Bezrobocie wciąż rośnie, choć wolniej
Przeczytaj oryginalny post blogu
26-03-2013
12:45
paulina

PODKARPACIE. W lutym 2013 r. odnotowano wzrost liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia, zarówno w stosunku do poprzedniego miesiąca, jak i do analogicznego okresu 2012 roku.

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia w lutym wyniosła 14,4 proc. w skali kraju. W styczniu bez pracy było 14,2 proc. Polaków aktywnych zawodowo. Na Podkarpaciu jest jednak dużo gorzej.

W naszym województwie zarejestrowanych w urzędach pracy w lutym było 17,1 proc. mieszkańców. To…

26-03-2013
14:19
P.K

To tylko bezrobocie rejestrowane, do tego trzeba dodać bezrobocie ukryte. najwięcej bezrobocia ukrytego jest na wioskach, gdzie osoby są ubezpieczeni w KRUS. Wystarczy do tego jeden hektar pola, aby sie ubezpieczyć . Natomiast z 1 ha, nikt nie jest w stanie się utrzymać . Prawdziwa stopa bezrobocia to 40% ?
Ostatnie tygodnie zimy pokazały nam , ze kraj jest słabo rządzony. Zamiast środki wydawać na aktywne formy zwalczania bezrobocia (prace interwencyjne np. odśnieżanie , sprzątanie ulic, segregacja śmieci), wydaję się fundusze, na pasywne formy przeciwdziałania w postaci zasiłków .
Kolejną przyczyną wzrostu bezrobocia , jest kierowanie na prace interwencyjne , staże ciągle do tych samych pracodawców. taki Pracodawca nie zatrudni stażysty na stałe , bo będzie mógł wziąć następną grupę bezrobotnych na staż itp.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.