Będzie bat na nieubezpieczonych kierowców
Przeczytaj oryginalny post blogu
11-09-2012
06:05
Redaktor

KRAJ. PODKARPACIE. Wysokie kary wcale nie straszą kierowców na tyle poważnie, by uświadomili sobie, jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia OC.

Z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wynika, że o połowę wzrosła w tym roku liczba osób posiadających samochód bez ważnego ubezpieczenia OC. Pojawił się kolejny pomysł na wyłapywanie tych nieodpowiedzialnych…

11-09-2012
13:44
emigrant

Sprawa dziecinnie latwa jak jest na zachodzie. Musisz corocznie wykupic rejestracje ktorej dowodem jest mniedzy innymi nalepka na szybe. Aby wykupic rejestracje muszisz przedstawic dowod wykupienia ubezpieczenia OC i zaswiadczenie z przegladu technicznego. Bez tych dokumentow NIE MA ODNOWY corocznej rejestracji. Samochod bez takiej nalepki jest zatrzymywany przez policje na drogach i zabierany do depozytu. Sprawa konczy sie w sadzie.
Konsekwecje ? Oprocz grzywny moze dojsc do konfiskaty pojazdu. Grzywne odbierze komornik a jak nie ma co zajac to trzeba pojsc siedziec do kryminalu !

11-09-2012
16:41
ROMAN

no i proszę – dla czego tak nie ma jak podaje Pan "emigrant" – czy to przerasta tych co o tym decydują ?

12-09-2012
12:56
emigrant

Za lewa nalepke na szybe idzie sie prosto do kryminalu. W razie nie wykupienia rejestracji na kolejny rok regionalna Komenda Policji dostaje powiadomienie poprzez internet o BRAKU rejestracji pojazdu z ich rejonu. Dzieje sie automatycznie z sieci komputerowej wydzialu drogowego.
Przepraszam za brak tej wiadomosci w poprzednim komentarzu.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.