Biskup Skworc był agentem?
Przeczytaj oryginalny post blogu
07-11-2011
13:36
paulina

PODKARPACIE, ŚLĄSK. Ksiądz Isakowicz-Zaleski oskarża nowego metropolitę, że był współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa.

Czy biskup Wiktor Skworc, były ordynariusz diecezji tarnowskiej, obecnie mianowany metropolitą katowickim był świadomym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa? Tak twierdzi ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, autor głośnej książki “Księża wobec bezpieki” traktującej o kontaktach duchownych z SB.

Sprawa domniemanej współpracy biskupa z organami bezpieczeństwa nie jest nowa. Biskup do niedawna był administratorem diecezji tarnowskiej obejmującej cześć województwa podkarpackiego, m.in. Dębicę i Mielec. Od kilkunastu dni jest arcybiskupem diecezji katowickiej. To stało się powodem dla których ksiądz Zaleski przypomniał mu domniemaną współpracę z SB.

- Pisałem o tym już pięć…

08-11-2011
08:52
babcia zosia

myślę że lepiej będzie jak ks.Isakowicz poda kto z nich nie był gumowym uchem SB.W jaki życiorys nie wejdziesz -śmierdzi i to im wyższa funkcja w kościele tym lepszy donosiciel.Jakie to obłudne przy ołtarzu odprawia msze za Ojczyznę ,wskazuje jak wierni powinni żyć ,by zaraz potem nadawać i nie jestem do końca pewny czy nie łamali tajemnicy spowiedzi bo były tematy o których własna żona nie wiedziała,wiedział ksiądz -spowiedż no i esbecja-tylko skąd.Fakty mówią same za siebie

08-11-2011
19:26
Ulka

Proszę szanownego księdza.Pisma Święte mówi "nie sądźcie,a nie będziecie sądzeni".Niech ksiądz się zajmie tym co do niego należy, a księdzu biskupowi da święty spokój.Od tego sluchania i czytania o agentach robi mi się niedobrze. Nie trzeba oglądać tylu filmów o agencie 007,widocznie ksiądz się tym zaraził Słowa zaś"szukajcie,a znajdziecie" odnoszą się do innych rzeczy.Szczęść Boże.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.