Forum

Atakują ją hejterzy, radni obniżają pensję
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
08-03-2019
12:10

PRZECŁAW. Renata Siembab, burmistrz Przecławia, nie ma łatwego życia. Nie dość, że od początku swego urzędowania spotyka się z falą agresji w Internecie (sprawę badają policja i prokuratura), to do tego ma przeciwko sobie większość radnych. Zdecydowali oni m.in. o obniżce jej pensji z ponad 11 tys. zł, które zarabiał jej poprzednik, do 8960 zł brutto, co i tak nie jest dla niej tak złym rozwiązaniem, bo planowano ściąć jej wypłatę do 7.300 brutto.

– Pensja pani burmistrz została ona obniżona w związku z trudną sytuacją finansową gminy – twierdzi Krzysztof Olszewski, radny powiatowy z gm. Przecław. – Radni opozycyjni chcieli ściąć tę pensję jeszcze bardziej, co miało być formą jej poniżenia. Pamiętajmy, że na burmistrzu spoczywa duża odpowiedzialność, odpowiada ona za budżet wart 54 mln zł. Mieszkańcy oczekują od niej budowy chodników, dróg, oświetlenia, a zwłaszcza kanalizacji.

Zdaniem Olszewskiego, takie działania względem Renaty Siembab nie wzięły się z niczego: – Renata Siembab pokonała poprzedniego włodarza, którzy rządził gminą aż 24 lata, co dla niektórych było nie tyle zaskoczeniem, co wręcz szokiem – uważa. – Jak widać, mieszkańcy chcieli zmiany, bo widzieli nietrafione inwestycje, takie jak np. budowa Domu Kultury za 9,5 mln zł bez żadnej dotacji z zewnątrz, a także duże zadłużenie gminy.

pg

08-03-2019
18:27
hijena

rozwaliła miejscowe układy i układziki .Nalezy przypatrzec się wszystkim gminnym rajcom .Temat wygląda na rozwojowy

09-03-2019
11:11
Jan

W wielu samorządach potworzyły się mafie i spokojnie chcą dzilać dalej