Forum

Będzie monitoring w 100 autobusach
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
02-01-2014
13:19

RZESZÓW. Zamontowanie kamer ma pomóc w walce z chuliganami i przestępcami grasującymi w rzeszowskich autobusach MPK.

Czy gdyby w miejskich autobusach zamontowane były kamery, napastnik, który napadał w ostatnich miesiącach w Rzeszowie na kobiety, a ofiary wybierał w rzeszowskich autobusach, wpadłby szybciej w ręce policjantów? Być może. Na razie jednak tylko osiem autobusów w Rzeszowie ma zainstalowany monitoring. Super Nowości dowiedziały się, że w 2014 roku monitoring zostanie zainstalowany w blisko 100 autobusach MPK.

Kilka dni temu Super Nowości pisały o 19-latku napadającym na kobiety. Mężczyzna wybierał na swoje ofiary kobiety jadące w autobusie. Po wyjściu z autobusu szedł za nimi i atakował je z reguły w pobliżu klatek schodowych. Wyrywał im torebki, a gdy stawiały opór, używał wobec nich przemocy. Policjanci ustalili, że ma na swoim koncie przynajmniej osiem przypadków kradzieży i rozbojów. Gdyby w autobusach był monitoring, prawdopodobnie po jego przejrzeniu udałoby się policjantom dużo szybciej ustalić kim był bandyta i przerwać jego działalność.

W Rzeszowie, w autobusach grasują także kieszonkowcy. Głównie w tych poruszających się w centrum miasta, bo w godzinach szczytu w autobusach panuje ogromny tłok. Tu także pomocne dla policjantów byłyby kamery.

Niebezpieczne wieczorne kursy
Nasi Czytelnicy zwrócili także uwagę na niebezpieczne kursy wieczorami. - Często jeżdżą jakieś hordy gówniarzy. Owszem, nie mordują i nie gwałcą w autobusach, ale są pijani, naćpani i uprzykrzają życie pasażerom wyzwiskami. Ale dochodzi też do drobnych pobić czy jakichś wymuszeń pieniędzy - mówi jeden z Czytelników.

Ta sytuacja ma się zmienić po zainstalowaniu monitoringu. - W 2014 roku planujemy zamontować kamery w 80 nowych autobusach i około 18 starszego typu - mówi prezes Filip. W każdym z tych autobusów zamontowanych ma być 5 kamer, które będą rejestrowały wszystko, co dzieje się we wnętrzu pojazdu. Jak dowiedzieliśmy się od prezesa MPK, koszt zamontowania kamer w jednym autobusie to około 10 tys. zł.

Grzegorz Anton

02-01-2014
16:54
pat

nick widze masz adekwatny do sposobu rozumkowania:)

02-01-2014
18:08
oczkiem

O takich " planach" jak monitoring w autobusach, się nie informuje! Po prostu się robi i już! Czy złodziej kradnie w miejscu o którym wie, że jest obserwowany? Czemu ludziska jesteście tacy bezmyślni? Teraz możecie sobie już darować.... szkoda wyrzucać pieniędzy w błoto. Właśnie każdy mądry złodziej postąpi tak, jak ten z Baranówki.

02-01-2014
18:36
ewa

Może i by wyrwał , ale prawdopodobnie wcześniej można byłoby go złapać ! Monitoring jest dla bezpieczeństwa kierowców, pasażerów itp .

03-01-2014
13:29
mieszkaniec

całe MPK jest do wymiany: kierowcy chamscy i jeżdżący po mieście jak chcą - wyjazd na czerwonym, wymuszanie pierwszeństwa, blokowanie skrzyżowań, skręcanie nie z tego pasa to chleb powszedni! zadzwoniłem kiedyś do MPK ze skargą, że stojący na ul Bardowskiego sznur autobusów blokuje pas na całej długości ulicy to mądry kierownik kazał mi zadzwonić na policję jak mam problem bo on swoich kierowców nie będzie pouczał jak maja jeździć gdyż są to fachowcy po wielu szkoleniach. Jak zwróciłem mu uwagę jak ci fachowcy jeżdżą np. blokując skrzyżowania to stwierdził, że niedługo będą bus pasy i autobusy będą sobie jeździły swoimi pasami a samochody będą stać w korkach i wtedy będę musiał się przesiąść do autobusu to nie będę więcej narzekał!
buta i arogancja pana kierownika to mało powiedziane!

do tego "stolyca innowacji" a nawet za bilet miesięczny nie można zapłacić kartą w kasach na Grottgera!

03-01-2014
15:33
ROMAN

w razie " W " to powinna być interwencja ; blokada drzwi / jednym przyciskiem P. kierowca uruchamia alarm , którego rezultatem jest natychmiastowy przyjazd "komanda" interwencyjnego które pacyfikuje agresorów i rozpoczyna się procedura i w ciągu 24 godzin " Goście " są z wyrokiem - to w tedy ma sens .

03-01-2014
15:33
ROMAN

no fakt; na tym monitoringu ktoś zarobi/ potem zarobi na naprawach , konserwacji i obsłudze- kamera fizycznie nikogo nie obroni- potem dochodzenie/ procedury/świadkowie/ zeznania / wizje lokalne / świadkowie - odwołanie zeznań - brak świadków- strach przed zeznawaniem ; całe procedury i rezultat będzie wiadomo jaki - czyli nijaki.

25-03-2014
13:39
ania majka

i całe szczęście, bo to co dzieje się w publicznym transporcie to prawdziwa masakra i to nie tylko w Rzeszowie. Oprócz monitoringu w części dla pasażerów proponowałabym zamontować również system typu http://www.monitoring-gps.net/.....zyRaz.aspx przecież jazda samych kierowców to jakaś tragedia. Opóźnienia, kierowanie jakby wozili bydło - na naszych drogach to powszechność. Fajnie gdyby taki lokalizator pojazdów był zamontowany a kierowcy publicznego transportu byli rozliczani ze swoich grzeszków.
Może już w którymś mieście automonitoring funkcjonuje? macie jakieś wieści?

11-02-2015
13:11
Kajetan

Oczywiście systemy monitoringu to obecnie super ważna sprawa jeśli chodzi o kontrolę bezpieczeństwa, warto inwestować tylko w najlepsze systemy takie jak oferuje firma http://suntrack.pl/13-monitoring

31-12-2018
18:27
Malgorzata

Dzisaj w autobusie lini 19 jadacy miedzy 14 a 14 ;30;z Zalesia okradziono starsza pania jakis chlopak potracil ja mocno w autobusie niezle sie poobijala po opuszczeniu autobusu zauwazyla ze nie ma portfela byc moze w tym autobusie byl monitoring gdzie mozna to zglosicc

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.