Forum

Atak grypy doprowadził do zamknięcia przedszkola
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
06-02-2019
19:53

KOLBUSZOWA. Jedna z dziewczynek w krytycznym stanie trafiła do szpitala.

Przedszkole nr 3 jest zamknięte na cztery spusty. Stan ten potrwa przez co najmniej tydzień. Przez ten czas wszystkie pomieszczenia w budynku mają zostać dokładnie zdezynfekowane. Ma to związek z atakiem grypy. Wiadomo też, że jedna z dziewczynek w bardzo ciężkim stanie trafiła do jednego z krakowskich szpitali. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wykryto u niej wirusa świńskiej grypy A/H1N1.

Wirus zaatakował przedszkole z końcem ub. tygodnia. Na ogólną liczbę ok. 130 edukujących się tam maluchów, w czwartek (31.01) było ich 70, natomiast dzień później już tylko 20. Do tego jedna z dziewczynek trafiła do jednego z krakowskich szpitali.

- Jej stan był krytyczny. W dalszym ciągu nie jest dobry, ale jest nadzieja, że będzie lepiej. Jest pod bardzo dobrą opieką – mówi nam Renata Draus, dyrektor „Trójki”. Kiedy pytamy, czy dziewczynka jest zarażona wirusem świńskiej grypy A/H1N1, o czym dowiedzieliśmy się z pewnego źródła, pani dyrektor nie potwierdza, ale też nie zaprzecza.

- Mogę powiedzieć, że dziewczynka nie zaraża, mam taką informację ze szpitala – zaznacza Renata Draus. – Nie była też nosicielem. A więc na pewno nie nabyło tego wirusa w naszym przedszkolu. Myślę, że to powinno uspokoić rodziców. Najpierw trafiła do szpitala w Rzeszowie, a potem, w tym samym dniu, odtransportowano ją do Krakowa. 

Od poniedziałku (4 bm.) przedszkole jest zamknięte. Stan ten potrwa równy tydzień. W tym czasie pomieszczenia placówki, pod kątem zarazek, mają być gruntownie wysprzątane, odkurzone i zdezynfekowane. Zajmie się tym profesjonalna firma.

- Zdajemy sobie sprawę, że jest to sytuacja niekomfortowa dla rodziców. Przepraszam ich bardzo za tę sytuację. Ale jest ona niezależna od nas – podkreśla pani dyrektor. – Robimy to po to, żeby chronić zdrowie dzieci i osób, które przychodzą do naszego przedszkola.

Paweł Galek

14
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Aldona z PigalakajanStanisławSewerynhijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)