Forum

Benzyna jest coraz droższa
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
11-04-2019
08:50

PODKARPACIE. W minionym tygodniu, w niektórych rejonach naszego województwa, litr Pb95 kosztował nawet 5,14 zł.

Kilka tygodni temu informowaliśmy czytelników Super Nowości, że w najbliższym czasie ceny paliw mogą znacznie poszybować w górę. Zapowiedzi naszych ekspertów sprawdziły się, a kierowcy w minionym tygodniu mogli zaobserwować spore podwyżki stawek Pb95 oscylujące na poziomie 15-20 gr. Niestety, w tym tygodniu benzyna wciąż drożeje.

Mijające tygodnie przyniosły kolejne podwyżki cen paliw, do których podkarpaccy kierowcy niestety zdążyli już przywyknąć. W przeciągu zaledwie tygodnia, w wielu rejonach naszego województwa, litr Pb95 podrożał o nawet 15 gr. Powodów wzrostów stawek jest kilka. Mowa m.in. o sankcjach nałożonych na Iran, a także rosnącej marży koncernów. - To kwestia zmian na rynku hurtowym, w tym także zmian marżowych operatorów stacji paliw – mówi dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw E-petrol. Zadowoleni nie są także posiadacze diesli, gdyż od blisko pół roku litr oleju napędowego kosztuje nie mniej niż 5 zł. Na dzień dzisiejszy na Podkarpaciu za litr Pb95 należy zapłacić średnio 4,95-5,14 zł, za litr Pb98 średnio 5,25-5,38 zł, za litr ON średnio 5,06-5,20 zł, natomiast za litr LPG średnio 2,15-2,25 zł.

Do naszej redakcji dochodziły również głosy, że na niektórych stacjach paliw na Podkarpaciu, litr benzyny tydzień do tygodnia podrożał o nawet 20 gr! - Rzeczywiście, niektórzy operatorzy mogli do takiego stopnia podnosić stawki paliw – potwierdza dr Bogucki. Rodzi się pytanie, kiedy tendencja podwyżkowa wreszcie się skończy? Jak usłyszeliśmy, niestety nie będą to najbliższe dni. - Dalszy wzrost może nie będzie już tak gwałtowny, jak w ubiegłym tygodniu, ale perspektywa zwyżkowy z pewnością nadal będzie się utrzymywać – zaznacza dr Bogucki.

Kamil Lech

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)