak się okazuje, do niedawna otrzymywał pensję zarówno ze starostwa, jak i z magistratu. 

Pytań jest dużo…

Do 28 lutego br. pobierał wynagrodzenie dyrektora Urzędu Miejskiego w Przecławiu bez obowiązku świadczenia pracy, bo tak zatwierdził mu poprzedni burmistrz Ryszard Wolanin – oświadczył Krzysztof Olszewski, radny powiatowy PiS, a zarazem pracownik przecławskiego magistratu. – Pan Jemioło zawsze podkreśla, że nie jest politykiem, tylko samorządowcem. A ja powiem: Panie Boże broń nas przed takimi samorządowcami.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Olszewski zapytał, czy, oprócz zatrudnienia w Przecławiu i starostwie, w ostatnich miesiącach Jemioło pracuje w jakiejś innej firmie i pobiera z tego tytuły wynagrodzenie. – Czy świadczy lub świadczył pan usługi jako geodeta dla biura usług geodezyjnych Anita Jemioło (żona – od red.) – dociekał dalej Olszewski. – Czy sprawuje pan nadzór nad wydziałem geodezji starostwa? Czy biuro usług geodezyjnych Anita Jemioło jest stroną postępowań geodezyjnych prowadzonych przez nasz powiat?

„Proszę przejrzeć się w lustrze”

Maciej Jemioło nie ma sobie nic do zarzucenia. Oświadczył, że rozwiązał umowę z UM w Przecławiu z okresem wypowiedzenia bez świadczenia pracy: – Prawo pozwala na rozwiązanie umowy o pracę z trzymiesięcznym wypowiedzeniem bez świadczenia pracy – przekonywał członek zarządu. – Na pozostałe pytania odpowiem panu radnego na piśmie.

– Ciężko jest mi teraz dyskutować na te tematy. Jest ich bardzo dużo – zaznaczył Jemioło. – Ale powiem tak… Niedawno pan Olszewski mówił o hejtach, o nienawiści. Proszę przejrzeć się w lustrze i odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Ja nie mam nic do ukrycia.  

Paweł Galek

11-04-2019
11:15
Kacz Jaris PiS range

A mogl brac jeszcze wiecej ?
Mogl !
Byl u spowiedzi i dostal rozgrzeszenie a prezes PiS-u mu blogoslawil !

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)