Aquapark powstanie w parku Sybiraków
Przeczytaj oryginalny post blogu
15-02-2013
06:08
Redaktor

RZESZÓW. Kolejna lokalizacja parku wodnego w Rzeszowie tym razem jest ostateczna.

Aquapark i basen o wymiarach olimpijskich powstaną na części terenu parku Sybiraków na osiedlu Generała Andersa. Władze miasta zapewniają, że tym razem lokalizacja jest już ostateczna. – Budową zainteresowana jest jedna firma -…

15-02-2013
09:58
pola

ciekawa lokalizacja, może w końcu coś konkrenego powstanie bo władza od lat nas zbywa obietnicami…….

15-02-2013
10:16
sas

ciekawe ile womak dał za z niszczenie parku w lape by wypudowac ten niby basen.?

15-02-2013
10:16
dp

Inwestycja świetnie wpisuje się w wypoczynkową lokalizację tego terenu. Park + obiekty rekreacyjne będą stanowić świetlny kompleks rekreacyjno – wypoczynkowy. Gratulacje i trzymać kciuki za powodzenie.

15-02-2013
12:56
blokers

po jaki ch*j ferenc przylącza kolejne wiochy ,gdzie potem natych niby pozyskanych terenach nie można postawić nawet budki z piwem.?Aw wieczyste uzytkowanie niech odda swoje dzialki w budziwoju

15-02-2013
13:26
Rzeszowianka

jeśli aquapark powstanie obok kortów (musieliby zlikwidować boisko), to przynajmniej nikt drzew nie będzie wycinał, a że są tam korty, to faktycznie będzie to tworzyło kompleks rekreacyjny.

15-02-2013
13:26
rzeszowaiak

ponieważ kolego w większości są to grunty prywatny na nowo przyłączonych terenach ,a co za tym idzie że długo trwa wywłaszczenie i kupienie ,dodatkowo uzbrojenie terenu a nie kazdy będzie chciałswoją ojcowiznę sprzedać.

15-02-2013
13:50
chłe chłe

Będzie taki aqapark jak kolejka gondolowa chłe , chłe ,chłe ,chłe chłe.

15-02-2013
19:33
ROMAN

oby miotanie się z ustaleniem lokalizacji było ostateczne i w końcu koparka zaczęła kopać niecki pod baseny – no i przypominam
- parkingi/ parkingi / parkingi – no i odpowiednie zaplecze gastronomiczne.

15-02-2013
19:45
bidulka

DRZEWA UMIERAJĄ STOJĄC!!! -PRZYKRE ŻE ROBI SIĘ W "BALONA" MIESKAŃCÓW I WYCINA SIE DRZEWA JEDNO TU , JEDNO TAM I POWOLI NIKT NIC NIE WIE , A BUDOWLAŃCY BĘDĄ BETONOWAĆ!

16-02-2013
12:06
xyz

Kolejny chory pomysł zramolałego dziadka….
Przecież tam nie ma miejsca na tak duży kompleks z parkingami…Nie wspomnę o ostatnim tak dużym kawałku zieleni…
No chyba, że to ma być kolejna inwestycja w stylu kładki czy grającej fontanny…
Pytam głośno "Kto na niego głosował??????"

16-02-2013
12:07
Beretka

Czy w Rzeszowie nie ma chociaż jednego myślącego? (jednego sprawiedliwego).
Jeżeli upie…licie tego betonowego kloca w tym parku to: 1. Po ch..j basen na Baranówce 4-ce, 2. Po ch..j basen na ROSIR, 3. Gdzie wybudujesz parking dla setek samochodów? 4. Park stanowi ,,oazę" dla mieszkańców tego betonowego osiedla i po to był ku..wa zakładany!!! 5. Za ,,kloca" zapłaci inwestor, kto zapłaci za bezużyteczne baseny? Pan zapłaci, pani zapłaci, wszyscy ku..wa zapłacimy!!! 6. Nie chcem klnąć, ale muszem!!!

16-02-2013
12:07
c

A mi lokalizacja się nie podoba. Po tamtej stronie miasta są już trzy nowe baseny. Po drugiej: tylko niedostępny dla zwykłych mieszkańców Delfinek. W okolicach Resovii ma być nowoczesne centrum sportowe, jest lodowisko. Trochę nierówno, moim zdaniem.

17-02-2013
12:45
rgf

ja głosowalem

17-02-2013
12:46
Greed

Jaka "oaza" z tego pseudo-parku?! Od lat w niczym nie przypomina to parku. W miastach tak jest, że się rozwijają i taką dziurę w osiedlu aż się prosi zagospodarować.
Kto głosował na Ferenca? Wielu ludzi i dzięki temu Rzeszów się rozwinął. Inaczej mogą myśleć tylko pisowscy, przyjezdni i buraki dołączeni.

17-02-2013
12:47
zombi

ferenc musi odejść!

17-02-2013
16:33
ktoś_skądś

A jakie są cechy dystynktywne parku Twoim zdaniem? Czy któryś rzeszowski "park" je spełnia?

