Forum

Będą walczyć o Polmos
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
09-11-2015
12:18

ŁAŃCUT. Pracownicy Polmosu obawiają się o swoje miejsca pracy. Właściciel Fabryki Wódek Polmos chce przeniesienia 80 procent produkcji do Starogardu Gdańskiego.

Pracownicy i związkowcy Fabryki Wódek Polmos w Łańcucie są przerażeni i zszokowani. Wszystko dlatego, że 27 października 2015 r. zostali poinformowani, iż została podjęta decyzja o przeniesieniu produkcji wódki Krupnik do Starogardu Gdańskiego. To, zdaniem pracowników, doprowadzi do likwidacji zakładu. Pracownicy są zdesperowani i zapowiadają walkę o miejsca pracy.

- Jesteśmy zaskoczeni, produkcja idzie pełną parą, firma jest w dobrej kondycji finansowej - mówi Jacek Wielgos, związkowiec z Polmosu. - Zaproponowano nam program dobrowolnych odejść. Nie określono, na jakich warunkach. Po 15 listopada będziemy o tym rozmawiać z przedstawicielami właściciela. To, że przystąpimy do rozmów, nie oznacza, że aprobujemy jego działania - zaznacza Wielgos.

Ta decyzja to zaskoczenie
- Powiedziano nam, że powodem przeniesienia produkcji jest oszczędność. Pracujemy na dwie zmiany, a w okresach takich bardzo gorących zatrudniane są osoby na umowy zlecenie. Kilka tygodni temu nawet pracowaliśmy na trzy zmiany. Jesteśmy zawiedzeni i smutni - informuje Anna Kusz, przewodnicząca Związków Zawodowych Fabryki Wódek Polmos Łańcut. - U nas pracują całe rodziny, małżeństwa. Osoby te zostaną bez środków do życia - dopowiada Marzena Fajger, przewodnicząca organizacji zakładowej NSZZ Solidarność z łańcuckiej fabryki.

Deklarują, że zawalczą o Polmos
Łańcuccy radni wraz z burmistrzem podjęli apel wyrażający sprzeciw wobec zamiaru planowanego wygaszania produkcji i zwolnień w Fabryce Wódek „Polmos Łańcut” S.A. w Łańcucie przez właściciela Marie Brizard Wine & Spirits Polska sp. z o.o. W apelu czytamy m.in: Samorząd Miasta Łańcuta będzie wspierał wszelakie inwestycje i działania pozwalające na dalsze funkcjonowanie Fabryki Wódek „Polmos Łańcut” S.A. Podobne stanowisko przedstawia także Zarząd Powiatu Łańcuckiego.

W fabryce pracuje aktualnie 159 osób. Obok fabryki funkcjonuje Muzeum Gorzelnictwa. Polmos istnieje już od 250 lat.

Justyna Paszkiewicz

09-11-2015
13:52
erzeszowiak

no jasne juz sie was wlasciciele polmosu przestraszyli i rusza z kopyta lejac gorzołe na 100%

09-11-2015
14:46
lancucki diabel

nie róbcie ludziom wody z mózgu! kto bedzie walczył o Polmos? Powiedzmy sobie jasno Polmos został sprzedany firmie z Karaibów, w latach 2004 NIK badał prawidłowosc sprzedaży i co? nie dopatrzyły sie uchybień, za owczesna sprzedaza Polmosu byli wszyscy: ministrowie, starosta łancucki Adam K od 1998 roku na stanowisku, Zbigniew ł. wój gminy juz 5 kadencje, burmistrz owczesny, prezesi Polmos, zwiazki zawodowe, pracownicy. Sprzedali fabryke z tradycjami tak samo jak browar łańcucki ktory obecnie konkurowałaby na rynku z koncernami co syf leja w butelki, zreszta łancut juz tez wódki dobrej nie robi tylko chemiczny syf, pogonili PKS z Łańcuta bo po co miastu 20 tys plus gminie 20 tys jakis PKS! Niech se robole jezdza czym chca, a teraz mamy XXI wiek i miejscowosci gdzie nie ma ani jednego kursu komunikacji w ciagu dnia! Czyja to zasluga no chyba spolecznosci wiernie wybierajacej wladze gminy, misat, powiatu

10-11-2015
00:41
swawolne.dyzio

Tak kończy się sprzedaż kury, znoszącej, może nie złote, ale na pewno srebrne jajka. Dzisiaj właściciel może zrobić z fabryką wszystko, włącznie z jajami z załogi.
Prywatyzujmy jak Sachs i Soros nakazał. W kolejce AZOTY, uzdrowiska, KGHM, wodociągi miejskie, ciepłownie i lasy państwowe. Ku chwale Bolka Leszka i pełnego mieszka

10-11-2015
10:03
do diabła łancuckieg

taka ta nasz Polsko- zasciankowa , galicyjska kurewska swiadomość - najlepiej nasrać we wlasne gniazdo, opluć to co swoje i zachwycac sie jakimiś mrzonkami. albo lepiej sie wogóle nie zachwycać
beznadziejny typ - przepraszam za niego.

12-11-2015
11:14
diabeł łańcucki

...do diabła łańcuckiego czytaj ze zrozumieniem i nie przepraszaj

27-08-2018
09:50
dobra rada

Mogło być gorzej ,przecież spółka z Karaibów ,mogła kupić Polmos...za pieniadze Polmosu,tak jak niejaki " mesjasz z Biłgoraja" :-)

Klasyk powiada "czemuś biedny ,boś głupi..." ,no to macie "Europę " lokalne kacyki ,teraz to wam nawet "Diabeł łańcucki" nie pomoże :-)

p.s
Pamietacie proroka Bolka Kapusia ,kiedy radził zagranicznym cwaniakom : "przyjeżdzajcie i róbcie interesy na głupocie Polaków " ,tylko cytuję tego "łojca narodu ", co go sami wybraliście ! hehehehehe!

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.