Bezkarni generałowie mogą umierać spokojnie
Przeczytaj oryginalny post blogu
03-07-2012
12:18
paulina

Najpotężniejsi ludzie PRL-u Kiszczak i Jaruzelski są tak okrutnie chorzy, iż nie mogą odpowiadać przed sądem za zbrodnie z lat 70. i 80. ubiegłego stulecia. Polski sąd od wielu lat daje się nabierać na opinię biegłych lekarzy, zdaniem których, panowie generałowie są bezterminowo niezdolni do uczestniczenia w procesach.

A oskarżeni nie…

03-07-2012
13:35
Natalia

Do sądu nie idzie się po sprawiedliwość. Jeśli ktoś myśli inaczej to lepiej, żeby do czynienia z Temidą nie miał.

03-07-2012
14:01
K. Bimbała

Sąd ,sądem po trzydziestu ponad latach, ale szlify generalskie obydwaj panowie powinni wraz z olbrzymimi z tego tytułu emeryturami powinni dawno stracić. Co do C.Kiszczaka i serii zdjęć publikowanych dawniej z plaż Egiptu i kilka dni temu przez SE wystarczyło mu podesłać uzdrowicieli z ZUS (jak każdemu innemu) mit słuchu by zniknął . Zresztą wyrok sąd może mu napisać grubszą czcionką i to wystarczy!.
Staruch wobec nich pikuś , wobec jednakowego prawa?!.

03-07-2012
15:22
stary

panie Mariusz sady sadami a sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie. to jasne jak slonce ze solidaruchy sie z komuchami przy okraglym blacie dogadali. nikt wladzy nie oddaje za darmo jak swiat swiatem. prawdziwi zabojcy Ppopieluszki tez do dzis sie dobrze maja. Zrobili pokazowke dla pionkow, ktorym sie krzywda nie stala i za milczenie niezle sobie zyja. gdyby komus zalezalo na sprawiedliwosci czy bardziej poprawnie na odwecie to panowie generalowie ze wzgledu na stan zdrowia juz dawno by do siebie strzelili jadac np. lozkiem do garazu. A tak moga spac spokojnie wlos im z glowy nie spadnie

04-07-2012
11:37
marian

Polacy to tylko żyją historią, tylko publicznie rozliczają i ciągle się nad sobą użalają.

04-07-2012
14:23
K. Bimbała

marian – jeżeli masz taki pogląd że historia jest matką głupich , to wychowuj tak swoje dzieci , a tutaj nie mąć autentyczna głupotą nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością. Naród bez historii nie istnieje!!

05-07-2012
12:33
hk

Historia——jak będziemy się tak do tyłu oglądać to nigdy do przodu nie pójdziemy!!!A K Bimbała to wg.mnie katolik bo wpisy odnośnie chodzenia do kościoła kojarzę—a co Jezus nakazywał???Zapomniało się???WYBACZAĆ!!!!a NIE NIENAWIŚĆ SIAĆ !!
Co by mi dało ukaranie schorowanego człowieka???Nic….ponoć za wszystko i tak po śmierci "zapłaci"……….

05-07-2012
12:33
hk

Marian…racje masz!!!My tylko potrafimy gderać!!!!

05-07-2012
18:52
K. Bimbała

hk- Nie bełkocz , jeśli nie potrafisz coś mądrzej napisać. Ocenę mojej osoby jako katolika zostaw komuś rozumniejszemu. Schorowani obaj generałowie są już ponad 30 lat i czuja się nadal pełni buty nie zapominając jak zachować wobec sądu udając głuchego , co C.Kiszczakowi nie przeszkadza w wypoczynku na plażach Egiptu i wielu innych czynnościach , jakie nie potrafi wykonać prawdziwie chory. W.J też nie zapomina na córkę przenieść majątek willi wyłudzonej dekretem Bieruta, a potem za grosze "wykupioną".
Wyroki Boskie są faktycznie nie zbadane, ja zaś wypowiadam się tylko w kwestii życia doczesnego, o którym zapewne w tym wypadku ciężko się doczekać sprawiedliwości.

06-07-2012
12:44
K.Bimbała

hk napisał(a):

Marian…racje masz!!!My tylko potrafimy gderać!!!!

Odpowiem tylko cytatem znanego dziennikarza Jerzego Jachowicza z GPC:
""Opieszałość sądu, jeden z istotnych czynników, które doprowadziły do bezkarności generałów, została nazwana przez sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku Wiesława Johanna „kpiną z wymiaru sprawiedliwości". Otóż to nie jest kpina, panie sędzio. To świadome sabotowanie procesów, które od początku miało osiągnąć zamierzony cel: niedopuszczenie do ukarania generałów. Stąd też niby bezwolne respektowanie przez sąd każdego wniosku obrony zmierzającego jedynie do rozwlekania procesu w nieskończoność. Pamiętajmy, że to III RP na początku swoich narodzin zadbała, aby środowisko sędziowskie pozostało nietknięte po czasach PRL-u. „Środowisko oczyści się samo" – głosili przeciwnicy weryfikacji. Dziś zbieramy tego owoce.""

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.