Forum

Będą walczyć o Polmos
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
09-11-2015
12:18

ŁAŃCUT. Pracownicy Polmosu obawiają się o swoje miejsca pracy. Właściciel Fabryki Wódek Polmos chce przeniesienia 80 procent produkcji do Starogardu Gdańskiego.

Pracownicy i związkowcy Fabryki Wódek Polmos w Łańcucie są przerażeni i zszokowani. Wszystko dlatego, że 27 października 2015 r. zostali poinformowani, iż została podjęta decyzja o przeniesieniu produkcji wódki Krupnik do Starogardu Gdańskiego. To, zdaniem pracowników, doprowadzi do likwidacji zakładu. Pracownicy są zdesperowani i zapowiadają walkę o miejsca pracy.

- Jesteśmy zaskoczeni, produkcja idzie pełną parą, firma jest w dobrej kondycji finansowej - mówi Jacek Wielgos, związkowiec z Polmosu. - Zaproponowano nam program dobrowolnych odejść. Nie określono, na jakich warunkach. Po 15 listopada będziemy o tym rozmawiać z przedstawicielami właściciela. To, że przystąpimy do rozmów, nie oznacza, że aprobujemy jego działania - zaznacza Wielgos.

Ta decyzja to zaskoczenie
- Powiedziano nam, że powodem przeniesienia produkcji jest oszczędność. Pracujemy na dwie zmiany, a w okresach takich bardzo gorących zatrudniane są osoby na umowy zlecenie. Kilka tygodni temu nawet pracowaliśmy na trzy zmiany. Jesteśmy zawiedzeni i smutni - informuje Anna Kusz, przewodnicząca Związków Zawodowych Fabryki Wódek Polmos Łańcut. - U nas pracują całe rodziny, małżeństwa. Osoby te zostaną bez środków do życia - dopowiada Marzena Fajger, przewodnicząca organizacji zakładowej NSZZ Solidarność z łańcuckiej fabryki.

Deklarują, że zawalczą o Polmos
Łańcuccy radni wraz z burmistrzem podjęli apel wyrażający sprzeciw wobec zamiaru planowanego wygaszania produkcji i zwolnień w Fabryce Wódek „Polmos Łańcut” S.A. w Łańcucie przez właściciela Marie Brizard Wine & Spirits Polska sp. z o.o. W apelu czytamy m.in: Samorząd Miasta Łańcuta będzie wspierał wszelakie inwestycje i działania pozwalające na dalsze funkcjonowanie Fabryki Wódek „Polmos Łańcut” S.A. Podobne stanowisko przedstawia także Zarząd Powiatu Łańcuckiego.

W fabryce pracuje aktualnie 159 osób. Obok fabryki funkcjonuje Muzeum Gorzelnictwa. Polmos istnieje już od 250 lat.

Justyna Paszkiewicz

09-11-2015
13:52
erzeszowiak

no jasne juz sie was wlasciciele polmosu przestraszyli i rusza z kopyta lejac gorzołe na 100%

09-11-2015
14:46
lancucki diabel

nie róbcie ludziom wody z mózgu! kto bedzie walczył o Polmos? Powiedzmy sobie jasno Polmos został sprzedany firmie z Karaibów, w latach 2004 NIK badał prawidłowosc sprzedaży i co? nie dopatrzyły sie uchybień, za owczesna sprzedaza Polmosu byli wszyscy: ministrowie, starosta łancucki Adam K od 1998 roku na stanowisku, Zbigniew ł. wój gminy juz 5 kadencje, burmistrz owczesny, prezesi Polmos, zwiazki zawodowe, pracownicy. Sprzedali fabryke z tradycjami tak samo jak browar łańcucki ktory obecnie konkurowałaby na rynku z koncernami co syf leja w butelki, zreszta łancut juz tez wódki dobrej nie robi tylko chemiczny syf, pogonili PKS z Łańcuta bo po co miastu 20 tys plus gminie 20 tys jakis PKS! Niech se robole jezdza czym chca, a teraz mamy XXI wiek i miejscowosci gdzie nie ma ani jednego kursu komunikacji w ciagu dnia! Czyja to zasluga no chyba spolecznosci wiernie wybierajacej wladze gminy, misat, powiatu

10-11-2015
00:41
swawolne.dyzio

Tak kończy się sprzedaż kury, znoszącej, może nie złote, ale na pewno srebrne jajka. Dzisiaj właściciel może zrobić z fabryką wszystko, włącznie z jajami z załogi.
Prywatyzujmy jak Sachs i Soros nakazał. W kolejce AZOTY, uzdrowiska, KGHM, wodociągi miejskie, ciepłownie i lasy państwowe. Ku chwale Bolka Leszka i pełnego mieszka

10-11-2015
10:03
do diabła łancuckieg

taka ta nasz Polsko- zasciankowa , galicyjska kurewska swiadomość - najlepiej nasrać we wlasne gniazdo, opluć to co swoje i zachwycac sie jakimiś mrzonkami. albo lepiej sie wogóle nie zachwycać
beznadziejny typ - przepraszam za niego.

12-11-2015
11:14
diabeł łańcucki

...do diabła łańcuckiego czytaj ze zrozumieniem i nie przepraszaj

27-08-2018
09:50
dobra rada

Mogło być gorzej ,przecież spółka z Karaibów ,mogła kupić Polmos...za pieniadze Polmosu,tak jak niejaki " mesjasz z Biłgoraja" :-)

Klasyk powiada "czemuś biedny ,boś głupi..." ,no to macie "Europę " lokalne kacyki ,teraz to wam nawet "Diabeł łańcucki" nie pomoże :-)

p.s
Pamietacie proroka Bolka Kapusia ,kiedy radził zagranicznym cwaniakom : "przyjeżdzajcie i róbcie interesy na głupocie Polaków " ,tylko cytuję tego "łojca narodu ", co go sami wybraliście ! hehehehehe!

3
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RyszardBonifacy KrufkaUrzędnik z UMAdrian Bayford Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)