Bój o lody
Przeczytaj oryginalny post blogu
23-04-2012
06:04
paulina

RZESZÓW. Czy znana wytwórnia stanowi zagrożenie dla miasta?

Ekolodzy ze stowarzyszenia “Człowiek i Natura” domagają się, by znane zakłady “Koral” albo zaprzestały używania amoniaku, albo przeniosły produkcję poza miasto. Kierownictwo firmy raz twierdzi, że wytwórnia nie stwarza dla miasta zagrożenia, ale blokując powstające obok osiedle mieszkanie używa argumentu, że zakład może być niebezpieczny dla…

23-04-2012
08:53
wojtek

chyba Koral byl tam pierwszy??
to jak kupie dzialke nad wislokiem i wybuduje sobie domek to mam prawo żądać zamknięcia WSK?

23-04-2012
09:24
adam

Mieszkania na ul.Siemińskiego nikt nie chce kupić i teraz robią wszystko aby blokować zakład który istnieje od kilkudziesięciu lat najpierw jako Chłodnia Rzeszów teraz Koral.Firma kupiła od syndyka teren skażony po byłych zakładach mięsnych i teraz chce zarobić dużą kasę na mieszkaniach które w tym miejscu nigdy nie powinny powstać.

23-04-2012
09:42
Paweł

Ciekawe ile Ekolodzy dostali za tą analizę. To jest i była dzielnica przemysłowa. Deweloper kupił tanio ziemię buduje bloki w miejscu gdzie nigdy nie powinny zostać wybudowane. A że interes nie idzie bo teren przemysłowy i zalewowy to szuka pomocy u wszystkich.

23-04-2012
11:00
pferd

pierwsze pytanie powinno brzmieć:
KTO POZWOLIŁ BUDOWAĆ BLOKI MIESZKALNE W TYM MIEJSCU?
a drugie:
czemu wtedy ekolodzy nie protestowali ze osiedle mieszkaniowe chcą budować w części przemysłowej miasta?

23-04-2012
11:01
Stefan

Wiadomo kto tam buduje i dlaczego chce wykończyć Koral. Tylko nikt nie zwraca uwagi na tych ludzi, którzy straca pracę. Ich nasz władza ma daleko w poważaniu. Ciekawy jestem jak długo jeszcze to społeczeństwo traktowane jak motłoch bez głosu wytrzyma. Gdzie jest granica wytrzymałości. Za komuny po podwyżkach cen wódki i kiełbasy były strajki. Teraz brakuje na chleb i nikogo to nie obchodzi.

23-04-2012
12:49
realistka

Tylko naiwni sądzili że pod rządami PO będzie nam dobrze. Poczekajmy , za moment POwcy odkryją nowe karty. Tusk Polskę całą by sprzedał byle tylko dostać się do władz UE, nawet jako portier. Kiedyś rajcowała go prezydentura, teraz chce piąć się wyżej. Tylko w Unii mają go daleko w "poważaniu". Mam nadzieję, że ten chłoptaś wreszcie się naje , tylko dlaczego naszym kosztem?.

23-04-2012
17:09
Matka Polka

Prosimy prokurature o zainteresowanie sie tym, kto wydal zezwolenie na budowe miszkan w dzielnicy przemyslowej!! To Koral byl tam pierwszy i jesli ktos powie ze to on sie ma wyniesc to lepiej, zebym nie dozyla tego dnia bo bedzie to znak ze w tym kreaju juz naprawde wszytsko mozna kupic.
Ciekawa jestem kto finansuje to Stowarzyszenie "Czlowiek i natura"
Czyzby kasa pochodzila z kregow zwiazanych z deweloperem budujacym Wislok???
A moze to pieniazki z kurii od ksiedza biskupa??
Przeciez wszyscy w rzeszowie wiedza kto za tym stoi.
Prosimy Stowarzyszenie o wyjasnienie..

24-04-2012
07:50
Matka Polka

Szukam w Google i szukam i nic….
Stowarzyszenie "czlowiek i natura" to chyba tylko twor powolany po to by zaistniec w tej jednej sprwie. Zadnych innych wynikow nie znaleziono. oprocz stanowiska w sprwie Firmy KORAL dajacej zatrudnienie kilkaset osobom.
Jesli ktos poda chociaz 3 inne kierunki dzialania tego stowarzyszenia jestem sklonna ustanowic nagrode.
Nagroda rowniez dla kogos kto wskaze glownych sponsorow stowarzyszenia…
Komu zalezy na likwidacji zakladow produkcyjnych???
Ciekawe jak beda sie sprzedawc mieszkania w miescu smierci milionow zwierzat… Powodzenia zycze ..

24-04-2012
15:59
Stefan

To nie wiecie, że temu stowarzyszeniu patronuje kuria i nie musza oni już więcej nic robić. Co łaska.

26-04-2012
08:18
vito

Pracowałem w Koralu przez 9 lat w pionie technicznym. Wiem, że zabezpieczenia są najwyższej klasy i nie ma prawa amoniak uciec. Za to niezmiernie nam w firmie doskwierał odór zgniłej padliny z Zakładów Mięsnych. I tym się tzw. ekolodzy nie przejmowali. Nie przejmują się także tym, że na zgliszczach "bakutilu" będą mieszkać ludzie!!
Kto ich sponsoruje. Niszczą miejsca pracy, ludzi narażają za poważne schorzenia – na terenie gdzie masowo zabijano bydło i plątały się tam stada szczurów większych niż koty, A TERAZ MAJĄ SIĘ TAM BAWIĆ DZIECI??
MIEJSCE EKOLOGÓW JEST NA ŁONIE NATURY I NIECH SIĘ NA TYM SKONCENTRUJĄ!!!

28-03-2013
09:42
Kasia poinformowana

Developer czyli rodzina Jurkiewicz właściciele Jedynki. Sami założyli Stowarzyszenie Człowiek i Natura dając listę do podpisania nieświadomym pracownikom. Każdy ich biznes jest przekrętem na którym wiele uczciwych osób traci majątki życia

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.