Bolesne cięcia w szkołach w Staniszewskiem i Zielonce?
Przeczytaj oryginalny post blogu
03-10-2012
19:46
Redaktor

RANIŻÓW. Wójt chce redukcji w podstawówkach, rodzice kategorycznie mówią: NIE!

Likwidacja czwartych, piątych i szóstych klas w szkołach podstawowych w Zielonce i Staniszewskiem ma być, zdaniem wójta Daniela Fili, receptą na uzdrowienie oświaty. Na to nie chcą godzić się rodzice. – Nasze dzieci, dojeżdżając…

03-10-2012
23:00
lulek

Panie Fila to sie teraz doigrałes wywiazął Ciebie na taczkach z gminy wprost na obornik. A ten eternit to chyba od ksiedza z plebani, co??? Nie wstydz sie Panie fila odpowiedz…

04-10-2012
15:29
administrator

A gmina ma na tyle kasy aby utrzymywac te szkoly ?
Narobic dlugow to byle glupek protestujacy potrafi. Byc dobrym gospodarzem to sztuka !

06-10-2012
22:20
Stan

Wójt nie mówi ile zaoszczędzi, ponieważ tych oszczędności nie będzie wcale. To co zaoszczędzi nadal będzie musiał przeznaczyć na edukację naszych dzieci. Policzmy wreszcie jakie będą zyski z tej reformy.
Po jednej stronie widać oszczędności jedynie na 8 etatach nauczycielskich i łatwo to policzyć.
Po drugiej stronie należy policzyć:
1. Odprawy dla odchodzących nauczycieli.
2. Koszty codziennego dowozu dzieci do szkoły i z powrotem.
3. Patrząc na liczebność klas w raniżowskiej szkole, należy założyć, że konieczne będzie utworzenie dodatkowych oddziałów i rozłożenie nauki na godziny popołudniowe.
4. Jeżeli nauczyciele w Raniżowie są właściwie obciążeni pensum dydaktycznym, to z pewnością trzeba będzie zatrudnić dodatkowych.
Tak więc w Zielonce i Staniszewskiem kogoś się zwolni, a wtedy będzie można zatrudnić kogoś innego. Jak to starsi mawiają "W mętnej wodzie łapie się największe ryby".
Historia szkoły w Staniszewskiem sięga 110 lat, a klasy bywały bardziej lub mniej liczne niż teraz. Nikomu jednak nie przyszło do głowy, aby zamykać "kulturalne centrum wsi".
Liczę na to, że Pan wójt przedstawi wszystkim konkretne i rzetelne wyliczenia oraz plan organizacji nauczania po tej niby reformie.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.