Lokalizacja przy Broniewskiego / Ofiar Katynia jest nie tylko kiepska z tego powodu, że zostanie zniszczona jedyna na osiedlu przestrzeń darmowej rekreacji (żeby nie używać słowa "park"). Inne kontrargumenty to:
- kiepski dojazd (Broniewskiego i Ofiar Katynia to raczej osiedlowe drogi, na których już teraz ruch ma zbyt duże – IMHO – natężenie z powodu bliskości WSiZ oraz Nowego Świata);
- teren, który zajmuje Park Sybiraków nie jest zbyt wielki (jak na potrzeby aquaparku i basenu olimpijskiego wraz z parking(-iem/-ami) . Wątpię, aby na takim obszarze udało się stworzyć obiekt, który przyciągnąłby gości spoza Rzeszowa…

19-02-2013
12:47
wieloryb

sam pomysł zrobienia aquaparku jest bardzo dobry chociaż szkoda, że tak późno jeśli chodzi o lokalizację to zupełnie pomysł nie trafiony (w środku osiedla – zero komunikacji, drogi osiedlowe w końcu Pan prezydent tyle przyłączył terenów i co nic się nie da zrobić to po co te przyłączenia – coś za tym powinno iść) Tam swego czasu miało powstać boisko wielofunkcyjne a nawet boisko pełnowymiarowe pamiętam pomysł pana Adamowicza ale pan prezydent i jego służby nic z tym pomysłem nie zrobiły może warto wrócić do tych pomysłów. A aquapark przecież też może powstać na miejscu obecnego reliktu PRL czyli ROSiR-u były plany przekształcenia go właśnie w taki obiekt i jak zwykle nic. ROSiR wymaga gruntownego remontu czy nie lepiej go zagospodarować w aquapark?

28-02-2013
09:22
Jolanta

popieram
to najładniejszy park w Rzeszowie,
dobrze utrzymana zieleń, alejki, nowe ławki, od końca zimy do późnej jesieni mnóstwo ludzi spaceruje z dziećmi, starsi, młodzież , dużo dzieci jeździ tam bezpiecznie na rowerkach, gra w piłkę,
mimo, że jest dużo ławek, to trudno znaleźć miejsce wolne, jedyne ogólnodostępne boisko i górki na sanki na które przyjeżdżają z dziećmi rodzice z całego Rzeszowa,
pozostanie młodym ludziom siedzieć przy komputerach, w pubach i galeriach, starszym zniedołężnieć zamkniętych w domach, dzieciom włóczyć się między blokami,
w okolicy są dwa baseny i wcale nie obciążone, nie budujcie kolejnego żeby był pusty jak kolejna galeria/sklep
obciążone są za to parkingi, trudno dojechać z osobą niepełnosprawna blisko mieszkania na tym osiedlu,
tutaj jest potrzebny PARK!
nowoczesny basen powinien być tam gdzie jest teraz basen
nie budujcie znów tak jak targowisko, które stoi puste, bo nie jest tam gdzie było targowisko

19-03-2013
08:24
Karen

My, mieszkańcy osiedla gen. Władysława Andersa, zaniepokojeni informacjami prasowymi dotyczącymi planów likwidacji Parku Sybiraków w Rzeszowie i lokalizacji w tym miejscu aquaparku oraz pływalni, zwracamy się do Pana Prezydenta z petycją o zaniechanie wszelkich działań mających na celu realizację tego zamierzenia.
Park Sybiraków to miejsce szczególnie ważne dla mieszkańców naszego osiedla. Stanowi przestrzeń miejską-publiczną, której jest ciągle zbyt mało w Rzeszowie. Przepięknie zagospodarowany, z bujną zielenią, stanowi ulubione miejsce wypoczynku dzieci i ich rodziców, studentów pobliskiej uczelni wyższej, osób starszych, miłośników tenisa i właścicieli czworonogów. To tutaj latem odbywają się koncerty i imprezy plenerowe. To tutaj w zimie dzieci mogą pojeździć na sankach i nartach. Park Sybiraków tętni życiem o każdej porze roku. Bez niego, nasze osiedle stanie się tylko smętnym blokowiskiem!
Oprócz funkcji społecznej Park Sybiraków pełni ważną funkcję ekologiczną. Jak każdy większy kompleks zieleni przyczynia się do zmniejszenia zapylenia powietrza, zmniejszenia hałasu, poprawia jonizację, stwarza warunki do życia dla rodzimych gatunków fauny i flory.
Jest oczywiste, że dla prywatnego inwestora, teren położony w centrum miasta, dobrze skomunikowany, łatwy do uzbrojenia, stanowi łakomy kąsek. Gwarantuje minimalizację kosztów i wysokie zyski. To, że tysiące mieszkańców zostanie pozbawionych możliwości wypoczynku na świeżym powietrzu, nie jest dla prywatnego inwestora istotne. Powinno być istotne dla władz miasta.
Panie Prezydencie, często podkreśla Pan, że chce, aby Rzeszów stanowił miasto przyjazne dla mieszkańców, żeby ludzie chcieli tu mieszkać, sprowadzać się i wychowywać dzieci. Tym bardziej niezrozumiała jest dla nas decyzja o likwidacji jednego z najpiękniejszych terenów zieleni parkowej w mieście!
Szczególnie oburza nas rozpowszechnianie informacji, jakoby mieszkańcy osiedla gen. Władysława Andersa akceptowali plany budowy aquaparku oraz pływalni właśnie w tym miejscu! Jest wręcz przeciwnie, o czym świadczą liczne podpisy zgromadzone pod niniejszym pismem!
Dziwi nas sposób, w jaki próbuje się forsować tak kontrowersyjną inwestycję. Pośpiesznie, bez opinii fachowców, bez szerokich konsultacji z mieszkańcami.
Mamy nadzieję, że nasza petycja odniesie zamierzony skutek i będziemy mogli dalej wypoczywać w Parku Sybiraków. A dla aquaparku i pływalni znajdzie się w Rzeszowie inna lokalizacja.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.