Autobusy gazowe dostarczy mercedes
Przeczytaj oryginalny post blogu
20-08-2012
13:15
Redaktor

RZESZÓW. Przetarg na zakup autobusów napędzanych gazem wreszcie doczekał się rozstrzygnięcia.

W przetargu na dostawę dla Miejskiego Przedsiębiorstwo Komunikacyjnego 30 autobusów napędzanych gazem ziemnym ponownie wygrał Mercedes (Evo Bus). Oferta Otokara (Gran) została odrzucona.

Przetarg…

21-08-2012
10:00
ROMAN

dobry autobus produkowany od 1997 roku w [ Mannheim i w Ligny-en -Barrois] od 2006 z silnikiem Euro 4
zwycięzca konkursu "Bus of the year"w 2007 – silnik 245 KM moc- w kilku miastach w polsce we Francji / Rennes/ w Rumuni w / Bukareszcie / – oby już były.

21-08-2012
10:42
Mieszkaniec

Rzeszów kupuje dla MPK – no i mamy kolejną próbę reanimacji reliktu poprzedniej epoki. Niedawno temu były uchwały o ratowaniu mpk i obdarowywaniu go dotacjami z miejskiej kasy, a teraz nowe środki transportu, bo tabor ta upadająca firma ma już leciwy, jak i nasz prezydent miasta. Do tej pory uważałem, że to będą autobusy należące do ZTM dla przewoźników komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Monopolistyczna i ochronna dla mpk uchwała Rady Miasta Rzeszowa kończy się za kilka lat i może wreszcie wraz ze zmianą prezydenta miasta autobusy ZTM-u po uczciwym przetargu zostaną przekazane do użytkowania innym przewoźnikom, którzy zapewne stworzą w naszym mieście kulturalniejszą i bardziej przyjazną dla mieszkańców komunikację miejską. No chyba, że… póki tak się stanie, to te nowe autobusy dla ZTM miasto zakupi z nowymi kierowcami, którzy obsłużą pasażerów w standardzie europejskim, a nie jak do tej pory wg modelu radzieckiego z czerwonym prezeskiem mpk na czele (czyt.sld). A może idąc tym przykładem- miasto kupi dla innych spółek miejskich też jakieś nowe prezenty np. 80 nowych śmieciarek dla MPGK, albo 80 studzienek kanalizacyjnych dla MPWiK lub też 80 bloków mieszkalnych na cele komunalne dla MZBM, bo młodzi ludzie nie mają gdzie mieszkać…

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.